Skocz do zawartości
Sidi666

Remap za pomocą MHDD a SMART.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam dogorywający dysk seagate. W SMARCIE 11 realokowanych sektorów i zacinki przy odczycie danych. Wykonałem skan MHDD i znalazł 20 uszkodzonych sektorów. Zremapował i kontrolne skanowanie bezbłędne.

A w SMART realokowanych sektorów nadal 11. Nie powinno doliczyć tych zremapowanych sektorów do SMART?

Czy czegoś tu nie ogarniam? :-)

 

Wysłane z mojego GT-I9070 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazł 20 niestabilnych ale dysk pewnie uznał, że jednak są sprawne i nie trzeba zastępować ich nowymi. Dysk dalej sprawia problemy?

Nie, nie, znalazł 20 uszkodzonych, zaznaczonych czerwonym krzyżykiem (UNC) sektorów czy tez bloków. Mielił dyskiem przy każdym niemiłosiernie, co jak sądzę, spowodowało spadek na łeb na szyje parametru Raw Read Error Rate (HDTune pokazuje przy tym parametrze "failed"). Ale te uszkodzone bloki zniknęły całkowicie - MHDD ani HDTune już ich nie wykrywa.

I na pewno włączyłem na "ON" opcję REMAP. A w SMART nadal realokowanych jest tylko 11 czyli tyle ile przed całą operacją remapowania.

Wiem, że dysk jest na straty, przeżył 5 lat jako systemowy, co jak na seagate'a jest niebywałym sukcesem :) Wsadziłem go teraz w kieszeń i będzie robił za dużego pendrive'a.

Zastanawiam się tylko dlaczego SMART nie zliczył tych sektorów? A możliwe to, że to były tylko błędy logiczne? Ale chyba wtedy MHDD nie postawiłby na nich krzyżyka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty tego nie widzisz ale pomimo załączonego REMAP MHDD robi tak :

Erase : zapis zerami sektrora

Odczyt : Jest ok - sektor wraca do żywych

Odczyt : Błędny - A kysz do piekła czyli oznaczony jako nienaprawialny i zamieniony miejscami z sektorem z puli zapasowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...