Skocz do zawartości
grzybex1995

Ocena zestawu za 3200zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów ;)

 

Przejrzałem trochę tematów na tym forum, ale w żadnym nie znalazłem kompletnego zestawu jaki potrzebuję.

Potrzebuję złożyć dobry komputer do gier (żeby żadne nowości nie stękały), który mi posłuży dobrze przez parę kolejnych lat. Mam przeznaczone na ten cel 2600zł, choć jeśli będzie warto to będę w stanie dołożyć te 100-200zł ;)

Proszę, abyście udzielając odpowiedzi robili to w sposób przejrzysty (nie jestem specjalistą jeśli chodzi o komputery). Mam na mysli np. takie coś:

Płyta główna: MSI....

Karta Graficzna: GeForce...

itd.

Chciałbym, aby w proponowanych częściach znalazły się:

- procesor,

- płyta główna,

- pamięć RAM,

- karta graficzna,

- dysk twardy,

- zasilacz,

- obudowa,

- monitor.

 

W szkole pytałem się kolegów lepiej znających się ode mnie na komputerach, co by polecili. Określili się tylko w wyborze procesora. Jeden z nich opowiedział się za intel core i5-3470, a drugi za AMD FX-8320. Poczytałem sobie troszkę o nich, ale natrafiałem na sprzeczne oceny. Powiedzcie mi, czy ten AMD ma rzeczywiście problemy z chłodzeniem i strasznie się grzeje??? I jeszcze jedno pytanko: czy ten AMD niezależnie od detali i obciążenia jest cały czas tak samo bardzo prądożerny???

 

W swoich propozycjach nie sugerujcie się, że wymieniłem te dwa procesory, jeśli będziecie uważali inne za odpowiedniejsze, to proszę wymieńcie je :)

 

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor ( http://www.morele.net/monitor-led-iiyama-prolite-x2377hds-b1-30-dni-bezplatnej-gwarancji-na-badpixele-429971/ ) 650zł

Na reszte zostaje maks 2150 więc nie oczekuj za dużo Dołączona grafika nie będzie i5 :

Intel Core i3-3240 BOX - 445zł

MSI B75MA-E33 - 195zł

MSI GTX 660 OC - 729zł

2x 4GB Crucial 1600 MHz- 260zł

WD Blue 500GB - 200zł

Corsair CX430 - 175zł

Samsung SH-224DB/BEBE - 60zł

SilentiumPc brutus m23 - 150zł

razem: 2214zł

Kupować znowu słaby tani monitor to moim zdaniem bez sensu i ciężko bo żeby na i5 starczyło musi kosztować do 450zł a i tak już nadciągnąłem budżet

Edytowane przez michalelo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie można wziąć mniejszy monitor, słabszą kartę, ale za to i5. I może będzie nawet kilkadziesiąt pln taniej (nie liczyłem dokładnie).

http://www.morele.net/monitor-led-lg-22ea53vq-22ea53vq-p-30-dni-bezplatnej-gwarancji-na-badpixele-21-5-led-fhd-5ms-5mln-1-dvi-hdmi-ah-ips-568592/

http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx-650-ti-boost-1gb-ddr5-gv-n65tboc-1gd-585532/

http://www.morele.net/procesor-intel-intel-core-i5-3350p-3-10-ghz-bx80637i53350p-lga1155-514969/

 

ps. Jeśli kolega poleca Ci FX-a to nie jest to dobry kolega. Znacznie bardziej prądożerne, w zdecydowanej większości gier znacznie mniej wydajne od i5, do tego żeby komfortowo korzystać z fx-a niezbędne jest lepsze chłodzenie; najtańszej płyty ze słabą sekcją zasilania też lepiej nie brać do fx-a. To wszystko powoduje duże koszty, które na tle i5 wybadają bardzo blado.

Edytowane przez Damianqwer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma być do gier to zdecydowanie lepiej kupić i3 podanego wyżej i gtxa 660 będzie wyższa wydajność w grach

 

Monitor ( http://www.morele.net/monitor-led-iiyama-prolite-x2377hds-b1-30-dni-bezplatnej-gwarancji-na-badpixele-429971/ ) 650zł

Na reszte zostaje maks 2150 więc nie oczekuj za dużo Dołączona grafika nie będzie i5 :

Intel Core i3-3240 BOX - 445zł

MSI B75MA-E33 - 195zł

MSI GTX 660 OC - 729zł

2x 4GB Crucial 1600 MHz- 260zł

WD Blue 500GB - 200zł

Corsair CX430 - 175zł

Samsung SH-224DB/BEBE - 60zł

SilentiumPc brutus m23 - 150zł

razem: 2214zł

Kupować znowu słaby tani monitor to moim zdaniem bez sensu i ciężko bo żeby na i5 starczyło musi kosztować do 450zł a i tak już nadciągnąłem budżet

A gdybym wybrał ten monitor http://www.morele.net/monitor-led-benq-21-5-vw2230h-9h-l9mlb-qwe-533395/ ??? Zaoszczędziłbym 200zł i może wtedy bez rezygnacji z lepszej karty graficznej byłoby mnie stać na i5. Od podanego przez michalelo różni się tylko typem matrycy (nie wiem jak to wpłynie na jakość), nie ma wbudowanych głośników i ma troszkę mniejszą przekątną. Co o tym sądzicie??? Dodam, że nagrywarka DVD mi niepotrzebna, bo jeszcze dobrze śmiga stara ;)

Edytowane przez grzybex1995

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Chciałbym, aby ktoś znający się na rzeczy ocenił zestaw, z którego planuję złożyć komputer.

Komputer będzie przeznaczony do gier, oglądania filmów itp.

 

Monitor: 21.5'' Acer H226HQLbmid.
Płyta główna: MSI B75A-G41.
Pamięć: Kingston HyperX DDR3 4GB 1600MHz XMP CL9 Blu.
Procesor: Intel Core i5 3470 3,20 GHz BOX trzeciej generacji.
Karta graficzna: GeForce GTX 660 MSI 2048MB (PCI-E 2GB) TWINFROZR III OC z NVIDIA GeForce Experience + TomClancy SplinterCell Blacklist.
Dysk twardy:  Seagate 1 TB Barracuda (64MB, SATA/600).
Zasilacz: OCZ ModXStream Pro 600W 80+ modular SLI PSU.
Obudowa: SilentiumPC Brutus BT-410 Pure Black - bez zasilacza.

 

Czy moc zasilacza jest odpowiednio dobrana? Czy przez jakiś czas żadne nowe gry wchodzące na rynek nie będą mi "stękały"? Czy ta karta graficzna zmieści się w tej obudowie i na tej płycie głównej??? I ogólnie proszę o ocenę całego kompletu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...