Skocz do zawartości
SeqSeq

17", matowa matryca, FullHD, ok. 3k.

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam się do kupna takiego laptopa jak w temacie. Ogólnie to potrzebuję:

 

1. 17 cali

2. Bez systemu

3. Matowa matryca

4. FullHD (1920x1080)

 

Przeznaczenie:

Praca z wykorzystaniem baz danych postgresql, dysk SSD mam - Samsung EVO 250GB. Czasem jakiś film/serial. W gierki nie gram, więc wypasionej grafy nie potrzebuję.

 

Dodatkowe info:

a) spoko by było jakby miał miejsce na drugi dysk

b) będzie używany w dość ciepłym i wilgotnym klimacie, więc fajnie by było jakby nie miał tendencji do przegrzewania się

c) solidna, w miarę wytrzymała bateria

 

 

Znalazłem wstępnie coś takiego:

http://allegro.pl/dell-inspiron-5721-i5-3337u-8gb-1tb-hd8730m-fullhd-i3609508608.html

 

lub

 

http://www.x-kom.pl/p/155441-notebook-laptop-17-3-acer-v3-771g-i5-3230m-8gb-750-win8-gt730m-fhd.html

 

Tylko kolega mówi, że odpada odpada, bo ma procesor niskonapięciowy...o_O

 

Proszę o poradę, bo totalnie się na tym nie znam, ogarnąłem tyle ile dałem rade, ale jak się zaczynają pojęcia "procesor: niskonapięciowy" to wolę zapytać kogoś doświadczonego i siedzącego w temacie. Dołączona grafika

Edytowane przez SeqSeq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takiej cenie, to ciezko bedzie pobic podanego przez Ciebie Della. To bardzo ciekawa propozycja, FullHD, gwara NBD, 17", a to wszystko za 2700zl. Nie balbym sie tego procesora, niskonapieciowy, ale wcale nie najwolniejszy, chociaz powiem szczerze, ze nie orientuje sie jaka to wydajnosc jest wskazana przy bazach danych. Bateria tez calkiem calkiem jak na 17" - http://www.notebookcheck.net/Review-Dell-Inspiron-17R-5721-Notebook.88735.0.html - w tej cenie to moj faworyt.

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niskonapieciowy i7 to identyczny poziom co standardowe i5 także jakbyś chciał oczko wyżej to zostaje tylko i7 quad. W poniedziałek mam nadzieję zakupić taki konfig ale w wersji 15".

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niskonapieciowy i7 to identyczny poziom co standardowe i5 także jakbyś chciał oczko wyżej to zostaje tylko i7 quad. W poniedziałek mam nadzieję zakupić taki konfig ale w wersji 15".

 

 

http://allegro.pl/dell-inspiron-5721-i7-3537u-8gb-1tb-hd8730-fullhd-i3619462016.html

 

Masz na myśli ten? Dołączona grafika

Edytowane przez SeqSeq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konfig identyko, ale ja biorę w wersji 15", 17" miałem poprzednio i jednak teraz wolałbym mniejszą przekątną. Jedyne co mi tam średnio pasuje to grafika, chciałbym coś ciut mocniejszego. Grać dużo raczej nie będę, no ale zawsze miło mieć tą świadomość, że jakby co to jest taka możliwość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwoliłem się podpiąć:

 

 

 

Witam

Potrzebuję laptopa do pracy i użytku domowego. Prowadzę sklep internetowy oraz zaczynam bawić się w tworzenie stron.

Wymagania:
Zakup na firmę
FHD
Windows 7
17,3 ( fajnie jak będzie matowa)
Jako komputer stacjonarny
Chcę używać 3 lata
3000 zł +/- 200 zł
Nielubiani: ACER, MSI


Na początku myślałem o kwocie 4 tyś i wybrałem

http://allegro.pl/show_item.php?item=3649830963
Zastanawiam się czy warto tyle płacić...może takie parametry też mi wystarczą

http://allegro.pl/show_item.php?item=3619463649
Liczę na pomoc z Waszej strony. Jestem otwarty na inne propozycję.

Z góry dziękuję.

Edytowane przez wlacha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO spokojnie możesz brać tańszego. Dell ma jeszcze plusa w postaci gwarancji NBD co w przypadku jak prowadzisz sklep może mieć spore znaczenie. Pod względem grafiki droższy będzie lepszy, ale z drugiej strony nie jest to jakaś przepaść. Na twoim miejscu bralbym tańszego i ewentualnie dorzucił SSD. Chyba ze bardzo potrzebujesz quada to wtedy wybór jest jasny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Jeżeli chodzi o tańszy model i dołożenie do niego dysku SSD. Wygląda to tak że wyciągam stary dysk i wkładam SSD ? Czy nie tracę gwarancji ? Czy wyciągnięty dysk mogę używać jako zewnętrzny? Jaki polecasz SSD 128 GB. Widzę że ty też masz Inspirona 15R z prockiem i7 2 czy 4 rdzenie. Wszystko śmiga ?

Edytowane przez wlacha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam i7 3537 czyli chyba topowy i7 ULV (2 rdzenie, 4 wątki), przynajmniej szybszego nie widziałem w sprzedaży. 2.0, turbo do 3.1GHz, cache 4MB. Czy czuć różnicę? Dopóki nie będziesz edytował materiału video to nie sądzę żebyś był w stanie powiedzieć czy masz ULV czy quada. Gwarancji nie tracisz i sam możesz wymienić/powiększyć dysk i pamięć, napęd optyczny pewnie też jakbyś się uparł. Stary dysk możesz mieć jako zewnętrzny po dokupieniu obudowy. Jedyny problem czy system będziesz miał na dysku na partycji recovery czy normalnie na płycie CD. W pierwszym przypadku trzeba będzie po prostu przenieść ukrytą partycję na nowy dysk. Jeśli chodzi o SSD to jest wątek na forum z polecanymi dyskami, ale myślę, że spokojnie możesz zdecydować się na Kingstona V300 albo Samsunga 840 EVO. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica między standardowym i5-3230M, a i7-3537U jest w granicach błędu pomiarowego. Procki niskonapęciowe to już nie to co jakiś czas temu. 

edit.

Zapuściłem 3dM11 i przyznam, że wynik mnie zaskoczył. W różnych miejscach wyniki dla HD8730M oscylowały w okolicy 1500 punktów. Na najnowszych Catalystach u mnie wyskoczyło 1916 także jestem zadowolony.

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...