Skocz do zawartości
bzykuk19

Ustawienie częstotliwości ram

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałbym poprosić o pomoc znawców tematu najlepiej kogoś z tym samym mobo

 

Chodzi o to że posiadam 2 kości ram jedna to link a druga to link i chciałbym ustawic na nich te samo taktowanie na przykład 1600mhz lub 1866mhz  moje mobo to msi z77 gd55

 

I nie bardzo wiem jak na biosie msi to zrobić chodzi o click bios II

 

Jestem dość zielony jeżeli chodzi o oc ramu więc byłbym wdzięczny za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Click bios polega na tym, że można poruszać się po biosie za pomocą myszki. Żeby pamięci ustawić na 1866MHz musisz ustawić to "ręcznie", zmienić też opóźnienia (9-11-9-27) i podnieść napięcie (1.65V) - jak to zrobić znajdziesz w instrukcji do płyty. Ewentualnie możesz użyć OC Genie II i "komputer sam się podkręci". Obie pamięci są praktycznie takie same.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no są praktycznie takie same nawet widzi je w dualu ale jedna ma profile xmp a druga nie zaraz przesledze dokladnie instrukcje płyty głównej ale własnie jak wchodziłem w biosa to mam tam na szaro napięcia i nie moge zmienic tylko timingi moge a jak daje na 1600 czy 1866 to w cpu-z i tak pokazuje mi 667mhz czyli 1333 o ile się nie myle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...