Skocz do zawartości
Gość elektroPC

Zasilacz Fortron FSP350-60MDN - poprawne ustawienie wentylatora

Rekomendowane odpowiedzi

Gość elektroPC

Witam,

Nabyłem zasilacz taki jak w tytule (fortron fsp350-60mdn) i jak mi przyszedł to go odrazu rozkręciłem (bo lubię przed uruchomieniem oczyścić środek z kurzów, no i po wyjęciu wentylatora (120mm) nie zwróciłem wogóle uwagi na to, jak on był ustawiony, tzn. Czy zasysał do środka czy wydmuchiwał ze środka, no i ustawiłem nalepką w środek zasilacza, ale widzę że temperatura procka po półgodzinnej pracy wzrasta do 52C a wydaje mi się że na poprzednim zasilaczu nie była taka wysoka... Podczas pracy wieje w środek obudowy bo sprawdzałem ręką i czuć. Także nie wiem, czy obrócić czy powinien być nalepką widoczny ? Bo obecnie nalepka jest skierowana jak wspomniałem w środek (na radiatory) zasilacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość elektroPC

Hm.. No to w tym momencie mam dobrze założony, tylko z tym, że baardzo słabiutko wieje z tyłu kompa a w środku bardziej wieje z wentylatora. Po mojej myśli to powinno być uczucie tak jakby wsysania i z tyłu powinno wiać mocniej, a nie w środku wieje mocniej niż z tyłu. Nalepką na środku jest ustawiony w środek czyli jak mówicie to jest dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość elektroPC

Nie no to w takim razie mam ok. Tylko coś ta temperatura procka za szybko wzrasta, tuż po uruchomieniu kompa jakieś minute góra dwie, i jest prawie 40. To przy obciążeniu (gry, telewizja) dolazło by gdzie jeszcze do 60. W środku od strony procka w pokrywie zasilacza są krateczki, i myślałem że nimi wieje ciepłem z zasilacza prosto na płytę główną. To dobrze by było dorzucić z jeden wentylatorek w obudowę bo widzę że to ciut przy zbyt wysoka temperatura. A powiedźcie, ile Wasze mają temperatury ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego, jaki masz ten procesor, czym jest chłodzony? Podkręcony/na domyślnym taktowaniu? Zastosowana pasta termoprzewodząca?

Podaj całą specyfikację (manualnie!), włącznie z ewentualnymi dodatkowymi wentylatorami wewnątrz obudowy.

Dołączona grafika

Edit: Co do zasilacza, to zapewne przy wentylatorze/gdzieś na PCB jest czujnik termiczny, który ustawia obroty wentylatora w zależności od temperatury, stąd też słabo wieje.

Edytowane przez AragornPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość elektroPC

Hm..

Procek amd athlon 2.0ghz, jest na nim pasta, na paście radiator i wentylatorek. W obudowie nie ma więcej wentylatorów, tylko ten na procku i w zasilaczu. Procek nie był podkręcany, tylko tyle że jak go zakupiłem to komp wykrywał mi go jako 1.4ghz i w BIOS-ie musiałem zmienić FSB i teraz pokazuje już całe 2.0ghz. Ale na poprzednim zasilaczu nie było takiej temperatury, ale przecież zasilacz nie powinien mieć na to żadnego wpływu.

PS.

Co do obrotów wentylatora to kojarzyłem, że słabo wieje to po prostu pewnie mniejsze obroty bo w środku zasilacz się nie grzeje mocno.:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz innych wentylatorów i sie dziwisz ze masz ciepło?

No rzeczywiście ciekawe czemu ;)

 

Szczególnie, że pewnie poprzedni zasilacz lepiej kręcił swoim wentylatorem, co miało dramatyczny wpływ na przepływ powietrza w obudowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siedzi tam pewnie Athlon XP. Przy wymianie zasilacza mógł zostać trącony radiator. Stara, zeschła pasta zerwała połączenie i temp. w górę. Inna sprawa, 40st. C w idle to bardzo przyzwoita temperatura na Athlonie XP, procki nie miały C'n'Q czy podobnych funkcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość elektroPC

No toż może i wcześniej nie zauważyłem tego, a tera dopiero i mnie zdziwiło że temp. Powyżej 50C. No ok, nie będe już tu pisał o procesorze, bo ten wątek tyczył się wentylatora w zasilaczu. Zmienię paste i dołoże najwyżej wentylatorek w obudowie i będe sprawdzał czy nadal jest wysoka. Dzięki za pomoc. Temat można zamknąć!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...