Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich Forumowiczów.

Moim problemem jest to że obydwa napędy które posiadam, nie czytają płyt DVD ale za to czytają CD.

Problem wystąpił z dnia na dzień i wystąpił pierwszy raz od ich zakupu tj. ładne kilka lat.

W jednym z napędów wyczyściłem laser lecz i to nie pomogło, są wykrywalne w: 

(menadżer urządzeń, mój komputer). 

Sterowniki są aktualne, bynajmniej taka jest zawarta informacja w menadżerze urządzeń. 

Gdy wkładam płytę DVD słychać reakcję napędu na płytę, pali się podczas tego procesu zielona lampka z przodu bądź miga. 

Poniżej zamieszczam jeszcze więcej informacji w postaci grafiki i mam nadzieję że pomożecie rozwiązać mój problem. Pozdrawiam. 

 

http://imageshack.us/photo/my-images/822/cf8p.jpg/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że padł laser od DVD .

 

Jak czyściłeś soczewkę lasera - za pomocą płyty czyszczącej czy ręcznie tzn. rozkręcając napęd i czyszcząc soczewkę miękką ściereczką nasączoną spirytusem .

 

A co do płyt - nie czyta płyt tłoczonych czy nagrywanych , czy nie czyta obu ?

 

Najlepsze wyjście to będzie kupno nowego napędu - drogie nie są , fabrycznie nowe to koszt 50-80 zł (nagrywarka DVD ) , używki znajdziesz taniej . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że padł laser od DVD .

 

Jak czyściłeś soczewkę lasera - za pomocą płyty czyszczącej czy ręcznie tzn. rozkręcając napęd i czyszcząc soczewkę miękką ściereczką nasączoną spirytusem .

 

A co do płyt - nie czyta płyt tłoczonych czy nagrywanych , czy nie czyta obu ?

 

Najlepsze wyjście to będzie kupno nowego napędu - drogie nie są , fabrycznie nowe to koszt 50-80 zł (nagrywarka DVD ) , używki znajdziesz taniej . 

Laser czyściłem patyczkiem do uszu nasączonym denaturatem. Sprawdzałem na płycie CD oryginalnej z muzyką. Nie czyta DVD (oryginalnych gier np.) Na zwykłych CD nie sprawdzałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Denaturatem to się zmywa klej lub pastę termoprzewodzącą, ale nie czyści powierzchni. Po odparowaniu alkoholu zostaje mnóstwo smug z innych związków w nim zawartych. Założę się, że laser jest teraz bardziej uwalony, niż był przed czyszczeniem. Poza tym napęd ma kilka lat, może to już jego śmietnikowy czas...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Denaturatem to się zmywa klej lub pastę termoprzewodzącą, ale nie czyści powierzchni. Po odparowaniu alkoholu zostaje mnóstwo smug z innych związków w nim zawartych. Założę się, że laser jest teraz bardziej uwalony, niż był przed czyszczeniem. Poza tym napęd ma kilka lat, może to już jego śmietnikowy czas...

Kupuję nowy, temat do zamknięcia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...