Skocz do zawartości
lor3ddr8d

GTX 760 w SLI

Rekomendowane odpowiedzi

Podaj przynajmniej trzy Dołączona grafika

Co tak mało Dołączona grafika

 

Crysis 3 , Crysis 2(przy tak zrąbanych sterach pod win7 64bit zapewne też na dzień dzisiejszy) , NFS Most Wanted 2012 , Total War Rome 2 , Shadow Warrior , Company of Heroes 2.

 

To tak na szybko Dołączona grafika

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a pamiętasz może jakie dokładnie miały temperatury ?

Co tak mało Dołączona grafika

 

Crysis 3 , Crysis 2(przy tak zrąbanych sterach pod win7 64bit zapewne też na dzień dzisiejszy) , NFS Most Wanted 2012 , Total War Rome 2 , Shadow Warrior , Company of Heroes 2.

 

To tak na szybko Dołączona grafika

 

A to sprawdzę jutro :) Dzięki za info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 i pewnie mało kto miał z taką konfiguracją do czynienia. 

Nie wiem czy nasze forum wybrałeś świadomie, czy z przypadku, ale raczej każdy kto udzielił się w Twoim temacie miał do czynienia z SLi przynajmniej raz. Całkiem inna sprawa, że ciężko znaleźć na tyle zapalonego gracza, co by obcykał wszystkie tytuły i wiedział gdzie konkretnie jest źle. Prędzej Caleb czy sideband, bo Oni zajmują się testowaniem. Ja maszyn z SLi widziałem kilka, na paru grałem, ludzie mi pokazywali co tam im przeszkadza i wiem, że gdybym mógł, unikałbym SLi (najbardziej dobijał mnie MS w Skyrim - być może to poprawiono, ale mówię o zjawisku), aczkolwiek sam dla siebie nigdy go jeszcze nie składałem, bo nie było takiej potrzeby. :)  

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odnośnie sli w skyrim oraz innych gier:

 

poczytajcie sobie to oraz to

 

mi ten mikro programik "Manage Parked CPU Utility" pomógł zminimalizować przycinanie się skyrima oraz zauważalnie wpłynął na płynność rozgrywki w innych grach Dołączona grafika

 

przy okazji skyrim wygląda przepięknie z RealVision ENB

Edytowane przez zaodrze244
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Na dniach wskakuję na Palit GTX 780 Super Jestream, chociaż mógłbym dorzucić drugie GTX 680.  
 

Dziwny wybór bo pewnie miałeś już na stole R9 290X, który podobno ma być wydajniejszy od GTX 780 przy zachowaniu podobnej ceny, chyba że mam szukać ukrytego sensu w tym zdaniu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwny wybór bo pewnie miałeś już na stole R9 290X, który podobno ma być wydajniejszy od GTX 780 przy zachowaniu podobnej ceny, chyba że mam szukać ukrytego sensu w tym zdaniu Dołączona grafika

Podobno to wiesz ... Masz tu artykuł klik w którym wyraźnie widać, że wcale tak nie jest. 

 

A co do szukania ukrytego sensu to jest jeden - że doświadczony tester kart graficznych woli pojedyncze, mocne GPU niż pseudo-rozwiązanie na dwóch słabych GPU. 

 

No ale skoro masz większe doświadczenie w kartach graficznych niż Caleb, to nie ma o czym rozmawiać. :) Tylko w takim razie zastanawia mnie - po co ten temat ? 

 

P.S. Usuń link z podpisu, bo jest niezgodny z regulaminem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co tak mało Dołączona grafika

 

Crysis 3 , Crysis 2(przy tak zrąbanych sterach pod win7 64bit zapewne też na dzień dzisiejszy) , NFS Most Wanted 2012 , Total War Rome 2 , Shadow Warrior , Company of Heroes 2.

 

To tak na szybko Dołączona grafika

 

W Crysis 3 chyba tragedii nie ma. Crysis 2 ma już swoje lata a w pozostałe pozycje raczej nie będę grał.

 

@MaciekCi, większość nie pochwaliła się , że miała SLI więc wybacz ;)

@zaodrze244, możesz coś powiedzieć więcej o Twoich doświadczeniach w SLI ? Patent który przedstawiłeś jest bardzo dobry, gdzieś już kiedyś o tym słyszałem.

 

Mam dylemat, jestem w 50% za GTX 760 w SLI i 50% na GTX 780, tylko ta cena mi nie pasuje i zastanawiam się czy premiera R9 290X przyniesie jakieś znaczące zmiany. Na papierze ma być konkurencją dla Titana a testów jeszcze nie widać.

 

Co powiecie o tej karcie ?

http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-gtx-760-hawk-2gb-ddr5-256-bit-hdmi-dvi-dp-n760-hawk-600783/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Na papierze ma być konkurencją dla Titana a testów jeszcze nie widać.

Dałem Ci link do testów. Fakt, że nie oficjalne, ale zawsze to coś. Na PurePC na głównej masz testy oficjalne w rozdzielczości 4k, które oczywiście są bardzo mało miarodajne. :) 

 

A Palita 780 JS możesz wyrwać za 2300zł http://allegro.pl/hit-palit-geforce-gtx780-3gb-ddr5-oc-jetst-batman-i3624031777.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

No ale skoro masz większe doświadczenie w kartach graficznych niż Caleb, to nie ma o czym rozmawiać. Dołączona grafika Tylko w takim razie zastanawia mnie - po co ten temat ? 

