Skocz do zawartości
Maciek3.14

Ocena zestawu za 3-4k zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Potrzebuję mocny komputer głównie do post-produkcji dźwięku w filmie, mixu/masteringu muzyki na Pro Toolsie 11 oraz do nadchodzących gier klasy BF4. Składam praktycznie od zera. Myślę nad:

procesor i5 4670k 3.4kGHz LGA1150
płyta główna MSI B85-G43
karta graficzna GeForce GTX 760
dysk SSD Samsung 250TB
dysk HDD WD Black 1TB
pamięć Goodram DDR3 Play 2x8GB 1600MHz
zasilacz Be Quiet! 500W Silver
DVD-REC Samsung
Obudowa Gladius x80 Pure Black Tower

Mam zewnętrzny interface audio RME Babyface.

Tańszą opcją mogłaby być zamiana GTX760 na 660, SSD 250GB na 120GB i ewentualnie mógłbym na razie HDD na dane odpuścić, bo mam 1TB dysk zewnętrzny na USB3.0 lub zamiast wersji black wziąć red.

Potrzebuję też 2 monitory. Macie jakieś fajne do polecenia?

Pozdrawiam.




 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy płyta główna MSI B85-G43 umożliwia OC a wnioskuję, że chcesz podkręcać skoro bierzesz procesor z odblokowanym mnożnikiem, jeżeli płyta nie ma odblokowanego mnożnika to weź MSI Z87-G43, z Ram'em zjechałbym do 2x4GB i zasilacz bym wziął mocniejszy, w razie gdybyś w przyszłości rozbudowywał PC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ramu jednak od razu bym wolał kupić sparowane 2x 8, bo na post-produkcji filmowej się sporo tego zżera. Chyba, że tak jak mówisz 2x4 i potem rozszerzyć o kolejny secik.
Takiej klasy komputer mi w zupełności wystarczy na dłuższy czas. Podkręcanie raczej chciałbym mieć jako opcję w sytuacji kiedy miałbym styczność z jakimś na prawdę wielkim projektem, gdzie by sobie o dziwo nie radził lub gier za 2-3 lata. Co do monitorów jestem laikiem niestety. Na pewno ledowe hd, matowe. Cena za obie sztuki około 1-2k, ale bliżej dolnej granicy. Dzięki za info o B85-g43. Wezmę Z87 w takim razie.
W mojej branży bardzo istotne jest, żeby komputer pracował bardzo cicho, a zasilanie było stabilne, bo wszelkie wachania wprowadzają minimalne zakłócenia do podłączonych urządzeń. Z tego co czytałem BeQuet ma całkiem pozytywne opinie, ale może macie coś lepszego do zaproponowania?
Wielkie dzięki za odzew.

Edytowane przez Maciek3.14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymyśliłem jeszcze jedną opcję: Hackintosh.

procek i7 3.4GHz
płyta Gigabyte GA-Z77-DS3H
grafika GTX 760
zasilacz Be Quiet! 600W silver
dysk SSD Toshiba SSD 128GB
dysk HDD WD Scorpio Blue 750GB
ram Goodram DDR3 16GB dual 2x8
obudowa SilentiumPC Gladius x80
do tego system Mac Os X Mountain Lion

Co sądzicie o tym pomyśle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...