Skocz do zawartości
MaZZeo

Zmiana karty czy procesora?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jak wiadomo zaraz wychodzi BF4, od dzisiaj jest beta i niestety gra chodzi gorzej od poprzednika, 25-35fps mnie nie satysfakcjonuje...

 

Pytanie jest takie, co mogę polepszyć w swoim sprzęcie nie wydając majątku i nie wywalając połowy komputera? Wiem że X4 955 nie jest pierwszej świeżości i trochę stopuje kartę, ale wymiana jego wiąże się z wymianą płyty, prawodpodobnie też obudowy etc, nie mówiąc o formatach na który szczerze mówiąc nie mam czasu (praca) i ochoty i gdyż go robiłem bardzo niedawno.

 

Najmniej inwazyjna byłaby wymiana karty pytanie - na jaką?

 

wg tego poradnika http://www.purepc.pl/karty_graficzne/jaka_karta_graficzna_do_battlefield_4_test_geforce_vs_radeon?page=0,3 radeon 7950 dałby mi znaczący boost w fpsach wydając parę stówek tylko. A może GTX 760? Pytanie czy obie te karty utrzyma mój zasilacz wliczając w to jakieś lekkie OC?

 

Z góry dziękuje za porady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety obawiam się, ze wymiana karty nie da ci nic, albo prawie nie, bo to CPU ogranicza fpsy w BF4 (i ogólnie nowych grach), a nie karta, która powinna dawać radę spokojnie.

Zrób test. Obniż rozdzielczość jak tylko się da, ustaw grafikę na minimum i wyłącz wszystkie efekty jakie można. Jeśli skok fps będzie bardzo duży, to karta, jeśli dalej będzie mało i spadki, to CPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HD7950 czy GTX760 to może być za dużo do kręconego X4 955 .Zostań na razie przy tej karcie i zmień procka i płytę .Żeby odczuć wzrost wydajności to musiał byś kupić jakiegoś I5 .Co do kosztów - najtaniej to płyta na H61 + używane I5 2xxx , kosztowo to 650-700 zł , taniej niż nówki I5 4570 czy nawet I5 3470/3350P . Najdrożej bez OC to wspomniany I5 4570 ( 741 zł ) + Gigabyte B85-HD3 ( ~250 zł ) . Co innego wersja do OC - 4670K + MSI Z87-G43 - 1 250+ zł .Ram i reszta sprzętu zostaje , buda też może być , I5 są sporo chłodniejsze niż X4 955 , nawet na stock .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HD7950 czy GTX760 to może być za dużo do kręconego X4 955 . Zostań na razie przy tej karcie i zmień procka i płytę . Żeby odczuć wzrost wydajności to musiał byś kupić jakiegoś I5 . Co do kosztów - najtaniej to płyta na H61 + używane I5 2xxx , kosztowo to 650-700 zł , taniej niż nówki I5 4570 czy nawet I5 3470/3350P . Najdrożej bez OC to wspomniany I5 4570 ( 741 zł ) + Gigabyte B85-HD3 ( ~250 zł ) . Co innego wersja do OC - 4670K + MSI Z87-G43 - 1 250+ zł . Ram i reszta sprzętu zostaje , buda też może być , I5 są sporo chłodniejsze niż X4 955 , nawet na stock .

 

Dzięki, za X4 955 z płytą ile bym wyrwał? Jakbyś mi zapodał jakiś zestaw uwzględniający sprzedaż tych części i wydając dodatkowo max 500zł to będę wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj na allegro po ile chodzi 955 + płyta .Najtaniej to np. MSI H61M-P20 ( lub inna płyta na H61 ) za jakieś 150 zł + używany I5 2400 z allegro za jakieś 490 zł .Drożej ( i nówki ) - MSI B75MA-E33 + I5 3350P - 191 zł + 650 zł , ew. jakieś 100 zł drożej wspomniany GB + I5 4430 . Ceny z morele.net

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na złość płyty które wymieniłeś mają miejsce na 2 kości ram, a ja mam 4. Coś innego może? I tak żeby bardziej przyszłościowy chipset był, nie wiem jakie są dalsze plany Intela a chce uniknąć ewentualnej zmiany płyty po raz kolejny.

Edytowane przez MaZZeo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli sprzedasz za 500zł starą platformę płyta plus procesor i zamierasz dołożyć max 500zł, to jesteś w stanie kupić coś takiego:http://www.pcprojekt.pl/index.php?/p__konfigurator/action__2/laptop__/data__eJyrViooyk8pzS5RsopWMjW1sFDSUTI1NzQHUgZUw7E6Spk5!cXJIDsMgSKG1DY9OTUvEWS4kQVIyMyCeoZDLSguzQVaoGRpBhIpSixJ9M8uSi0GihgaQQV8M1OLM1OTq0AOUbKw1DMDipdn5ySmhOckFudVAgUNlGoBVLtKEw**

Płyta ma 4 sloty na RAM.

Edytowane przez KapitanZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z I5 4440 nic nie zrobisz , kręcenie na obecnych platformach wygląda nieco inaczej niż kiedyś .Haswell OC to procki z literą K + płyta na Z87 ( ew. jedna konstrukcja na H87 od Asrocka - gdzie złamali blokadę magistrali ) . Co innego SB/IB - tam na płycie z Z77/P67 można trochę pokręcić zwykłe I5 non-K .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...