Skocz do zawartości
a_n_y

PROLINK FX5200 128MB ULTIM (4ns) jak sie kreci? kupic to?

Rekomendowane odpowiedzi

w tym przypadku bierz radka 9100 jezeli fx to od 5800 w gore !:)

Ta, 350 zł a 2000zł -widzisz różnice?, pozatym kto do Durona 750 dołożył by Fx 5800?

 

hmmm czemu ludzie mysla o zakupie kart fx5200 ??? nie rozumiem  :?

Bo nie mają keszu na r9700 :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vengeance : 3d marka to jużdawno należy pomijać jako wskaźnik wydajności. każdy wie o optymalizacjach więc bardzie jpatrzcie na aquamark czy comanche 4.

najlepiej oblookać testy na kilku serwisach niż kierowaćsięopiniami ludzi którzy nigdy w życiu nie mieli tej karty.

akurat ten FX ma wysokie taktowanie pamięci i pewnie zakręci się lepiej niż radosław. może warto spróbować ?

:lol: tylko ze 3dmark03 jest jedynym benchmarkiem wykorzysstujacvym dx 9 chcialem pokazac ze wydajnosc 5200 jest tak zenujaco slaba ze ma tyle samo punktow w benchmarku dx 9 co karta dx 8.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie radki 9100 wymiatają jak szalone. kupił taki radosława i jużklapki na oczy. :)

a widzieliscie 8000 3d '01na mx440 ? są takie wyniki a karta kosztuje grosze. równie dobrze fx5200 można wykręcić do czerwoności i będzie ładnie pomykał.

ja bym kupił chociażby po to, żeby mieć coś innego niż reszta chołoty na forum. radki i radki. tak dla odmiany ... i mógłbym popularny temat założyć o tej karcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie radki 9100 wymiatają jak szalone. kupił taki radosława i jużklapki na oczy. :)

a widzieliscie 8000 3d '01na mx440 ? są takie wyniki a karta kosztuje grosze. równie dobrze fx5200 można wykręcić do czerwoności i będzie ładnie pomykał.

ja bym kupił chociażby po to, żeby mieć coś innego niż reszta chołoty na forum. radki i radki. tak dla odmiany ... i mógłbym popularny temat założyć o tej karcie.

Hehe Kolumb zwei znalazł sie :)

Ja już gdzieś pisałem tutaj na forum, że to forum jest pro Radeonowskie niż pro Ge Forceowskie :P :P

Ja spróbowałbym z tym GF'em ponieważ nigdy nie miałem problemów z jakimikolwiek GF'ami i to samo jest u moich kumpli , a coraz częściej widze, że ktos ma problem z Radeonem 9xxx w jakiejś gierce i odpowiedź jest - ale są pathe itp.itd.

Panowie - jeśli ktoś nie ma czasu ściagać multum łatek itp. żeby pograć w jakąś gierke to moim zdaniem wybrałby GF'a, bo jak już pisałem wyżej z GF'ami w moim przypadku problemów nie ma . Kolejna rzecz która przemawia za GF'ami to , że coraz więcej gier jest robione pod właśnie GF'y (no chodźby taki Enter the Matrix).

GF FX 5200 miał i jest zastępcą GF 4MX i jeśli spisywały Ci się jakiekolwiek GF MX to GF FX 5200 jest dla Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no a jak wysylkowo to niebede mial jak  wymienic jak sie okaze to smieciem

To w takiej sytuacji bardziej byłym przychylny Radkowi, ale jeśli nie sprawdzisz tego GF'a to nigdy nie doies sie jaki on jest naprawde :) Zresztą zrobiłyś przysługe narodowi jakbyś kupił tą karte :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na benchmark wlasnie przeczytalem

 

GunMetal to benchmark, który bardzo mocno faworyzuje karty graficzne zgodne z DirectX 9. Przeprowadziliśmy kilka testów z których wynika, że nawet GeForce FX 5200 zdecydowanie wyprzedza kartę GeForce4 Ti 4200.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.infopc.pl/index.php?id=recenzja...Rec=3&strona=13

 

dlaczego niepotkrecili 5200?

