Skocz do zawartości
arak

Nowy napęd dvd - nie wysuwa się

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Przed momentem zamontowałem w komputerze zupełnie nowy napęd - Pioneer DVR-219 LBK,który już podłączony jest na sata .Mój dotychczasowy napę padł,a był nim Lg GSA-H55L,który był podłączony taśmą ata. Moja płyta główna to Gigabyte Ga-P35-DS3.

Po zamontowaniu nowego napędu i uruchomieniu systemu pojawił się komunikat o nowym urządzeniu i poprawnym zainstalowaniu.W menadżerze urządzeń także nie ma żadnych komunikatów przy tym napędzie.W ogólnych właściwościach są informacje że to rządzenia działa poprawnie a lokalizacja tego urządzenia to 0(0) Jednak po naciśnięciu przycisku wysuwania tacki pali się zielona kontrolka ale nic po za tym się nie dzieje.

Jak można temu pomóc.

Dzięki wielkie z góry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do działania tacki w ogóle komputer nie jest potrzebny. Samo zasilanie wystarcza do tego. Jak nie działa znaczy popsute - wada fabryczna - na gwarancje moze sklep wymieni od reki w tym wypadku.

A może być tak jak piszesz a mimo to w menadżerze urządzeń nie będzie pokazywało żadnych komunikatów.Bo akurat we właściwościach jest uwaga-To urządzenie działa poprawnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj w napędach od frontu jest taka mała dziurka :D. Włóż tam jakąś szpilkę czy igłę ale żeby ci nie wpadła do środka bo trzeba rozbierać, tacka powinna wyskoczyć. Jeżeli nie to być może coś wyskoczyło podczas transportu, rozbierz i sprawdź. Albo oddaj do sklepu na wymianę jak zechcą. Ja obstawiam że kabelek od silnika się odczepił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...