Skocz do zawartości
Caleb

Radeon R7 240 / R7 250 / R7 260 / R7 260X - Następcy HD 7700

Rekomendowane odpowiedzi

Dołączona grafika

 

Kolejna generacja kart graficznych AMD Radeon wyłania się leniwie z oceanu tajemnic, niczym wyspy po wybuchach podwodnych wulkanów w rejonie południowego Pacyfiku, których nazwę kodową nowa rodzina układów nieprzypadkowo otrzymała. Firma z Sunnyvale długo zwlekała z wprowadzeniem Volcanic Islands tzn.: pełnoprawnych następców serii Radeon HD 7000, ale przepastny worek z niespodziankami właśnie się otworzył. Jednak zamiast rozpocząć przedstawienie od absolutnego high-endu, jaki wycelowany jest bezpośrednio w GeForce GTX 780 i GTX Titan, producent postanowił podkręcić emocje do maksimum. Zanim zostaniemy dopuszczeni do konsumpcji dania głównego, najpierw przygotowano obfity półmisek przystawek w postaci modeli ze średnio-wyższej półki. Rzadko zdarza się sytuacja, gdy jednocześnie na rynku debiutuje kilka nowych układów, ponieważ zwykle świeżynki chodziły co najwyżej parami (np.: Radeon HD 7800 & HD 7700). Natomiast tym razem firma wyciągnęła zdecydowanie więcej asów z rękawa. Premierowy test będzie dotyczył trzech kart graficznych AMD: Radeon R7 260X, Radeon R9 270X i Radeon R9 280X, a także kilku wersji niereferencyjnych R9 280X...

Dołączona grafika
Rynek kart graficznych dawno nie przeżywał podobnego oblężenia, bowiem w przeciągu zaledwie czterech jesiennych tygodni byliśmy świadkami kilku głośnych premier, gdzie przewinęła się pokaźna liczba najróżniejszych układów. Koncern AMD wprowadził do sprzedaży m.in.: Radeon R9 290X, R9 290, R9 280X, R9 270X, R9 270 i R7 260X, natomiast niebawem do odświeżonej rodziny dołączy również Radeon R7 260. Słabsza wersja R7 260X bazuje na okrojonym rdzeniu Bonaire, będąc propozycją dla niezbyt wymagających użytkowników z ograniczonym portfelem, chcących jednak uruchomić nowe produkcje przynajmniej na średnich detalach. Radeon R7 260 oficjalnie trafi na sklepowe półki dopiero w połowie stycznia przyszłego roku, niemniej w nasze redaktorskie progi zawitał już referencyjny egzemplarz testowy, jakiego wyniki możemy Wam zaprezentować. Według danych producenta Radeon R7 260 będzie przeciwnikiem GeForce GTX 650 Ti pozbawionego dopisku BOOST, czyli powinien zastąpić na stanowisku Radeon HD 7770 GHz. Segment modeli budżetowych to bardzo łakomy i wbrew pozorom dochodowy kąsek, dlatego producenci absolutnie nie zaniedbują mniej zamożnych klientów, stale serwując im nowe propozycje. Pozostaje pytanie - jaka karta graficzna w przedziale od 400 do 500 złotych jest najlepsza?
Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym będzie się różnił R8 280X od 7970 Ghz ed ? Próbuje się doszukać różnic ale nic nie widzę poza nazwą. Nvidia przynajmniej podniosła zegary jak wydała kotleta 770 a tu nie ma żadnych zmian?

Edytowane przez Wooojciech1983

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym będzie się różnił R8 280X od 7970 Ghz ed ? Próbuje się doszukać różnic ale nic nie widzę poza nazwą. Nvidia przynajmniej podniosła zegary jak wydała kotleta 770 a tu nie ma żadnych zmian?

Będzie miał 50 MHz mniej na rdzeniu :D Szykuje się także kilka usprawnień w kwestiach energetycznych, ale raczej bez rewolucji. Kosmetyka. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie czujecie się lekko rozczarowani tym czym nas ostatnio karmi AMD oraz NVIDIA?

 

GPU14 miało być wielkim wydarzeniem - czekałem z nadzieją, że zostanie zaprezentowany R9 290X a bardziej nawet na niższe modele. Miałem nadzieje, że jakieś nowe rewolucyjne technologie przedstawią a tam więcej było o grach niż o sprzęcie. ;D

W pewnym momencie podczas streamu zasnałem (ciężki tydzień w pracy też się do tego przyłożył).

Później z przecieków dowiadywałem się coraz więcej o nowych kartach i powolutku zaczynałem czuć zniechecenie. Tyle szumu o jedną karte - R9 290X, reszta to stare kotlety. [: Jeżeli te grafiki będą faktycznie rebrandowanymi starymi modelami, bez nowych ficzerów, to ja się czuję trochę zawiedziony, bo tyle było szumu (chyba nie tylko ja myślałem o GCN 2.0? ) a tu nic...

Najdziwniejsze jest jednak to, że u Nvidii to samo (tylko tam zamiast R9 290X wpuścili Titana). Jakaś zmowa, czy co? (;

 

Zaletą opisanej sytuacji jest to, że ten kto niedawno kupił grafike nie musi się złościć, bo wciąż "jest w grze" mając w swoim komputerze technologie "na czasie".

Edytowane przez udam_u

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

To możesz kupić 7870xt to jest to samo.

Jeżeli AMD nic tam nie dodało do R9 270X to to może być niezły pomysł. Myśle, że po wejściu "nowych" Dołączona grafika  modeli będzie się można nieźle obłowić. Na pewno niektóre sklepy będą się pozbywały "starych" Dołączona grafika modeli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar kupić Radeon'a R7 250. Dokładnie tego: http://techplanet.pl/produkty/karty-graficzne/gigabyte-ati-radeon-r7-250-1gb-ddr5128bit-dvihdmid-sub-pci-express-ver-oc,40655.html. Zastanawiam się jednak czy będzie on działał na PCI-E 2.0- zaznaczam, że karta nie ma dodatkowego zasilania i mam wątpliwości czy wystarczy jej wydajność prądowa PCI-E 2.0? 

 

Mam też amplituner z telewizorem w drugim pokoju i zastanawiam się czy po przełączeniu obrazu na ten sprzęt dźwięk przełączy się automatycznie(po hdmi) tak jak to było na gtx460 ? 

Edytowane przez Easy-E3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...