 

"Dziwić może jednakże brak możliwość o/c pamięci w przypadku kart HIS Excalibur 9200 oraz Atlantis 9000, gdzie układy o czasie dostępu 4.0 ns powinny teoretycznie sprostać częstotliwości taktowania 500MHz. " po przeczytaniu tego mam watpliwosci co do profesjonalizmu tego testu:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.infopc.pl/index.php?id=recenzja...3&strona=13

 

dlaczego niepotkrecili 5200?

 

"Dziwić może jednakże brak możliwość o/c pamięci w przypadku kart HIS Excalibur 9200 oraz Atlantis 9000, gdzie układy o czasie dostępu 4.0 ns powinny teoretycznie sprostać częstotliwości taktowania 500MHz. " po przeczytaniu tego mam watpliwosci co do profesjonalizmu tego testu:)

Nie raz teoria jest daleko od praktyki :wink: Ja na swojej grafie mam 5ns Hynixy i osiągam 240 mhz a inni z 4ns z bólami wyciskają 230mhz.

 

Jestem ciekaw jak podręcał on te Radki9000 :lol: pewnie powerstripem :lol:

 

Lolowaty ten test

Nie podać systemu ani sterów na których się testuje :lol: ale za to CD LG x52 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co wy pieprzycie że FX to seria jakby seria MX każdy pieprzy nie mając w rękach <span style="color:red;">[ciach!]</span>o prawda że tak mało wydajnościowa za taką kase to zajebista karta a to że w paru grach wadzi to nie jest takie straszne.FX potrafi niezle dokopać Radkowi tak samo Radek potrafi dokopać jej zależy głównie od gry!!!Miałem FX i testowałem mam radka i testowałem i mówie że na średnią wypadkowa z wielu gier to REMIS!!!możecie się kłócić sprawdzcie i zobaczycie i nie mówie tu o Ultimate!!!Co do obrazu ciut gorzej niż Radek ale DX9 przemawia na korzyść jeszcze bardziej niż na radka.Co ci z radka który szybciej chodzi jak zaraz będą wydawać gry tylko na DX9 i radek powie papa a fx przy niskich detalach powie mało ale zawsze powie za 330zł bo u mnie jest do kupienia w Oslztynie za tyle to całkiem tanio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vengeance : 3d marka to jużdawno należy pomijać jako wskaźnik wydajności. każdy wie o optymalizacjach więc bardzie jpatrzcie na aquamark czy comanche 4.

najlepiej oblookać testy na kilku serwisach niż kierowaćsięopiniami ludzi którzy nigdy w życiu nie mieli tej karty.

akurat ten FX ma wysokie taktowanie pamięci i pewnie zakręci się lepiej niż radosław. może warto spróbować ?

:lol: tylko ze 3dmark03 jest jedynym benchmarkiem wykorzysstujacvym dx 9 chcialem pokazac ze wydajnosc 5200 jest tak zenujaco slaba ze ma tyle samo punktow w benchmarku dx 9 co karta dx 8.1

Troche dziwne co piszesz że prawie kazda powiedz mi która DX 8.1 osiąga ponad 2000 w 3D MARKU 2003?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym ci proponował

GeForce 3 Tit500

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=14331501

Nawet wolałbym takiego GeForce od R9100.

No chyba że znajdziesz jakąś wypasioną wersje tego FX'a jak najlepiej kręcąca sie. FX5200 nie jest taki zły. Myśle nawet żeby sobie nie kupić jak będe miał mało kasy. I zrobie jakieś rekordziki.

Albo poczekam jak wersja Ultra stanieje do tej wersji normalnej.

 

W sumie jak możesz to ja bym ci również radził zmienić proca bo zmiana grafy niewiele ci da. Kupisz sobie XP 1700+ wykręcisz spox na 2600+ i powinieneś zyskać jakieś 300% poprzedniej wydajności w grach no może 250.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Geforce 3 to już stary rupieć z pewnością nie polecam wpierdzieliła go nvidia w ramy czasowe nigdy nie pasował w ramach czasowych gdy były Geforce 2 i teraz też nie wiecznie za drogi a teraz też kosztuje sporo jak na jego marne w porównaniu z innymi kartami możliwości. :x

