Skocz do zawartości
aerial

7870 xt brak obrazu

Rekomendowane odpowiedzi

Dostałem radeona 7870xt od club3d i jest następujący problem - brak obrazu.
Płyta to asus p8z77m pro, procesor 2500k, najnowszy bios wgrany.
Karta jest podłączona do seasonica s12II 500w, pod 2x 6pin.
Próbowałem podłączać przez przejściówkę dsub a następnie kabel dvi-d, bez rezultatów.
 
Objawy są następujące, przy podpiętych 2 wtyczkach pci-e, wentylator na karcie startuje na kilka sekund, po czym się zatrzymuje, po czym startuje znowu i pracuje ciągle, natomiast przez cały czas nie ma obrazu, i "w tle" nic się nie dzieje, system nie wstaje, można wyłączyć komputer bez opóźnienia.
Przy wpiętej jednej wtyczce pci-e (obojętnie której, w obojętnie które gniazdo na karcie), lub braku wtyczek, również nie ma obrazu, ale w tle ładuje się system, zapewne można też wejśc do biosa, ale jak wspomniałem bez sygnału na monitorze.
 
Karta używana, ale na gwarancji, poprzedni właściciel zapewne nie miał takich problemów.
Czytałem o podobnych problemach ludzie mieli na starszych płytach, ale tutaj chipset to z77 i najnowszy bios.
Próbowałem też podpinać kartę pod inne sloty pci-e, oraz ustawić w biosie primary gpu na pci-e. Bez rezultatów.
Nie mam za bardzo jak sprawdzić karty na innej płycie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Starej karty 7770 już nie mam.

Jeżeli mam podłączony monitor do integry, a radeon siedzi w pci-e to w systemie tej karty nie widać.

 

tu np. ktoś pisze że pomogło ustawienie ręcznie tego slotu pci-e w którym jest karta na "gen2", ale u mnie nie daje to rezultatu.

 

http://ragnarkarlsson.org.uk/graphical-upgrade/

 

edit:

 

Jeżeli podepnę pod radeona 2x 6pin, a monitor do integry to nie ma sygnału nawet z integry, nic nie wstaje, kręcą się tylko wentylatory.

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjmij części z obudowy i sprawdź czy coś się zmieni. U mnie czasem po odsunięciu komputera żeby podłączyć słuchawki muszę jeszcze raz zamontować karty do pci-e, bo inaczej komputer nie ruszy..

Jak się nic nie zmieni to pójdź do znajomego/sklepu sprawdzić kartę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobne cyrki na 6870 Hawk (brak obrazu na jednym ze złącz)
kabla Hdmi nie masz?

Bez sprawdzenia GPU na innym sigu będzie ciężko, nie możesz wykluczyć że karta jest padnięta.
przy czym nie wykluczam PSU

http://www.tomshardware.com/answers/id-1677132/gigabyte-b75-saphire-7870.html

Sprawdz z jakas inna mocniejsza zasilka

 

 

@down

Zasilacza nie musisz wyciągać:) niech sobie siedzi, a drugi podłącz obok i sprawdz

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym że tutaj jest ten problem, że wszystko stoi, nie tylko że nie widzę obrazu na dvi. HDMI nie mam w monitorze żeby sprawdzić.

Postaram się odpalić na innej płycie, problem że tam nie ma zasilacza z 2x 6pin, a nie mam przejściówki.

Wyciąganie zasilacza z mojej obudowy, gdzie spięcie kabli zajęło kilka godzin, to mnie się za bardzo nie uśmiecha :D Chyba że puszczę same 2x pin z postawionej budy obok drugiego komputera pod kartę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie wypadałoby sprawdzić, czy wszystkie piny w podstawce cpu są proste. Bywały takie przypadki, że karta nie działa przez pokrzywione piny pod cpu. Kontroler pci-e jest w procesorze i może tak być, że na interze działa ok, porty pci-e nie działają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zakładałem cpu to piny na 100% były proste, dokładnie oglądałem.

Generalnie jak się szuka po forach zagranicznych, masa ludzi ma takie problemy, z różnymi płytami i modelami kart.

Części pomaga update biosa, ale u mnie nie ma takiej opcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na innej karcie wstaje bez problemu, więc to nie to.

Chyba spróbuję to odpalić na innej płycie: GA-H61M-S2P-B3

Ok mały update, na innym configu i3 3220, gigabyte GA-H61M-S2P-B3, 8gb goodram, karta też nie wstaje, nie ma obrazu na dvi.

Albo mam takiego pecha że jest niekompatybilna z dwoma różnymi configami, albo jest walnięta. Ewentualnie jest to wina portu dvi, ale nie mam jak sprawdzić, nie chce mi się już tego targać żeby podłączyć pod hdmi w telewizorze.

Trzeba będzie uderzyć do sprzedawcy..

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpinałem pod dwie zasilki, 2x pci-e z jednej, a reszta configa z drugiej. Napięcia sprawdzałem też miernikiem na wtyczkach pci-e, wszystko w normie.

 

Zresztą ja na to patrzę tak: Jak masz działającą kartę, to nawet jak nic do niej nie podłączysz do wyjść, system normalnie startuje bez monitora, komputer działa niezależnie od tego. Natomiast tutaj problem polega na tym, że po podłączeniu 2 kabli zasilających pod 7870, nic się nie dzieje, brak sygnału, ale też zatrzymany jest cały boot. Myślę że nie ma na to wpływu co jest akurat podłączone do wyjść karty w tym momencie.

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne wyjście sprawdzić u kogoś innego. Najlepiej na wszelki wypadek weź zrób zdjęcia, bo sprzedawca może sie upierać że karta sprawna.

Zasilacz powinien styknąć, sam mam mniej więcej podobnej mocy i śmiga z taką samą kartą bez problemu.

Karta wyglada ewidentnie na uwaloną...

Edytowane przez Gregu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...