 

 

 

Źle mnie zrozumiałeś, nie mam większego doświadczenia, nikt jednak nie potrafi podać konkretnych argumentów na napisane opinię.

Nie wiem czy problem ze sterownikami w SLI polega na ich przeinstalowaniu czy tygodniowym szukaniu i testowaniu, ktoś napisał w jakich grach jest problem a nie pokazał testów.

Chyba, że dla Ciebie stopień zaufania polega na ilości postów na liczniku ;)

Nie wiem czy mogę wklejać dyskusje na innych forach na temat SLI, jeśli tak to miałbym kilka przykładów.

Dałem Ci link do testów. Fakt, że nie oficjalne, ale zawsze to coś. Na PurePC na głównej masz testy oficjalne w rozdzielczości 4k, które oczywiście są bardzo mało miarodajne. Dołączona grafika 

 

A Palita 780 JS możesz wyrwać za 2300zł http://allegro.pl/hit-palit-geforce-gtx780-3gb-ddr5-oc-jetst-batman-i3624031777.html

 

Ten test już widziałem, wynika z niego, że R9 290X jest minimalnie szybszy od GTX 780.

Mam do kupienia dwu-miesięcznego Asusa GTX 780 za 2100zł, więc zbliżyłem się kwotowo do duetu z 760'tek ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Źle mnie zrozumiałeś, nie mam większego doświadczenia, nikt jednak nie potrafi podać konkretnych argumentów na napisane opinię.

Nie wiem czy problem ze sterownikami w SLI polega na ich przeinstalowaniu czy tygodniowym szukaniu i testowaniu, ktoś napisał w jakich grach jest problem a nie pokazał testów.

Chyba, że dla Ciebie stopień zaufania polega na ilości postów na liczniku Dołączona grafika

Nie wiem czy mogę wklejać dyskusje na innych forach na temat SLI, jeśli tak to miałbym kilka przykładów.

Problem polega na tym, że jak wychodzi nowa gra, to często trzeba poczekać chwilę (albo dłuższą), żeby nV dopracowało sterowniki. Co więcej, rzadko, ale czasem się tak zdarzy, że update gry potrafi namieszać ze współpracą SLi. Nie wiem czy widziałeś mikroprzycięcia na własne oczy, ale jest to irytujące. Oczywiście nie występuje to w każdej grze, a najmniej w największych hitach, ale nie przyjemnie by było to odczuć, prawda ?

 

Tak jak było mówione, SLi nie współdzieli pamięci, więc np. obstawiam, że w takim GTA 5 byłby problem. Chociaż skoro mówiłeś, że to konfig na rok*, to może nie ma co się przejmować.

 

* W ogóle tak się zastanawiam, że skoro masz możliwość zmiany kart w przyszłym roku to kup to SLi. My jako wujki dobra rada radzimy Ci lepiej ze statystycznego punktu widzenia, jednak może zdarzyć się tak, że będziesz bardzo zadowolony z konfiguracji i wszystko będzie OK (choć pamiętaj, że będziesz należał do mniejszości). Dołączona grafika 

 

Kup, przetestuj na własnej skórze, najważniejsze w tym wszystkim, że zdobędziesz doświadczenie i za rok, będziesz wiedział, czy kupić dwa 860 GTX czy jedną 880GTX. Dołączona grafika

 

Jedyne co ryzykujesz, to wtopienie 200-300 zł na tych kartach. Jeśli Ci nie byłoby szkoda, to bierz SLi.

Edytowane przez MaciekCi
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mikro przyciecia widac wszystko zalezy od konkretnej gry. nie jest to jakas plaga na ekranie dlatego ja z tego powodu plakac nie bede. ja czekam na nowa generację od nv zeby przesiasc sie z sli na 1 gpu. nie zmieniam na 780 lub 780ti bo w moim przypadku mija sie to z celem.

nie kupilbym 2x760 tylko jedna 780.

Wysyłane z mojego GT-S6500 za pomocą Tapatalk 2
 

Edytowane przez zaodrze244
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze uważałem że łatwiej jest sprzedać jedną kartę niż potem dwie. I to jest dodatkowy atut dla mnie, który zadecydował o pozostaniu przy jednym GPU. Ale zrobisz jak uważasz. SLI da Ci kopa w paru nowych grach, więc korzyść jakaś tam będzie, bo na żadnym pojedynczym GPU takiego FPS'u nie uzyskasz. Więc są i plusy i minusy takiego rozwiązania. SLI nigdy nie było idealne i chyba nigdy takie nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4GB w tej karcie to chyba tylko do Skyrima z milionem texture packów.

Costi, przypomnę, że autor rozważa SLi z dwóch 760, a przecież w SLi pamięci się nie dodają, więc 4GB i moc dwóch 760tek wydaje się sensowna. Zobaczymy co GTA V i Watch Dogs pokażą pod względem pamięci na kartach, ale BF4 chyba rekomenduje powyżej 2GB VRAM, racja ? ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...