Jump to content
eteri

Komputer do +/- 3000zł

Recommended Posts

Witam, mam pytanie dotyczące zestawu komputerowego do +/- 3000zł, to 200zł w tą czy w tą nie robi mi wielkiej różnicy, na razie złożyłem coś takiego http://www.morele.net/inventory/info/sZhwI9/, sprzęt przez najbliższe lata nie byłby podkręcany, używany wyłącznie do gier i facebooka :D Jeśli są jakieś lepsze alternatywy do tych części co tam powrzucałem to piszcie:) Głównie waham się nad kartą grafiki, bo nie jestem przekonany do tej gtx760, myślę o hd7950.

Z góry dzięki za pomoc :)

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dlaczego ten procek(słabszy), i ta płyta, czym się różni? Aha, i jak już wspomniałem, nie będzie tam nic kręcone przez długi czas Dołączona grafika

 

 

@edit

Oraz co sądzicie o tym ssd? Bo kumpel mi teraz pisze, że 'Żeby SSD Było dobre, to trzeba z 400 wydać conajmniej, bo ten ma mało trwałe moduły i jest dosyć awaryjny"  jakoś przeglądając opinie nie zgadzam się z tym, a wy?

Edited by eteri

Share this post


Link to post
Share on other sites

Głównie taktowaniem nieco niższym. Ale jak Ci nie szkoda kasy to możesz wziąć 4570. Różnicy i tak zbytnio nie odczujesz w grach.  No może poza BF4.  Płyta bo jest tańsza i chipset B85 w zupełności wystarcza skoro nie będzie OC. A sam procesor zresztą też nie jest przeznaczony do OC.  Ja głównie doradzam w oszczędzaniu i polecam podobne/zbliżone wydajnościowo podzespoły w niższej cenie. Grafikę warto i tak podkręcić. Zresztą ten Gigabyte GTX 760 bez OC da Ci przyzwoitą wydajnośc.

Edited by Devil

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobra dzięki wszystkim za pomoc. Po dokładnych analizach zamawiam dzisiaj ten zestaw: http://www.morele.net/inventory/info/ztWtb5/%5C Jeszcze raz dzięki Dołączona grafika Pozdrawiam!

Zmień obudowe  na http://www.morele.net/obudowa-silentiumpc-brutus-m23-pure-black-spc090-580233/ (lepsza + USB 3.0 na froncie) i zastanów sie nad dyskiem 1TB 30zł droższy takie seagate jaki proponujesz lub  WD blue

Edited by michalelo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zostawiam tamtą obudowe, bo ta chyba nie ma dołączonych wiatraków, a jest droższa, przy czym i tak już trochę za dużo. A z dyskiem podobna sytuacja, niby 30zł, ale po co mi to skoro nie wykorzystam tego i jestem pewien, że 500starczy. Dołączona grafika Bo jednak sytuacja się trochę zmieniła i nie mam już tyle kasy i jestem ograniczony do tych 3.1k-3.2k max

 

 

Czy ten gtx 760 zmieści się do tej obudowy? http://www.morele.net/obudowa-aerocool-pgs-vs-9-czarna-337759/

Edited by eteri

Share this post


Link to post
Share on other sites

500gb zdecydowanie mi wystarczy, tym bardziej przy 120gb ssd. A co do pamięci, to według mnie ważniejsze są napięcia i zwracałem uwagę na to by miały 1.5V, a taktowanie może nieraz zwolnić aniżeli przyspieszyć komputer :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zostawiam tamtą obudowe, bo ta chyba nie ma dołączonych wiatrak

Ma dwa wentylatory, usb 3.0 na froncie i ogólnie jest jakby poprawioną wersją brutusa 410 więc Twoja decyzja wystarczyło dołożyć 20zł i mieć coś lepszego, dodatkowo coś co moze się przydać lepsze zarządzanie kablami, USB 3.0 na froncie, sanki na dyski odwrócone, dziwie się że jej nie wybrałeś ale.....

Edited by michalelo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


Aktualności

Artykuły×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.