Jump to content
Yearman

uzupełnienie ramu - pytanie czy warto

Recommended Posts

Witam

Posiadam DDR2 Patriot dual channel 2x1GB. Wiem że to niewiele ale komp jest z 2007 roku a dalej działa :) Gram sobie w World Of Tanks ale od wprowadzenia kilku aktualizacji wstecz komputer zdecydowanie zwolnił podczas gry. Windows pokazuje użycie ~1,69 Gb. Często w oczekiwaniu na grę przęłączam się na Internet, youtube czy cokolwiek i działa to po prostu wolno. Wymyśliłem sobie, że kupię trochę ramu co powinno pomóc Mam okazję dokupić 4gb ( Kongston KVR800D2N5K2/4) w okolicach 50-75 zeta. Pytanie czy warto dokładać do staruszka? Komputer się kończy i pewnie na premierę GTAV o ile takowa będzie będę musiał zmienić kompa. Pytanie tez czy te kości nie będą się gryzły z patriotami.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wg mnie w tej cenie zdecydowanie warto.

 

Czy się będą gryzły ze starymi raczej nikt Ci wiążąco nie odpowie, bo tu kilka zmiennych gra rolę: jaka płyta, jakie te stare kości, jaki BIOS, jak płyta ustawia timingi domyślnie. Mało kto jest obecnie na bieżąco z DDR2. Należy przyjąć, że się mogą gryźć. Jednak nawet wtedy przesiadka z 2 GB na 4 GB (z szansą na bonus w postaci 6 GB, o ile posiadasz system 64-bitowy) w tej cenie wydaje się być opłacalna, różnica powinna być odczuwalna.

 

Tym co pokazuje Windows nie sugeruj się zbyt mocno. Jak włożysz więcej, będzie tez pokazywał więcej zajętej (dopasowuje to do ilości dostępnej, minimalizując potencjalne odczyty z dysku).

Edited by adashi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...


Aktualności

Artykuły×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.