Skocz do zawartości
yoshik

Problemy z SSD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam o to taki dziwny problem. Ostatniego czasu mój SSD zaczął się dziwnie zachowywać, był widoczny w biosie ale znikał podczas bootowania systemu. Już myślałem ,że będę musiał słać na gwarancje ale tak coś mnie tknęło i włożyłem dysk do laptopa gdzie ku mojemu zdziwieniu wszystko działało. Próba ponownego wrzucenia do puszki owocowała zawsze tym samym. Dysk widoczny tylko w biosie i to nie zawsze. Dzisiaj dostałem dwa SSD od kumpla i historia prawie ,że podobna. Dyski widoczne, instalka przebiega pomyślnie ale jakakolwiek próba bootowania kończy się bluescreanem, niestety za szybko co bym zobaczył numer. O dziwo przy instalacji na HDD system działa ok.

Pytanie moje brzmi co do #$@^ to może być? Ok rozumiem problem z jednym dyskiem, ale trzy dyski które zachowują się w ten sam sposób to trochę dziwne.

Konfig to I5-2500K/Asrock P67 Extreme6.

Help

Dzięki

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod które porty podłączasz SSD ?Bo płyta ma 2 kontrolery - jeden Intelowski a drugi Marvell SE9120 .Te SSD pożyczone od kumpla to co za modele były , bo twój ma kontroler SandForce , jak pozostałe były też na SF to mogły również świrować .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od przeczytania instrukcji obsługi albo przynajmniej przejrzenia specyfikacji na stronie producenta bo ewidentnie nie wiesz jak wyposażona jest twoja płyta.

 

6 portów w białym kolorze i 4 w niebieskim nic ci nie sugerują........? Nic a nic??????

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...