Skocz do zawartości
AreQrm

Dzielenie długiego pliku mp3 na kilka(nascie) krótszych

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

 

Szukam programu który pomoże mi łatwo podzielić długie pliki mp3.

 

Mam długi kilkugodzinny plik w mp3 (a nawet kilka). Potrzebuję przesłuchać całość,na telefonie, jednak długość pliku skutecznie uniemożliwia swobodne przewijanie i szukanie, co jest mi potrzebne. (Po prostu jest za długi, żeby można było precyzyjnie wskazać miejsce od którego ma odtwarzać).

 

W związku z tym chciałbym podzielić plik na kilkanaście mniejszych, np po 15 minut albo 30 (równo, bez od danego momentu od kiedy ktoś przestaje mówić, nie mam na to czasu by wyszukiwać je). Chciałbym, by nowy plik, zaczynał się powiedzmy kilkanaście sekund przed końcem poprzedniego, tak by nie było przeskoków w treści, np 1wszy plik od 0 do 15 minuty, drugi od 14:45 do 30 itd. Fajnie by było, gdyby program umożliwiał mi automatyzację tego i żebym nie musiał ręcznie mu tego wskazywać, ale jeśli bym musiał to i to bym przeżył. Jednak mam kilka takich plików i w przyszłości dojdą nowe, więc im lepsza automatyzacja tym lepiej.

 

Utrata jakości nie jest problemem, bo nie jest to muzyka tylko mowa.

 

Jeśli program ma 1000 różnych funkcji w tym tę, prosiłbym o jakieś wskazanie potrzebnych dla mnie, żebym się nie pogubił na starcie.

 

Pozdrawiam Arek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można użyć np. mkvmerge gui, wchodzi w skład mkvtoolnix. Dodajesz plik. W zakładce globalne, w sekcji dzielenie ustawiasz dziel na pliki o danym czasie trwania, wpisujesz czas trwania (jeśli 15min to wpisujesz 900s) i rozpoczynasz muksowanie. Program podzieli plik na mniejsze (bez strat w jakości, każdy po 15 minut - jeden się kończy, zaczyna się drugi) i zapisze w kontenerze matroski (z rozszerzeniem mka). Potem ustawiasz tryb dzielenia na nie dziel, wracasz do zakładki wejście usuwasz co było i dodajesz wszystkie pliki z rozszerzeniem mka i znów muksujesz, uzyskując jeden duży plik mka. Potem wystarczy użyć mkvextract gui i "wyciągnąć" (extract) pliki mp3, z dużego pliku mka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...