Skocz do zawartości
MaZZeo

Spadek wydajności po formacie i wymianie podzespołów

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Zmodernizowałem trochę swój sprzęt, wymiana X4 955 na i5 4440 + wymiana płyty głównej. Zrobiłem format C i na czystą partycję zainstalowałem W8 (wcześniej była siódemka). Po tych operacjach zauważyłem w grach spadek wydajności, BF4 beta miałem na phenomie 30-40fps, teraz mam 15fps, to samo w innych grach ale też i unigine benchmarku.

 

Wszystkie sterowniki są najnowsze i aktualne, system poza paroma programami i antywirem jest czysty.

 

Jakieś rady?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście coś tutaj jest nie tak, włączyłem CPU-Z i Heaven Benchmark i taktowania proca lata od 1000 do 3200mhz

 

http://abload.de/img/xduyp2r.png

 

Z dyskiem wydaje mi się że jest ok, ale kiedy chciałem zainstalować windowsa na sformatowanej partycji to wyskoczył komunikat

 

"Nie można zainstalować systemu Windows na tym dysku. Wybrany dysk zawiera tabelę partycji MBR. W systemach z interfejsem EFI, system Windows można instalować tylko na dyskach GPT".

 

Myślałem że będe musiał robić format całego dysku, ale znalazłem rozwiązanie na jakimś forum by przestawić 1 opcję w biosie i to pomogło - instalacja poszła dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowe zasilanie do plyty podlaczone/docisniete? Przywroc uefi do ustawien domyslnych. Pobaw sie planami zasilania. W ostatecznosci zrob format do porzadku.Wysłane z mojego HTC Wildfire S A510e za pomocą Tapatalk 4

Edytowane przez kaijitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób test w najnowszym 3D Marku. Sprawdź jak GPU się zachowuje. Chodzi mi o taktowania, użycie GPU i temperatury. Wygląda to tak jakby coś zbijało taktowanie GPU, skoro proc pracuje na 3.2 ghz i raczej to nie on jest przyczyną tak niskiej wydajności.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, problem rozwiązany, trafiłem na to przypadkiem.

 

Zrobiłem tak jak piszesz, okazało się że grafa cały czas pracowała na 90% i grzała się do 60 stopni nawet przeglądając pulpit i wyłączając wszystko.

 

Okazało się że to bfgminer.exe do kopania bitcoinów się zagnieździł (jak? i czemu antyvir nic nie mówi?), wyłączyłem ten proces i wszystko gra, ale włącza się po każdym restarcie, zaraz usunę ustrojstwo na zawsze.

 

Dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...