Skocz do zawartości
datcom

Explorer.exe w XP - procesor zajety w 100%

Rekomendowane odpowiedzi

witam!

podczas pracy w XP po pewnym czasie wzrasta do 96-99% zużycie procersora(przez proces explorer.exe) nie da sie normalnie pracowac. wim moze ktos co moze byc tego przyczyna? pomaga zamkniecia explorer.exe i uruchomienie go od nowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

 

witam!

podczas pracy w XP po pewnym czasie wzrasta do 96-99% zużycie procersora(przez proces explorer.exe) nie da sie normalnie pracowac. wim moze ktos co moze byc tego przyczyna? pomaga zamkniecia explorer.exe i uruchomienie go od nowa.

uruchom antivirus :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!

podczas pracy w XP po pewnym czasie wzrasta do 96-99% zużycie procersora(przez proces explorer.exe) nie da sie normalnie pracowac. wim moze ktos co moze byc tego przyczyna? pomaga zamkniecia explorer.exe i uruchomienie go od nowa.

Zainstaluj jakies programiki do zwalniania pamieci (np. ramidle) i tweakXP.

Ja nigdy nie mialem takiego problemu (???)

Jak explorer moze zajac 100% procesora ?

Moze tez reinstalka pomoze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zauwazylem ze wzgledem win XP sa programy kompatybilne i kompatybilniejsze :P

np. taki wingate.. jak tylko zainstaluje sobie klijenta jeden z procesow (wcale nie win gate) zeczyna jechac na maxa.. 97-99%

radze pilnowac co sie instaluje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!

podczas pracy w XP po pewnym czasie wzrasta do 96-99% zużycie procersora(przez proces explorer.exe) nie da sie normalnie pracowac. wim moze ktos co moze byc tego przyczyna? pomaga zamkniecia explorer.exe i uruchomienie go od nowa.

Staraj sie nie otwierac nowych okien iexplorera poprzez ponowne uruchamianie tylko wybieraj z menu plik->nowe okno. W ten sposób w procesach bedziesz miał uruchumionego tylko jednego explorera który na pewno nie zajmie Ci 100% :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!

podczas pracy w XP po pewnym czasie wzrasta do 96-99% zużycie procersora(przez proces explorer.exe) nie da sie normalnie pracowac. wim moze ktos co moze byc tego przyczyna? pomaga zamkniecia explorer.exe i uruchomienie go od nowa.

Staraj sie nie otwierac nowych okien iexplorera poprzez ponowne uruchamianie tylko wybieraj z menu plik->nowe okno. W ten sposób w procesach bedziesz miał uruchumionego tylko jednego explorera który na pewno nie zajmie Ci 100% :)

Ale i tak ma cos schrzanione na maxa. Ja odpalam 4 filmy to mam 90% zajetosci procka, a gdzie tu explorer- chyba trzeba by bylo 1000 explorerow odpalic :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co mają filmy do tego?

Problem dotyczy explrera a nie filmów.

U mnie filmy tez nie zajmują zasobów calego systemu za to jak uruchomię parę explorerów to mi system zawala...

Filmy do tego nic nie maja tylko chcialem dac porownanie i wywnioskowac z tego, ze jest cos "bardzo nie tak" (ze sie tak wyraze)

Bo skoro 4 filmy nie zajmuja 100% procka a 1 explorer tak, to chyba nie jest normalka ? Patrze teraz na wydajnosc procka (oczywiscie przy odpalonym explorerze) i waha sie miedzy 0-4%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to coś i tak masz dużo (0-4%)

bo ja mam przy winampie 0-3%

a bez niego to mam 0-1

ale co do pytania to masz napewno coś zwalone

bo u kumpla który ma C333 xp mu cały czas zajmuje 5-15% procka

spróbuj powyłanczać te bajery może to pomoże

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to coś i tak masz dużo (0-4%)

bo ja mam przy winampie 0-3%

a bez niego to mam 0-1

ale co do pytania to masz napewno coś zwalone

bo u kumpla który ma C333 xp mu cały czas zajmuje 5-15% procka

spróbuj powyłanczać te bajery może to pomoże

Ale moze koles odpala pare explorerów.

U mnie gdy tak zrobie to tez zawala system.

Za to gdy odpale jednego a pozniej nawet kilkadziesiąt nowych okien to mi nie zawala w 100%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mnie na dobra sprawę nie jest potrzebny explorer

potrzebuję go tylko do otwierani właściwości obiektów

także jakby to był osobny program, to bym wyłaczył explorera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...