Skocz do zawartości
Siwyx

Problem z komputerem po wymianie grafiki ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam  miałem problem z komputerem a dokładnie z uruchomieniem gier ekran migal pokazywały sie artefakty i gry wychodziły do pulpitu a na pasku dymek "sterownik ekranu przestał działać, ale odzyskał sprawność" i tak w kółko przy próbie uruchomienia gier , a nawet jak przegladało sie interent efekt był taki sam.... diagnoza hmm grafika? jako że była jeszcze na gwarancji 4 dni zostało do konca wiec długo niezastanawiając sie oddałem do serwisu.Pare dni temu dostałem odpowiedz iz faktycznie grafika jest uszkodzona , ale juz tego modelu niemaja na sklepie wiec albo zwrot kasy albo cos wybiore.W miedzy czasie dostałem do testów grafike od znajomego żeby sprawdzić czy problem ustał.Po założeniu grafiki problem wystepowal ten sam ,  wiec postanowiłem kupic nowa płyte , niebyłem przekonany czy to płyta ale mysle sobie co swoje to swoje aktualna płyta była pożyczona .Wiec kupiłem nowa płyte załozyłem wszystko cacy i ku mojemu zaskoczeniu problem jest nadal , coprawda niema artefaktów gry sie uruchamiaja ale chwile gra podziała obraz "zamarza" zwiesza sie dzwiek i gra wychodzi do pulpitu Dołączona grafika.Na domiar złego myslałem także ze to wina systemu i postawiłem wszystko na nowo , efekt?? niestety nic niedało Dołączona grafika. Na chwile obecna testuje pamieci ram kazda osobno MEMtestem.Jeżeli nie wykarze nic memtest to gdzie może leżec przyczyna ? dodam tylko ze płyta główna jest nowa , nowy procesor , nowy ram grafika jest pewna coprawda pozyczona.

 

Moja konfiguracja kompa:

CPU:AMD Phenom II X4 965 black edition + chłodzenie Arctic Frezer 64 pro
MOBO: Gigabyte GA-970A-UD3
RAM:GoodRam 2x4GB DDR3-1333
PSU:OCZ ModXStream Pro 500W

GPU:MSI 5770 1 GB DDR5

HDD:SAMSUNG 500GB 16MB

Edytowane przez Siwyx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki zrobiłem test i może sie myle ale czy te napiecia nie sa zbyt niskie ? załaczam screenapost-151587-0-20973100-1380457376_thumb.jpg

 

w dodatku przetestowałem grafike jak i procesor i zadnych błedów Dołączona grafikaDołączona grafika

Edytowane przez Siwyx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki zrobiłem test i może sie myle ale czy te napiecia nie sa zbyt niskie ? załaczam screena

Napięcia się sprawdza miernikiem a nie w programie...

 

Fakt, może to być coś z zasilaczem ale równie dobrze może być jakiś problem ze sterownikami. Coś "wywala" Ci ten sterownik. Catalysty posprawdzaj, przeinstaluj DX. Skoro przetestowałeś komputer pod obciążeniem i się nie wysypał to problem może być w tej tajemniczej grze Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym cały sek ze miernikiem tez był sprawdzany mało. Tego założyłem nowy system na innym dysku i obiaw ten sam a niechce mi sie wierzyć ze Grafa jest machnieta skoro na innym kompie dziala poprawnie i dalej niewiem co jest przyczyną

 

Wysłane z mojego SK17i za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko mam teraz z netem a jezeli chodzi o grafe jest. Pozyczona i napewno sprawna wiec grzebać w niej niema sensu....jedynie co zostaje isc do znajomla i metoda prób i błędów eliminować części podpinajac pod drugiego kompa...

 

Wysłane z mojego SK17i za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...