Skocz do zawartości
granat1166

Płyta LGA 1150 pod i7 4770k co wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Rozglądam się za płytą główną pod procesor Intel i7 4770k i nie mogę się zdecydować, którą wybrać. Szczerze mówiąc to zależy mi na tym aby ładnie prezentowała się w mojej obudowie Fractal Design Define R4 czyli żeby miała czarny laminat. Płyta musi być wykonana w foramcie ATX, mieć rozbudowane możliwości pod względem OC procesora i pamięci. Co polecacie?

Mój obecny konfig to:

i5 2500k @ 5 GHz

2 x 4 GB 2400 MHz

AsRock P67 PRO 3

GTX 690

Be Quiet Dark Power Pro 10 650W

SSD 240GB Kingston Force GT

WD 2TB Green

Fractal Design Define R4

4 x 140mm Be Quiet Silent Wings 2

Będę wdzięczny za pomoc. Aha byłby zapomniał - porty przedniego USB i Front audio muszą być na samym dole laminatu. Przednie USB 3.0 może być ulokowane w okolicach wtyczki ATX. Gniazdo na podpięcie Power i Reset też musi być na dole.. Chodzi o ładnie ułożenie kabli...

Edytowane przez granat1166

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teorytycznie sporym ale nie chcę przeginać. Na płytę mogę wydać maksymalnie 800zł bo więcej nie widze sensu a na procesora 1400 ale widziałem ten model już za nie całe 1200zł. Zastanawiałem się nad LGA 2011 oraz i7 3930k lub jego nowyszym odpowiednikiem, który co ciekawe jest od niego tańszy... Pewnie LGA 2011 wybijecie mi z głowy ale pdooba mi się tylko dla tego, że procesor ma dużą powierzchnię i latwo go schłodzić.... nie to co i7 4770k, który grzeje się przez słabej jakości pastę...

Edytowane przez granat1166

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz już tego I7 ?Co robisz że masz chrapkę na I7 3930K ?Co do płyty , kolor laminatu to nie problem , gorzej z ułożeniem portów tak jak chcesz .Na wstępie proponuję MSI Z87-G45 Gaming za 522 zł , GD65 Gaming też ma czarny laminat ( z domieszką czerwonego koloru , G45 podobnie ) .Także MSI Z87 serii Mpower mają czarny laminat z domieszką żółtego .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GD 45 i 65 mają brązowy laminat. Co ja robię ? Gram czasem... sprawdzałem wydajność w cinebench r11.5 tego i7 4770k i zdobywa on bez podkręcania 8 pkt gdzie mój na 5GHz ma 7,8 pkt... Chciałbym go mieć tylko drażni mnie jego wysoka temp pracy dlatego rozwarzam zakup platformy LGA 2011. Kolega ma i podkręcił procka na 4,5 GHz... ma niskie temp., a procka można dać jeszcze wyżej. Po prostu ja jestem bardziej takim entuzjastom niż zapalonym graczem. Lubię mieć dobry sprzęt, a jeszcze bardziej lubię podkręcać i sprawdzać ile na wydajności zyskałem. Wiem, że to chore Dołączona grafika.

wiem, że sekcja zasilania w tej płycie MSI MPower to przerost formy nad treścią bo ten procek kręci się tak samo na płycie z 4-fazową sekcją zasilania :) Ciężki wybór nie mogę sie zdecydowac. Kiedyś doradziliście mi tu i5 2500k i ASRock p67 pro 3 i jestem mega zadowolony ale chciałby już to zmienić na coś lepszego.

Edytowane przez granat1166

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiana I5 2500K + Asrock P67 Pro3 jest średnio sensowna , procek nadal wydajny i ma mniejsze temperatury niż I7 4770K . Wydajnościowo w grach równie dobry co I7 , I7 4770K ( o 3930K już nie mówię ) dobre jest jak pracujesz w środowisku CAD/CAM , tworzysz/edytujesz grafikę 2D/3D czy edytujesz filmy .Do gier nie mają za bardzo sensu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemyślę to, a tak wgl ile jest warta moja płyta z prockiem, który bez problemu smiga na 5 GHz? Fajnie gra się w czołgach bo ta gra zabija tylko jeden rdzeń jak gram a 3 się nudzą czyli 5 GHz się przydaje :). Mam kupca za 950zł czy to dobra cena? Wydaje mi się, że tak dlatego zastanawiam się nad zmianą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka wymiana dla sztuki. Ale kto Ci zabroni. Haswell na 4.5 będzie miał praktycznie taką samą wydajność co twój 2500k @ 5ghz. W dodatku w grach nie zauważysz żadnej różnicy. W cinebenchu i7 twojego kolegi ma więcej pkt z racji tego że ma HT czyli 8 wątków, a puki co żadna gra z tego nie korzysta. Tak samo w codziennym użytkowaniu nie zauważysz żadnej różnicy. Tapatapatap i9001

Edytowane przez GeMtin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko do gier, zmiana bez sensu. Zwłaszcza że posiadacz fajny sprzęcik. Jakbyś dzisiaj miał kupować, to owszem można brać Haswella, a tak to lepiej siedzieć na tym co masz. I7 vs I5 to 2 dodatkowe MB cache i HyperThreading. W grach praktycznie żaden zysk. Mogą się zdarzyć ze 2-3 gry w których przyniesie to kilka % na plus, ale ogólnie to mocne 4c t gier to najlepsza opcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chłopie daj sobie spokój masz procka 5ghz z lutowaną czapką i chcesz zmienić na ten shit, wydajność ta sama, dojdzie ci jeszcze problem z grzaniem przy 4.5ghz a jak kiepsko trafisz to zakończysz oc na 4,2ghz i będzie ryk, no chyba że kupisz proca z selekcji 4.5ghz na 1.2v ale i tak w większości przypadków czeka cię cięcie czapki aby temperatury były znośne, a tak w ogóle po kiego wała ci płyta pod kolor jak w tej budzie okna nie ma??

 

kup sobie lepiej porządne chłodzenie na procka accelero extreme na grafę i ciesz się ciszą, bo wydajności masz pod dostatkiem

Edytowane przez ptys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo R15 to benchmark podobnie jak 3D Marki , one lubią i wiele rdzeni , HT czy dużo cache .

 

W grach jest odwrotnie - gier które wykorzystują więcej niż 4 rdzenie na razie nie ma , sporo gier nadal nie potrafi w pełni wykorzystać 2 rdzeni .

 

W dodatku w grach HT zamiast pomagać to przeszkadza . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...