Skocz do zawartości
lukaas1990

Modernizacja 3500zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam planuje modernizować swój komputer.
Z starego został mi:
-Zasilacz XFX CORE 650w
-Dysk Twardy WD 1TB
-8 GB Ram 1600mhz GoodRam i pytanie czy warto wymieniać na pamięć 2133mhz

Rozważam kupno takiego zestawu:

Intel Core i7-4770K 1253zł
Asrock Z87 Extreme4 509zł
Gigabyte GeForce GTX760 2GB 945zł
Zalman CNPS14X 164zł
Corsair Carbide Series 500R 406zł
Razem wychodzi 3277zł techplanet.pl

Lecz zastanawiałem się nad podobnym lecz:
Intel Core i5-4670K 874zł
Asrock Z87 Extreme4 509zł
Gigabyte GeForce GTX770 OC 2GB 1481zł
Zalman CNPS14X 164zł
Corsair Carbide Series 500R 406zł
Razem wychodzi 3434 techplanet.pl

I teraz pojawia się pytanie czy lepiej dopłacić do i7 lecz z gorszą kartą graficzną?
Czy lepiej dopłacić do GTX 770 z gorszym procesorem?

I jeszcze jedno, bo pewne to jest, że w przyszłym roku okolice marca-maja będę dorzucał kartę w SLI i teraz lepiej odpuścić i zabrać gorszą (nadal wszystkie gry w FHD działają na full) i dorzucić potem jeszcze jedną 760?

Proszę o opinie i doradzenie mi w tej kwestii, bo się waham już od kilku dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam planuje modernizować swój komputer.

Z starego został mi:

-Zasilacz XFX CORE 650w

-Dysk Twardy WD 1TB

-8 GB Ram 1600mhz GoodRam i pytanie czy warto wymieniać na pamięć 2133mhz

Nie warto, chyba że baaaardzo chcesz, tylko nie wiem po co, bo 1600 CL8/9 starcza.

I teraz pojawia się pytanie czy lepiej dopłacić do i7 lecz z gorszą kartą graficzną?

Czy lepiej dopłacić do GTX 770 z gorszym procesorem?

 

I jeszcze jedno, bo pewne to jest, że w przyszłym roku okolice marca-maja będę dorzucał kartę w SLI i teraz lepiej odpuścić i zabrać gorszą (nadal wszystkie gry w FHD działają na full) i dorzucić potem jeszcze jedną 760?

 

Proszę o opinie i doradzenie mi w tej kwestii, bo się waham już od kilku dni.

Lepiej wziąć i5 z mocniejszym GPU. SLI sobie odpuść - strata kasy i nerwów, a zyski niepewne, bo zależą od gry i sterowników, a tutaj bywa różnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W grach więcej sensu ma połączenie mocniejsze GPU plus procesor. Pamięci nie ma sensu wymieniać.

 

http://www.pcprojekt.pl/index.php?/p__konfigurator/action__2/laptop__/data__eJyrViooyk8pzS5RsopWMjU1t1DSAVImBiDK2ATEM0DDpmaWRjCmiaEZFhW4cayOUmZOfnEyyDJDoAgMo6s0RKOJNj05NS8RZLiJIUjIwgJsiAU25YZmljCmMVYFeO0pLs0F2qNkDAmposSSRP$sotRioJChEVTANzO1ODM1uSoPrNDYQM8EKFGenZOYEp6TWJxXCRQ1UKoFAKNbTbo*

Jeszcze zaproponuję wersję z większą ilości pamięci na karcie graficznej. Oszczędności poszły na obudowie i płycie głównej, ale msi jest wystarczająco dobra a i ten model obudowy również. Zamiast zalmana proponuję na to konto schładzacz macho

Edytowane przez KapitanZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...