Jump to content
1nterfector

Porównanie Xonar'ów

Recommended Posts

Witam. Proszę o informację, ponieważ interesują mnie dwie karty dźwiękowe, mianowicie Asus Xonar DX i Asus Xonar Phoebus Solo. Jedna jest dość droższa od drugiej, dlatego chciałbym wiedzieć, czy na tyle więcej, żeby to było warte uwagi. Od dźwięku oczekuję tego, żeby był czysty ( co na pewno obie karty mi zapewnią ), ale przede wszystkim, zależy mi na wirtualnym surround w słuchawkach. Używałem już raz słuchawek z wirtualnym surround, to jest Logitech G35. Dawały znakomite poczucie przestrzeni i pozycjonowanie dźwięku w grach. Używały technologii Dolby, tak jak i powyższe karty. Czy jest możliwe, żeby Xonar DX zapewnił mi porównywalne efekty co powyżej wspomniane słuchawki? Czy warto dopłacać do Phoebus'a? Jakie będą korzyści? Dziękuję za odpowiedzi.

Na prawdę chcesz mieć lepszy "surround", czy po prostu nie wiesz co to znaczy? Dołączona grafika

Do tych słuchawek żadna karta dźwiękowa nie będzie opłacalna, usłyszysz niuanse, a i tylko pewnie w przypadku FiiO D3 + O2, ale to strata pieniędzy do tych nauszników.

Jednakże zamiast karty ciekawe rezultaty możemy osiągnąć wzmacniaczem p113. Wbrew pozorom współczesne Integry nie odbiegają za bardzo od kart dźwiękowych do 200zł. Chyba, że mowa o za małej mocy do np. K550, aczkolwiek wtedy i tak weźmiemy FiiO E07K. :)

Edited by iDaft