Skocz do zawartości
Yearman

uzupełnienie ramu - pytanie czy warto

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiadam DDR2 Patriot dual channel 2x1GB. Wiem że to niewiele ale komp jest z 2007 roku a dalej działa :) Gram sobie w World Of Tanks ale od wprowadzenia kilku aktualizacji wstecz komputer zdecydowanie zwolnił podczas gry. Windows pokazuje użycie ~1,69 Gb. Często w oczekiwaniu na grę przęłączam się na Internet, youtube czy cokolwiek i działa to po prostu wolno. Wymyśliłem sobie, że kupię trochę ramu co powinno pomóc Mam okazję dokupić 4gb ( Kongston KVR800D2N5K2/4) w okolicach 50-75 zeta. Pytanie czy warto dokładać do staruszka? Komputer się kończy i pewnie na premierę GTAV o ile takowa będzie będę musiał zmienić kompa. Pytanie tez czy te kości nie będą się gryzły z patriotami.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie w tej cenie zdecydowanie warto.

 

Czy się będą gryzły ze starymi raczej nikt Ci wiążąco nie odpowie, bo tu kilka zmiennych gra rolę: jaka płyta, jakie te stare kości, jaki BIOS, jak płyta ustawia timingi domyślnie. Mało kto jest obecnie na bieżąco z DDR2. Należy przyjąć, że się mogą gryźć. Jednak nawet wtedy przesiadka z 2 GB na 4 GB (z szansą na bonus w postaci 6 GB, o ile posiadasz system 64-bitowy) w tej cenie wydaje się być opłacalna, różnica powinna być odczuwalna.

 

Tym co pokazuje Windows nie sugeruj się zbyt mocno. Jak włożysz więcej, będzie tez pokazywał więcej zajętej (dopasowuje to do ilości dostępnej, minimalizując potencjalne odczyty z dysku).

Edytowane przez adashi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...