Skocz do zawartości
Corso

TV Led 50 cali z opcją 3D?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam do Was prośbę o doradzenie sensownego TV 50" góra do 4000zł.

W telewizorach kompletnie nie siedzę a w papki marketingowe od dawna nie wierzę. Dołączona grafika

Byłbym wdzięczny za sensowne propozycje różnych modeli.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Edytowane przez Corso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może UE50F6400

Zakupilem ostatnio jego mniejszego braciszka... nie wiem czego oczekujesz po TV

3D tak naprawde uzylem moze ze 3 razy.

Zaletami telewizora sa napewno, cienka ramka, wbudowane wifi, 4x HDMI, mozliwosc sterowania telefonem komorkowym, BT

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tego nowego samsunga 46" 

 

Przy 2D do 3D obraz jest ciutke glebszy ale procesor nie wyrabia, i scena jest na moment przed konwersja 2D i zasmuzona. 

 

Przy ogladaniu natywnego 3D jest zdecydowanie lepiej. Naprawde czuc glebie jak przy Avatarze 3D w imaxie. Chociaz okulary samsunga to lipa straszna, przynajmniej na moja glowe i takie ramki. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może Panas P50ST60? Nie jest to LCD, ale za to masz doskonałą czerń (i kontrast) - plazmy FTW. :) Do tego masz w komplecie 1 okulary 3D, możliwość pełnej kalibracji koloru oraz wifi, 3 wejścia hdmi i też jest możliwość sterowania smartphonem.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może UE50F6400

Zakupilem ostatnio jego mniejszego braciszka... nie wiem czego oczekujesz po TV

3D tak naprawde uzylem moze ze 3 razy.

Zaletami telewizora sa napewno, cienka ramka, wbudowane wifi, 4x HDMI, mozliwosc sterowania telefonem komorkowym, BT

Dobra propozycja ta 50.

 

 

 

 

Sent from my iPhone 5 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I do tego gigantyczny w porównaniu do LCD pobór prądu. Tak, plazmy górą...

 

Tapatalk 4 @ SGS 3

 

Coś za coś. Do filmów to w tej chwili praktycznie tylko plazmy - spróbuj uzyskać dobrą czerń na LCD podczas oglądania przy zgaszonym świetle. Poza tym to tylko moja propozycja, ktoś ją albo weźmie pod uwagę, albo i nie. Równie dobrze mógłbyś zajrzeć w ten temat http://forum.purepc.pl/topic/354397-telewizor-55-5k-z%C5%82/ i zjechać zarówno mnie, jak i radiergummi z dokładnie tego samego powodu, co tutaj.

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała uwaga dla Corso: nie ma na rynku telewizorów LED! To wszystko są zwykłe LCD, jak z przed lat, ale dawniej były podświetlane świetlówkami (CCFL), a dzisiaj są podświetlane diodami (LED).

 

SONY pokazało kiedyś prototyp TV LED (Crystal LED), ale to był tylko prototyp (tam faktycznie nie było LCD).


 spróbuj uzyskać dobrą czerń na LCD podczas oglądania przy zgaszonym świetle.

 

SONY EX720, jasność podświetlenia na 6, oglądanie na wprost - starsze plazmy potrafiły mieć gorszą czerń/kontrast.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za porady. Plazma trochę kusi lecz pobór prądu i średni design odstraszają. Najbliższy mi jest Samsung UE50F6400. Tv kupię za jakiś miesiąc, więc może do tego czasu pojawi się coś ciekawszego w tym przedziale cenowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobór prądu...jak ja słyszę ten argument to mi się nóż w kieszeni otwiera.

Plazma zeżre z 2x więcej prądu!
Zgadza się! Ale nie na darmo, dostajemy coś w zamian, jakość obrazu.

Ile może to wyjść na rok? 150kWh różnicy LED vs PLAZMA?

Ile to da 100zł w kieszeni? 

Mój faworyt: TX-P50ST60E , design kwestia gustu. Tańszy od proponowanego przez Ciebie Samsunga o 300zł, akurat po 3 latach wyrówna się w prądzie różnica w cenie:)

Imho zrób tak jak ja zrobiłem:

zamówienie do domu z prezentacją i możliwością zwrotu towaru

Wyniosło mnie to 200zł, ale wybór jest w 100% świadomy a nie podyktowany radami użyszkodników.

Mało tego w stolicy idę o zakład że trafisz na jakiś salon gdzie można na spokojnie sprawdzić odpowiednie odbiorniki.

ps. plazma odpada gdy nie masz do tego warunków (jasny pokój, brak żaluzji, do tego ściana oświetlona)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plazmy powoli odchodza do Lamusa niestety.  Co jak co, ale jakość obrazu, płynność. Zwłaszcza podczas grania na konsolach i PC jest bez porównania. Miałem kiedyś plazmę Panasonica 37' z natywną rozdzielczością 1024x720. Obraz w grach mimo tej niższej rozdzielczości po przeskalowaniu do 1280x720p był naprawde niezły. Nie mówiąc już o jakości obrazu w filmach SD/kablówce. Odstawał jedynie w HD i w sumie dlatego zmieniłem. Mam dość budżetowy TV,  ale jakosć obrazu jest naprawdę przyzwoita. 3D w zależności od filmu daje radę. Szybkość matrycy przyzwoita. W grach efekt smużenia nie jest tak bardzo odcuwalny, ale dalego temu do mojej poprzednie plazmy, gdzie ten efekt był prawie że zerowy. A przynajmniej ja nie widziałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HeatheN a ile ogladasz ten czarny obraz?? ;]

