Skocz do zawartości
Rahi

Nowy zestaw do 6000zl. Podzespoły + monitor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. W niedługim czasie mam zamiar kupić nowy komputer. Niestety na moim laptopie nie ogarnę juz nowych gierek, co ma być głównym zadaniem komputera. W skład zestawu musi wchodzić puszka + monitor (najlepiej 24"). W kręceniu jestem laikiem, ale myślę, że do czasu kiedy będzie mi to potrzebne to ogarnę temat.

Preferowana obudowa: Cooler Master 690 II Advance USB 3.0

 

No i oczywiście podstawowe rozważania. Czy jest sens teraz wydawać tyle kasy, czy dobierać jeszcze z 1 k i do tego i7 dołożyć? Komputer chciałem zakupić gdzieś do stycznia. Nie chciałbym zmieniać komputera w ciągu najbliższych 5-6 lat (tak, wiem, ciężka sprawa. Czy jeszcze się wstrzymać i poczekać na jakieś premiery, czy już coś wybierać? Z góry dzięki za jakiekolwiek rady.

 

Pozdrawiam

 

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybierz coś z proponowanych zestawów, i ewentualnie zmodyfikuj coś w miarę swoich potrzeb:

http://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/jaki_komputer_kupic_zestawy_komputerowe_na_pazdziernik_2013

 

Jeśli głównym zadaniem miałyby być gry, to odblokowany i5 powinien starczyć na dłuższy czas. Różnicę między i5 a i7 warto wtedy zainwestować w kartę graficzną. W najbliższym okresie będziemy świadkami dużych ruchów na rynku kart, także nad rozmyślaniami co do karty graficznej możesz spokojnie poczekać ten miesiąc-dwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. 

 

Po krótkiej lekturze. Byłbym skłonny wziąć zestaw za 5300zł + monitor 24" to ok 1100zł. 

 

Jednak mam jeszcze parę pytań.

 

Czy monitor 24" nie będzie zbyt duży jeżeli siedzę w odległości ok 80-100cm od monitora? Niestety pokój mam taki, a nie inny i nic z tym zrobić nie mogę. 

 

Czy nie warto będzie poczekać troszeczkę, dozbierać kasy i mimo wszystko wziąć tego i7 ? Jest to 400zł, więc ok miesiąca czekania, a może wystarczyłby na dłużej niż ten i5? Czy jest to skok mocy, który nie jest wart tego 400stu złotych ?

 

Komputer prawdopodobnie będzie kupowany w okolicach grudnia/stycznia, ponieważ sam jestem ciekaw co pokaże AMD ze swoimi kartami, jednak rynek procesorów tak bardzo się nie zmieni, więc już teraz wolę zapytać.  

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...