Skocz do zawartości
Mardok

Samsung Series 5

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie problem polegał na tym że po podczas aktualizacji do Windows 8.1 wysypał się sterownik AHCI (Advanced Host Controller Interface) i po restarcie komputer wpadał w Boot Loop (logo Windows 8.1 potem Blue Screen potem restart i tak w kółko). Do UEFI (bios) nie dało się wejść ponieważ standardowo ustawiony jest FASTBOOT. Ja problem rozwiązałem w następujący sposób:
1) wyciągnąłem dysk z ultrabooka
2) uruchomiłem ultrabooka i jak pojawił się komunikat aby nacisnąć F4 (uruchomić recovery) wsadziłem dysk i nacisnąłem F4
3) przywróciłem obraz system (przed aktualizacją zrobiłem backup)
4) po przywróceniu system nadal się nie uruchamiał ale miałem już możliwość uruchomienia Trybu awaryjnego i przejścia do UEFI
5) w UEFI wyłączyłem AHCI i system się normalnie uruchomił
następnie zrobiłem:
6) aktualizacje do Windows 8.1
7) w rejestrze zmieniłem dwa wpisy aby włączyć AHCI, następnie przeszłe do UEFI i uaktywniłem AHCI.
System się załadował i wszystko pięknie śmiga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już pisałem wcześniej u mnie po restore dalej nie mogłem wejść do biosu, dopiero wyczyszczenie HDD zmusiło UEFI od "szukania" innych napędów - cóż niby już wszystko działa i po wgraniu 8.1 ze sklepu powrócił mi "system Samsungowy" nadpisując Windows 8 Pro z MSDNAA podsumowując wyszło tak jak bym dokonał normalnej/poprawnej aktualizacji do 8.1 - tylko trochę na około ... Tak czy inaczej sprzedaję to badziewie i zmieniam na jabłko nie mam ochoty więcej patrzeć na ten sprzęt ...

 

PS. Jedyne dostępne sterowniki od Samsunga dla tego Ultrabook'a na 8.1 to ... do karty graficznej - koniec! Zaznaczam że sprzęt widnieje na oficjalnej liście sprzętów kompatybilnych z Windows 8.1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@panowie

 

dziękuję za wskazówki. Spróbuje wywalić avasta i potestować. Mardok - pytałeś czy mogę wejści do biosu - ostatnimi czasy próbowałem i nie udawało się, gdyż cały czas wyrzucało ekran z wyborem sposobu uruchomienia systemu, a do biosu nie szło się dostać. Jednakże dziś się udało (musiałem zrobić reset baterii).

Wracam jeszcze do pytania o system - czyli jak wgram sobie windowsa z bootowalnego pendriva to przy instalacji wprowadzam klucz z obudowy lapka i wszystko śmiga legalnie (tylko nie mam już partycji recovery)?

 

A tak btw. czy istnieje jakaś wersja win 7 lepsza od innych? Chodzi mi o taką z minimalną ilością bajerów. Dziękuję.

 

ps. @mardok - też bym się chętnie przesiadł z tego szajsunga na jabłko...ten NP530 jest jakiś irytujący...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tolokan_PL: na naklejce nie ma klucza (jest on zapisany w UEFI - przynajmniej w wersji z Win8) podczas instalacji system powinien się "sam" aktywować, ale jak wspominasz o Win7 to nie pamiętam czy Win7 już wspiera tą całą "pre-aktywacje". Tak czy inaczej masz pełne prawo wgrać ten sam system z pasującym kluczem na czysto nie łamiąc tym licencji MS, jedynie tak jak wspominasz stracisz partycję "recovery" która i tak jak widać jest mało przydatna ...

 

Ja się ze swoim sprzętem już pożegnałem - czekam na MacBook Air 13,3" - zawita tam Win8 i będzie "gitarra" Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, instalacja 8.1 z pena idzie bez problemu pod warunkiem wylaczenia w biosie uefi po instalacji mozna zalaczyc z powrotem

 

instalacja z klucza uniwersalnego po instalacji zmieniamy na swoj ktory wczesniej odczytamy za pomoca http://rweverything.com/download/ z acpi table

 

 

sterowniki instalujemy z SW Update wtedy przelaczanie grafik itd dziala bez problemow

 

http://orcaservice.samsungmobile.com/SWUpdate.aspx

 

 

i mala prośba moze ktoś wrzucic screena z oryginalnymi partycjami i jakie ma ustawienie ahci w biosie (czy auto czy manual) lub fotke oryginalnych ustawien biosu ? nie moge zalaczyc intel rst i nie mam juz pomyslow dlaczego dyski powinny byc w raid ale bios nie ma takiej opcji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...