Jump to content
arak

Nowy napęd dvd - nie wysuwa się

Recommended Posts

Witam.Przed momentem zamontowałem w komputerze zupełnie nowy napęd - Pioneer DVR-219 LBK,który już podłączony jest na sata .Mój dotychczasowy napę padł,a był nim Lg GSA-H55L,który był podłączony taśmą ata. Moja płyta główna to Gigabyte Ga-P35-DS3.

Po zamontowaniu nowego napędu i uruchomieniu systemu pojawił się komunikat o nowym urządzeniu i poprawnym zainstalowaniu.W menadżerze urządzeń także nie ma żadnych komunikatów przy tym napędzie.W ogólnych właściwościach są informacje że to rządzenia działa poprawnie a lokalizacja tego urządzenia to 0(0) Jednak po naciśnięciu przycisku wysuwania tacki pali się zielona kontrolka ale nic po za tym się nie dzieje.

Jak można temu pomóc.

Dzięki wielkie z góry.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Do działania tacki w ogóle komputer nie jest potrzebny. Samo zasilanie wystarcza do tego. Jak nie działa znaczy popsute - wada fabryczna - na gwarancje moze sklep wymieni od reki w tym wypadku.

A może być tak jak piszesz a mimo to w menadżerze urządzeń nie będzie pokazywało żadnych komunikatów.Bo akurat we właściwościach jest uwaga-To urządzenie działa poprawnie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zazwyczaj w napędach od frontu jest taka mała dziurka :D. Włóż tam jakąś szpilkę czy igłę ale żeby ci nie wpadła do środka bo trzeba rozbierać, tacka powinna wyskoczyć. Jeżeli nie to być może coś wyskoczyło podczas transportu, rozbierz i sprawdź. Albo oddaj do sklepu na wymianę jak zechcą. Ja obstawiam że kabelek od silnika się odczepił.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...


Aktualności

Artykuły×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.