Geforce 3 to porąbana seria która nigdy mnie nie powalała a napewno nie stosunek cena/jakość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się zastanował nad tym FX poważnie po pierwsze przy słabym procu GF wypadają lepiej, co do możliwości OC to jest ryzyko ale GF się raczej nieźle kręcą. Tylko że jakość orazu jest raczej słaba. Radki mają zdecydowanie lepszą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepiej te 350 zeta wydaćna proca. wsadzisz choćby FX5900 Ultra i dalej będzie jakoś kulawo. daj 250 zeta na A 1700+ DLT3C i go pogonisz na 2600+ lub lepiej a grafę polecam raczej tego FX. różnicę w jakości obrazu można zobaczyć tylko przy bezpośrednim porównaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Geforce 3 to już stary rupieć z pewnością nie polecam wpierdzieliła go nvidia w ramy czasowe nigdy nie pasował w ramach czasowych gdy były Geforce 2 i teraz też nie wiecznie za drogi a teraz też kosztuje sporo jak na jego marne w porównaniu z innymi kartami możliwości.  :x  

Geforce 3 to porąbana seria która nigdy mnie nie powalała a napewno nie stosunek cena/jakość

Ej gościu czy ty się z hu......jem na łby pozamieniałeś jak to mówił Radek Pazura czy co??? Co ty tu najeżdzasz na GeForce 3 TI 500 jak ta karta jest dużo szybsza od twojej,włączenie AAx4 nie zwalnia tej karty jak tego Radka 9100.Mój wynik w marku nie jest może imponujący na tej garfice bo mam CPU nie podkręcane ale u gościa który ma Athlona1700+ kręconego na 2600+ na tej karcie wyniki ma na poziomie 12500pkt w 3DMarku 2001.Więc nie pier....dol mi tu takich głupot bo aż niechce mi sie takich śmiesznych żeczy czytać.Każda gierka mi śmiga na tej grafice w 1024x768 w full detalach i z AAx4.GeF3 przecierz była pomostem i zapoczątkowała nowy rodzaj i jakość grafiki 3D. To w niej po raz pierwszy zastosowano nowy silnik nFiniteFx.

Ja za kwotę 350zł doradzał bym kupić jakąś GeF3 Ti200 lub Ti500 jak znajdzie w tej cenie , te karty nieźle się kręcą i maja bardzo dobrą wydajność. 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Geforce 3 to już stary rupieć z pewnością nie polecam wpierdzieliła go nvidia w ramy czasowe nigdy nie pasował w ramach czasowych gdy były Geforce 2 i teraz też nie wiecznie za drogi a teraz też kosztuje sporo jak na jego marne w porównaniu z innymi kartami możliwości.  :x  

Geforce 3 to porąbana seria która nigdy mnie nie powalała a napewno nie stosunek cena/jakość

Ej gościu czy ty się z hu......jem na łby pozamieniałeś jak to mówił Radek Pazura czy co??? Co ty tu najeżdzasz na GeForce 3 TI 500 jak ta karta jest dużo szybsza od twojej,włączenie AAx4 nie zwalnia tej karty jak tego Radka 9100.Mój wynik w marku nie jest może imponujący na tej garfice bo mam CPU nie podkręcane ale u gościa który ma Athlona1700+ kręconego na 2600+ na tej karcie wyniki ma na poziomie 12500pkt w 3DMarku 2001.Więc nie pier....dol mi tu takich głupot bo aż niechce mi sie takich śmiesznych żeczy czytać.Każda gierka mi śmiga na tej grafice w 1024x768 w full detalach i z AAx4.GeF3 przecierz była pomostem i zapoczątkowała nowy rodzaj i jakość grafiki 3D. To w niej po raz pierwszy zastosowano nowy silnik nFiniteFx.

Ja za kwotę 350zł doradzał bym kupić jakąś GeF3 Ti200 lub Ti500 jak znajdzie w tej cenie , te karty nieźle się kręcą i maja bardzo dobrą wydajność. 8)

Wjakie ty gry grasz ?? Sprzed 2 lat czy 2d..... Chyba ze 20fsp to dla ciebie plynna gra.... Chwalisz sie AAx4 a ile masz marqw na AAx2 ..... wiecej ??

.... ja mam powyzej 7000..... pazatym w przyszlasci napweno nie bedziesz gral z AAx4 i wyedy bedzie sie liczyle maxymalne wydajnosc karty....

