Skocz do zawartości
D3n

D-link 300 wielki problem.

Rekomendowane odpowiedzi

Do wczoraj do godziny 1-szej chodziło wszystko cacy, mam na myśli router który rozdzielał internet na 3 inne komputery (mój, brata, mojej dziewczyny gdy chciała sobie podłączyć lapka). Brat wpadł na genialny pomysł zabawy w opcjach routera i coś najwyraźniej zepsuł. Nie chciał mi się do końca przyznać co zrobił i jak zrobił, ja sam nie bardzo mam możliwość udowodnienia mu tego, ale piszę do was z wielką prośbą o pomoc. 

 

Posiadam D-link 300, nigdy nie aktualizowałem go, nie wgrywałem dodatkowego firmware oraz internet kablowy. Po wczorajszych perypetiach oraz bodajże 3-4 resetach routera straciłem wszelkie nadzieję na to, że mogę to naprawić, a wierzcie mi że siędze nad tym problemem całą noc no i dzięń. 

Wcześniej podpinało się dwa kabelki, wszystko działało router bez problemu wszystko rozwiązywał, nawet nie musiałem wgrywać sterowników. Obecnie, nawet sterowników nie można wgrać gdyż piszę że router jest niepodłączony - i owszem istnieje taka możliwość gdyż po wejściu na 192.168.0.1 najzwyczajniej w świecie komputer nie czyta routera. 

 

Bardzo ważny komunikat który wyskakuje gdy próbuje się połączyć: 

post-192735-0-20234900-1382187211_thumb.png

 

Sprawdzałem 1000 razy, kabelki popodłączane są prawidłowo, raczej jest to kwestia ustawień w windowsie na moim i brata komputerze, których ja sam nie potrafię rozgryźć, gdyż jestem komputerowym jeleniem. Googlowałem nieco na temat tego problemu i polecano zmiany bram IP, których ja sam nie ogarniam jak robić. Jeśli chodzi o własciwości internetu to wszystko pobiera się automatycznie (przedstawiam screen):
post-192735-0-50049300-1382187365_thumb.png

 

Warto dodać, że komputer odpala na modemie nie podpiętym do routeru operowo. Proszę bardzo was o pomoc, gdyż tu już nie chodzi o mojego brata... popsuł to niech ma, gorzej z moją połówką :/...

 

Aha! mam nadzieje ze router nie jest walniety, gdyz w momencie gdy podlaczalem neta przez niego miał kilkakrotnie "Fazy" (gubił pakiety) podczas gdy na zwyklym modemie nie ma to miejsca...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź ustawienia wszystkich kart sieciowych we wszystkich kompach, łącznie z kartami Wifi, wirtualnymi itp. czy gdzieś nie jest stałe IP wklepane. Windows jest niestety głupi w tym względzie i sprawdza adresy wszystkich połączeń, a nie tylko aktywnych.

 

Co do reszty - restart routera do ustawień fabrycznych już był?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...