Skocz do zawartości
Lazi

Widoczność dysku SSD w ultrabook'u HP...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Niedawno dokonałem zakupu ultrabook'a HP Envy 6-1130ew na pokładzie którego - oprócz dysku HDD 500GB - znajduje się dysk SSD 32GB. Przed zakupem dowiedziałem się, że jeśli na dysku SSD zainstalowany jest system, wpływa to pozytywnie na szybkość działania komputera. 

Szczerze mówiąc, myślałem, że po wejściu w "Mój komputer" ukaże mi się partycja C: jako dysk SSD z systemem operacyjnym oraz dysk D: jako dysk HDD. Oto co widzę po wejściu w "Mój komputer":

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5630ed3b24bbe61e.html

 

 

Moje pytanie brzmi, w jaki sposób mogę sprawdzić co znajduje się na dysku SSD?

 

 

Pozdrawiam,

Lazi

Edytowane przez Lazi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega ma hybrydę HDD i ssd. Która mu właśnie działa tak jak powinna działać. Jest to szybsze rozwiązanie od HDD jednak do ssd to temu daleko. Z tego co mi wiadomo to na tym niby ssd nie da się systemu wrzucić. Zresztą tam by się nawet win 7 nie zmieścił ;)

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega ma hybrydę HDD i ssd. Która mu właśnie działa tak jak powinna działać. Jest to szybsze rozwiązanie od HDD jednak do ssd to temu daleko. Z tego co mi wiadomo to na tym niby ssd nie da się systemu wrzucić. Zresztą tam by się nawet win 7 nie zmieścił Dołączona grafika

Jasne, to powiedz czemu mam win7 i kilka programów na dysku z podpisu, z czego zajęte jest tylko 2/3 dysku? Jak ktoś ma śmietnik na kompie to mu i 120GB nie pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat używanie SSD w ten sposób to marnowanie jego potencjału .

 

Najlepiej zainstaluj na nowo system na SSD a na HDD tylko przechowuj dane .

 

O wiele lepiej na tym wyjdziesz . 

 

Nie da rady tak zrobić. Ten SSD nie jest bezpośrednio dostępny dla użytkownika. Zresztą 32 GB dysk na system to tylko dla masochistów nie ceniących sobie swobody, lubiących na każdym kroku się troszczyć czy i kiedy oraz na co zabraknie im miejsca.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...