....aaaa.... i podaj jaki gry z NOWYCH i Z WYPASIONĄ GRAFIKĄ chydzo ci elegancko 1024x768x32xAAx4xANTIZOx8.....

Z tego co sie chwalilas to przy aax4 miales 4614 3dmarwq....a to chyba nie wystarczy do nowych gierek....aaaa nie wazne - moge sie mylic.

 

Wg. mnie gf3 i radeon 91000 prezentooja podobne mozliwosci..... ja wziolem ATI bo chcialem spróbowac czegos innego niz nVidia..... i ogólnie karta chyba wypada lepiej.... a co do problemów... jak ktoś ich szuka to we wszystkim znajdzie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie twierdze że Radeon 9100 jest złą karta bo jest to karta bardzo dobra i wystarczająco wydajna ale według mnie troche wolniejsza od karty tego typu co mam ja.

A co do gier w które gram z AAx4 to żadko gram z AAx4 bo wystarczy mi rozdzielczośc 1024x768 i ewentualnie AAx2.Ale przykładowo moge grać w Moto GP2 z AAx4, Medal of Honor-Spearhead,Tiger Woods 2002,Doom III,Need For Speed Hot Pursuit 2,Enter The Matrix,GTA 3 Vice City.Na wszystkich tych grach i tego typu grach mogę włączyć AAx4.I gra jest płynna w zależności od wymienionych gier to płynnosć wacha się od min 35fps do 70fps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie twierdze że Radeon 9100 jest złą karta bo jest to karta bardzo dobra i wystarczająco wydajna ale według mnie troche wolniejsza od karty tego typu co mam ja.

A co do gier w które gram z AAx4 to żadko gram z AAx4 bo wystarczy mi rozdzielczośc 1024x768 i ewentualnie AAx2.Ale przykładowo  moge grać w Moto GP2 z AAx4, Medal of Honor-Spearhead,Tiger Woods 2002,Doom III,Need For Speed Hot Pursuit 2,Enter The Matrix,GTA 3 Vice City.Na wszystkich tych grach i tego typu grach mogę włączyć AAx4.I  gra jest płynna w zależności od wymienionych gier to płynnosć wacha się od min 35fps do 70fps

Jak masz w doomie 3 chociaż 35fps o których piszesz to chyba tu jakieś bajki wciskasz :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi enter the matrix bez AA czasem ścianał a FPS mam od 80 do (przy OSTYCH roazubach) 14 FPS ..... widac Gf3 lepszy, a DOOM 3 to słyszalem ze ta alpha w ogóle plynnie nie chodzile .... chyba ze masz juz final vers.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście!!! to właśnie w DOOM III mam najmniej bo 35fps może momentami jak sie duzo dzieje to w granicach 30fps ale obraz jest płynny,wyszło przecierz mnustwo poprawek przyśpieszających gre i włąsnie po ich instalacji gra chodzi płynnie bo wcześniej miałem jakieś 20fps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie radki 9100 wymiatają jak szalone. kupił taki radosława i jużklapki na oczy. :)

a widzieliscie 8000 3d '01na mx440 ? są takie wyniki a karta kosztuje grosze. równie dobrze fx5200 można wykręcić do czerwoności i będzie ładnie pomykał.

ja bym kupił chociażby po to, żeby mieć coś innego niż reszta chołoty na forum. radki i radki. tak dla odmiany ... i mógłbym popularny temat założyć o tej karcie.

 

o ja pier_dole :lol: :lol: :lol: nie ma ta jak kupowac karte ktorej kupowanie jest bezesnsu tylko poto zeby miec co innego niz inni i zeby zalozyc topic na forum załosne to jest idz sobie kup Fx5200 zeby zalozyc topic na tweak.pl ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nvidia zaczyna popadac w skrajnosci albo robi karte bardzo dobra ze tak powiem wyrownana technologiczne z jej wydajnoscia czyli ani moc nie jest za duza w stosunku do technologi dx itp i na odwrot mam tu na mysli karty z rodziny Ti (wszystkie)

 

a potem zaczela wydawac zasilna karte jak na dx 7 (mx460)

nastepnie za slabe karty jak na dx 9 ( 5200 5600)

 

gdzie tu jest rozsadek? nie ma ! jest tylko marketing

 

 

update- troche zagmatwane ale mam nadzieje ze wiecie o co chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...