Skocz do zawartości
Kebob

Prośba o ocenę zestawu (bez grafiki): pytanie o PSU, MOBO i SSD

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Składam nowy komputer, ale na razie nie zmieniam grafiki ponieważ nie zmieniam monitora.

Aktualnie posiadam Radeona 4870 (+ AC Accelero Twin Turbo) i monitor 19” (1200x1024), te dwie rzeczy będę zmieniał w późniejszym terminie.

Myślę że będę wymieniał kartę graficzną za 2-3 miesiące i wtedy będę chciał na nią przeznaczyć ~1000zł (1200zł maksimum ale tylko w przypadku znacznej różnicy w ciszy). Zależałoby mi żeby zestaw był cichy ponieważ trochę się przeraziłem jak u kolegi grałem i słuchawkach na uszach słyszałem wyjącego jego GTX460.

 

Komputer będzie wykorzystywany głównie do grania i przeglądania stron www. OC będzie ale nie jakieś ekstremalne tylko coś w granicach codziennego użytkowania.

 

Zestaw:

CPU: Intel Core i5-4670K OEM

Chłodzenie CPU: Thermalright HR-02 - Macho - Black White + pasta: Arctic MX-2

MOBO: MSI Z87-G45 Gaming Intel Z87

RAM: Crucial Ballistix 2x8GB 1600MHz

SSD: Plextor M5S Pro 256GB/Samsung 840 Pro 256GB

PSU: SeaSonic SSR-650RM 650W 80 Plus Gold

CASE: Fractal Design Define R4 Titanium

 

Za cały zestaw chciałbym się zmieścić w 4000zł

 

 

 

I teraz kilka pytań:

  • Płytę główną wybrałem na podstawie sugerowanych zestawów, ale może warto skłonić się ku czemuś innemu w podobnych pieniądzach?
     
  • Czy przy tej konfiguracji wejdą pamięci z serii „Sport XT” czy chłodzenie będzie zawadzało? Czy w ogóle jest jakaś różnica pomiędzy tymi kośćmi?
     
  • Czy zasilacz który wybrałem będzie wart swojej ceny czy może jednak coś innego?
     
  • Jeśli chodzi o SSD to ku Plextorowi bardziej mnie skłania tylko niezawodność (przynajmniej na różnych forach takie opinie zbiera) bo wydajnościowo to Samsung jest lepszy (chociaż przy tym poziomie wydajności i różnicy pomiędzy tymi dyskami to może to być nieodczuwalne).

 

 

Komentarze i uwagi mile widziane.
 

 

 

Edit: wypunktowałem pytania

Edytowane przez Kebob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do i5 wystarczy g43. Żeby polecić ci płytę musiałbyś podać swoje preferencje względem jej.

Pamięci wystarczy brać zwykłe. Te co wybrałeś są ok.

Zasilacz bardzo dobry.

SSD bierz, które tańsze - różnice w codziennym użytkowaniu niezauważalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do i5 wystarczy g43. Żeby polecić ci płytę musiałbyś podać swoje preferencje względem jej.

Pamięci wystarczy brać zwykłe. Te co wybrałeś są ok.

Zasilacz bardzo dobry.

SSD bierz, które tańsze - różnice w codziennym użytkowaniu niezauważalne.

Trochę poczytałem o g43 i g45 ma lepszą sieciówkę i kartę muzyczną.

 

Co do preferencji odnośnie płyty: w sumie to nie zastanawiałem się jakie mam wymagania odnośnie tego komponentu.

Ma być: stabilna, wspierać OC i w sumie nie wiem co jeszcze może robić Dołączona grafika Dobra karta muzyczna mile widziana.

Spotkałem się z opinią że najlepsze płyty robi ASUS i Gigabyte bo używają lepszych komponentów. Ale to była pojedyncza opinia i poza tym stwierdzeniem nie zawierała żadnych argumentów.

 

 

Mała literówka ale zwrócę uwagę, bo może gdzieś manipulują opisami. Nie ma M5S Pro, jest M5P.

Moja wina, pisałem z głowy i się pomyliłem. Chodziło mi o wersję M5P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus czy Gigabyte to starzy wyjadacze - robią zarówno płyty przeciętne jak i świetne - wszytko zależy od ceny. MSI to dobry producent - w g43 czy g45 używa bardzo dobrych komponentów i nierzadko jest równie dobra jak asus czy giguś, a cenowo wypada lepiej.

To może g43-gaming - podobnie wyposażona co g45, sieciówka ta sama, dźwiękówka ta sama, nie ma tylko wyjścia cyfrowego audio z tyłu. I5 i tak wyżej jak 4,5GHz nie podkręcisz, a do tylu ta płyta starczy spokojnie, a stówka w kieszeni ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm co do płyty to mógłbym polecić Asrocka Z87 Extreme 4  który ma 12 fazową sekcje  zasilania co daje  pewniejsze i stabilniejsze OC (sekcja nie grzeje sie tak mocno) . Po za tym posiada pare innych dodatków.  Duzo ludzi sobie chwali tę płytę, i sam prawdopodobnie  bede ją kupował. W cenie 500 zł jak dla mnie wypas.

Edytowane przez shakal84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się jednak na MSI Z87-G45 Dołączona grafika

A dysk SSD wziąłem jednak SAMSUNG 840 250GB EVO.

Poczytałem trochę o różnicach pomiędzy TLC a MLC oraz kilka testów długodystansowych i stąd ten wybór.

Zaoszczędzone pieniądze przeznaczę na system operacyjny Windows 8 64-bit PL OEM ponieważ doczytałem że jest możliwość downgradeu do 7 Pro, a licencja Windows 8 OEM również została zmieniona w porównaniu do poprzednika (licencja przypisana do osoby i ta osoba może przeinstalowywać system jak się jej to żywcem podoba) Dołączona grafika

 

Pozdrawiam i dziękuję wszystkim za porady!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dysk SSD wziąłem jednak SAMSUNG 840 250GB EVO.

Poczytałem trochę o różnicach pomiędzy TLC a MLC oraz kilka testów długodystansowych i stąd ten wybór.

Ale evo jest na TLC... A te mają mniejszą żywotność niż MLC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się.

Mają mniejszą żywotność, ale ta żywotność i tak w większości wypadków jest dłuższa niż używanie talerzowca.

Taki test jest dostępny np. tutaj: http://us.hardware.info/reviews/4178/10/hardwareinfo-tests-lifespan-of-samsung-ssd-840-250gb-tlc-ssd-updated-with-final-conclusion-final-update-20-6-2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...