Skocz do zawartości
Bethrezen

Który zestaw lepszy: i3+HD7770 vs Pentium+HD7850

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie,

składam znajomemu tani zestaw głownie do gier i mam dylemat.

Cenowo wychodzi podobnie, budżet mam nieprzekraczalny

 

Który z poniższych zestawów lepiej się sprawdzi do gier:

 

i3-4310

HD7770 1GB

 

vs

 

Pentium G3220

HD7850 1GB

 

 

innymi słowy czy lepiej zainwestować w wyraźnie lepsze gpu czy cpu?

Edytowane przez Bethrezen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drugi lepszy.

Miałeś takie zestawy i testowałeś osobiście że polecasz ten drugi?

 

Nie chce mi się rozpisywać więc przytocze moje osobiste doznania które zawarłem kiedyś w innym temacie:

Sam miałem G860 i wymieniłem na i3 3220 kupionego za 300zł z allegro. Wszystkie testy w FHD na maks ustawieniach:

1. FC3: na G860 średnio 25-30 fps, min 20, ogólnie niegrywalnie, na i3 średnio prawie 40, min powyżej 30fps i 100%płynnie.

2. Tomb Raider: średnio powyżej 50fps, min 20 a nawet kilkanaście, niby płynnie ale bardzo uciązliwe szarpania, na i3 średnio powyżej 50, min 30+ i bardzo płynnie.

3. SC Conviction: na G860 30fps i spadki na 20, praktycznie niegrywalnie, na i3 40 fps i spadki na 30-35 i znów płynnie.

 

Różnicę między i3 i Pentiumem można zobaczyć tutaj: http://www.purepc.pl...sorow?page=0,12

 

Nie wiem jak ktoś może komuś polecić zestaw z G860 i hd7850, dla mnie to beznadzieja, sam wiem bo miałem i nigdy więcej, Po przejściu z 7770 na 7850 nie odczułem prawie żadnego wzrostu wydajności bo ten procesor nie nadaje się do tak mocnej karty. Po przejściu z g860 na i3 bardzo duży wzrost wydajności, gry które klatkowały stały się płynne. Róznica między tymi procesorami to nie jak się mówi 10%, a 30, a w niektórych grach nawet 50% co wynika z testu powyżej. W rzeczywistości i3 jest bliżej wydajnością w grach od i5 niż do Pentiuma, co też wynika z testu powyżej.

 

Więc reasumując ja z własnego doświadczenia brałbym zestaw z I3 i Hd7770, ewentualnie możesz poszukać używanego i3 na s.1155 na Allegro do 300zł albo i5 do 450-500zł a na pewno warto dołożyć lub wogóle składał kompa na s.1155 gdzie można trochę zaoszczędzić na procku i płycie i dołożyc do lepszej karty. No chyba że masz zamiar szybko ( maks. w ciągu 2-3 miesięcy) wymienić tego Pentiuma to wtedy możesz brać hd7850.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem przez pewien czas G2020 z w miarę pełnym asortymentem kart graficznych od HD 7770 do HD 7970. Nigdy nie miałem i3, przechodziłem wyłącznie pomiędzy Pentium oraz i5. 1 GB HD 7850 miałem jeszcze do całkiem niedawna i pomiędzy 7770 a 7850 była bardzo wyraźna różnica w komforcie grania (moje gry to Wiedźmin, Skyrim i BF3 1920x1200). Wyraźna różnica była także pomiędzy 7850 a 7870 (ciągle na G2020). Powyżej 7870 to już raczej brak różnic.

 

Niemniej jednak ponieważ faktycznie nie miałem nigdy i3, a różnica i5 versus Pentium jest znaczna, całkiem możliwe, że masz rację, że to HT przy i3 aż tak dużo daje.

Edytowane przez adashi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, a u mnie większa różnica była po zmianie procka niż karty z hd7770 na 7850 bo tam prawie żadna. Widocznie w dużym stopniu zależy to od gry i konkretnego miejsca testowego w niej: na przykład taki far cry 3 niezależnie od karty na g860 jest niegrywalny: http://pclab.pl/art51626-8.html

Z i3 też bywa różnie, czasem jest bliżej i5 a czasem Pentiuma ale zwykle jednak tego pierwszego. Oczywiście ideałem byłoby i5 i hd 7850, wtedy już na prawde można w prawie wszystkie gry pograć na ultra, ze względu na ograniczony budżet na prawdę dobrym pomysłem jest rozważenie używanego i5 2xxx którego można dostać w cenie nowego i3.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...