 

Kwestia wszystko czy TV ma sluzyc tylko do ogladania czy tez do grania 

 

Ja znowu mam porownanie swojego 5 letniego LCDa i 5 letniej plazmy u "tesciow" tam czern juz nie jest czarna... przebija czerwien ;/

Ogolnie ekran wyglada jakby sie wypalil

 

Wiem wiem... technologia gna do przodu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie nie ma technologi bez wad

Moja plazma piszczy, miga, i widzę green ghosting, do tego masakryczny dithering!;D a mimo to się na nią zdecydowałem.
Za to w jej cenie mogłem dorwać LED który jedynie czym mnie urzekł to grubość:D, ale w gratisie dorzucił mega artefakty przy opcji IFC, nierównomiernie podświetloną matrycę, i przejaskrawione kolory  oraz smużenie (mowa o jakimś modelu Samsunga sprzed ponad 2 lat, wtedy był jednym z konkurentów dla plazmy którą kupiłem. Led odesłałem po 2 dniach jak się okazało trafiłem "gorszą" matrycę)

Ja do plazmy nie na mawiam, ja tylko sugeruję by jej nie odrzucać tylko i wyłącznie z racji poboru prądu.

Zarówno LED jak i Plazma to qpa:)

Plazma mnie wkurza, i mój 23" monitor LED też...
Trzeba czekać na OLED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oled to inna bajka ;]

 

Ja teraz kupowalem tego samsunga co zaproponowalem...

Tez wlasnie zastanawialem sie czy nie bedzie za wolny albo cos.

Ale tu siedzi juz dwurdzeniowy procek (do czego to doszlo), cale menu oparte na jakims linuksie... calosc jest naprawde szybka.

Porownywalem kilka modeli, lacznie z plazmami. I niestety albo cos mam z oczami (a mam), albo przy plazmie dalej sa widoczne male efekty smuzenia. Lecz tylko przy bardzo duzym kontrascie barw (czarny bialy, czarny-zolty). Inna rzecz ze porownywanie TV w sklepie ma sie tak jak sprawdzanie nowej baby poprzez zabranie jej na zakupy, niby fajnie bo cos zobaczysz ale jednak nie dowiesz sie tego co Cie naprawde interesuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smużenie zawsze występuje mniejsze lub większe. A z podświetlaniem LED to nawet w i w droższych modelach się zdarza nierównomierne podświetlenie. Do tego biale plamy na czarnym tle w TV za 6-7K.  Ja tam jestem zadowolony z TV i jakbym miał wybierać w tym budżecie co brałem to nic ciekawszego nie widziałem. Samrt TV mi nie potrzebny, bo filmy to ja oglądam z Pen'a w jakości  prawie jak BD Dołączona grafika Jednyna wada tego rozwiązania w moim przypadku to bardzo powolne przewijanie filmu. Troszkę player jest niedopracowany. Ale TV sobie radzi nawet z odtwarzaniem wyciągniętych plików z BD czyli materiałami z 30mb bitrate. Nie wiem jaki tam procesor siedzi, ale chyba też 2 rdzenie.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mega artefakty przy opcji IFC, nierównomiernie podświetloną matrycę, i przejaskrawione kolory  oraz smużenie (mowa o jakimś modelu Samsunga sprzed ponad 2 lat, wtedy był jednym z konkurentów dla plazmy którą kupiłem.

 

Przejaskrawione kolory powinny być do skorygowania ... jeśli to jakieś pocieszenie ;) Co do reszty - ... może nieudany model.

Ja znowu mam porownanie swojego 5 letniego LCDa i 5 letniej plazmy u "tesciow" tam czern juz nie jest czarna... przebija czerwien ;/

Ogolnie ekran wyglada jakby sie wypalil

 

 

Można by poszukać ustawień barw i podbić w cieniach (korekcja czerni - raczej dopiero lepsze TV to mają) G i B . Spadnie oczywiście kontrast i czerń będzie jaśniejsza ... ale będzie szara, a nie czerwonkawa ;)

 

ps. ta czerwona czerń, to ta plazma? ... 5 lat to w sumie nie tak dużo

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rachunki rachunkami nie rowne Dołączona grafika Ja wiem ze sie czepiam, ze to polskie forum itd. ale warto argument za pradozernoscia kazdemu przedstawic. Ja place prawie 80euro... za prad miesiecznie mieszkajac samemu. TV 46 ktory ogladam rzadko, brak kompa, wody nie podgrzewam bo slonce robi to za mnie, kuchenka czasem sie przyda. Najdrozszy prad w EU ftw...  :/

Edytowane przez Aurora001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może Philips 5008/6008? Z testów wynika, że w tych cenach to telewizory z najlepsza jakością obrazu, na ambilighta się załapiesz, dobre głośniki. Ja mam mniejszy 6008 i jestem z jakości obrazu szczególnie, bardzo zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...