Skocz do zawartości
KHOT

Hearthstone - karcianka od Blizzarda

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, ale jest różnica między wariantem najlepszym, a jedynym słusznym.

 

Tak? Jaka? Doświadczenie z gier CCG i różnych MMO pokazuje, że wariant najlepszy jest jednocześnie tym jedynie słusznym, do którego dąży każdy poważnie podchodzący do gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj patrzę z nudów na maila a tam w tych durnych gmailowych zakładkach pod promotions - zaproszenie :3

Zaprzecza to twierdzeniom, że dostają tylko Ci co mają jakieś gry od blizzarda bo ja nigdy w żadną nie grałem a tym bardziej nie kupiłem.

Zagrałem teraz 4 szpile nierankingowe podstawową klasą, czyli magiem i z podstawowymi kartami. Nie wiem czy to kwestia szczęścia czy tego, że przeciwnicy tacy słabi ale wszystkie wygrane z dużą przewagą.

Przypuszczam, że na ciut wyższym poziomie dostanę ostre baty bo raczej takie gry na myślenie nigdy nie były moją mocną stroną ale gierka dość sympatyczna.

Ciekaw jestem czy by to chodziło na netbooku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak? Jaka? Doświadczenie z gier CCG i różnych MMO pokazuje, że wariant najlepszy jest jednocześnie tym jedynie słusznym, do którego dąży każdy poważnie podchodzący do gry.

Chodzi mi o to, że jeżeli gra jest w miarę wyrównana, to nawet ten teoretycznie najlepszy wariant nie gwarantuje sukcesu, bo od reszty dzieli go ledwie kilka procent skuteczności. Natomiast jeżeli jest tylko jedna słuszna opcja i inne kombinacje nie mają najmniejszych szans, to gra robi się frustrująca, bo albo grasz jak wszyscy, albo wcale. Mnie boli to szczególnie, bo lubię niekonwencjonalne podejście do tematu Dołączona grafika

Masz rację, tak jest w większości gier i z jakichś przyczyn nikt nie próbuje tego zmienić. Weźmy np. Counter-Strike - AK47 lub M4 lub AWP - wybierając cokolwiek innego jesteś na straconej pozycji. Mało kto wie, że w tej grze jest ze 30 broni Dołączona grafika

Oczywiście w CS możesz nadrabiać skillem, a np. w Hearthstone nie ma on znaczenia, więc różnicy nie da się zniwelować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde ale głupi ten nowy ranking, wczoraj wbiłem żeby zobaczyć te nowe zmiany wygrałem 3 gry pod rząd i tylko jedna ranga w górę z kurczaka na gnoma ;p, a ponoć to i tak będzie co miesiąc resetowane.

 

Pozostałe zmiany jak najbardziej na PLUS, nowe animacje i dźwięki są świetne, szczególnie przyzywanie karty mojej Yasery :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj patrzę z nudów na maila a tam w tych durnych gmailowych zakładkach pod promotions - zaproszenie :3

Zaprzecza to twierdzeniom, że dostają tylko Ci co mają jakieś gry od blizzarda bo ja nigdy w żadną nie grałem a tym bardziej nie kupiłem.

Kurde a ja czekam już z 3 miesiące i nic. Gry na battlenecie mam, profil betatestera zaktualizowany...Dołączona grafika

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj patrzę z nudów na maila a tam w tych durnych gmailowych zakładkach pod promotions - zaproszenie :3

 

 

Uff, dzieki Tobie tez sobie sprawdzilem i tez mialem, kto wie ile by to tam wisialo gdyby nie Twoj post :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak? Jaka? Doświadczenie z gier CCG i różnych MMO pokazuje, że wariant najlepszy jest jednocześnie tym jedynie słusznym, do którego dąży każdy poważnie podchodzący do gry.

 

Zalezy od gry - zreszta w sytuacji gry 70-80% gra jednym top deckiem wtedy predzej czy pozniej ktos wymysla anty-deck

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś miał lub ma taki problem, że w launcherze nie można wcisnąć przycisku play? Dzisiaj rano chwilę grałem a teraz klops.

To wynika z jakiegoś przeciążenia serwerów czy jakiegoś innego problemu?

Próbowałem usunąć folder cache blizzard entertainment bo gdzieś coś takiego było w necie ale [gluteus maximus] dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież jest info, że mają problemy z serwerami od autoryzacji kont.

 

We are aware of an issue that is affecting our authentication servers, which may result in slow or failed login attempts. We are currently investigating the cause and will provide updates as they are available. Please follow @BlizzardCSEU_EN on Twitter for further updates.

Edytowane przez KaszaWspraju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 like a lot of the balance changes you're making to the cards. But I've only seen nerfs. Will you buff the weaker cards?

Probably not - it's riskier and we want to stop making changes as we head into open beta and ship (if possible). - Ben Brode

 

BORZE! Jakbym nie zobaczył, to bym nie uwierzył Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra imo jest po prostu slaba na dluzsza mete. Jedyna zalete ktora znajduje to granie w pracy czy w przyszlosci w podrozy na telefonie lub tablecie. 

 

Za szybko sie nudzi i [ciach!]ly doprowadzaja do szewskiej pasji. Nie mowiac juz o tym ze trudnosc jest zerowa.

Edytowane przez Aurora001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy co masz. Oto karty neutralne, na które szczególnie warto zwrócić uwagę (bez epiców i legend):

 

1 mana - warto mieć chociaż dwie jedynki, coby porządnie zacząć:

Leper Gnome (gwarantowane 2 dmg w przeciwnika + to, co uda nam się nim zadać)

Worgen Infiltrator (dzięki stealth jest praktycznie nietykalny na początku; niezły przeciw Cone of Cold)

Argent Squire (tarcza robi różnicę)

Abusive Sergeant (+2 ataku w danej turze pozwala zabić coś silnego czymś dużo słabszym)

Southsea Deckhand (dla postaci używających broni jest całkiem niezły)

Voodoo Doctor (leczenie za 2, wiadomo)

Young Priestess (im dłużej na polu walki, tym większa wartość)

 

2 mana - 3/2 lub 2/3. Generalnie lepsze są te drugie, ale to zależy od sytuacji.

Acidic Swamp Ooze (przeciwko Warriorom, Palom, Shamanom)

Amani Berserker (zwłaszcza dla Warriora)

Bloodsail Raider (z bronią jest mega silny)

Faerie Dragon (ciężko go zdjąć z pola walki, zwłaszcza na początku; blokuje efektywne wykorzystanie Cone of Cold)

Ironbeak Owl (tylko 2/1, ale daje silence)

Knife Juggler (duży potencjał)

Mad Bomber (albo go pokochasz, albo znienawidzisz)

Sunfury Protector (crowd control Dołączona grafika)

Wild Pyromancer (teoretycznie można go wykorzystać, ale to wyższa szkoła jazdy)

Youthful Brewmaster (sprawdza się w przypadku niektórych kart, ale nie zawsze można go zagrać)

 

3 mana:

Earthen RIng Farseer (leczenie)

Harvest Golem (trzeba go zabić dwa razy)

Injured Blademaster (zwłaszcza dla Priesta)

Mind Control Tech (daje szansę na wyjście z ogromnych tarapatów) 

Questing Adventurer (zwłaszcza Rogue może nim zdziałać cuda)

Raging Worgen (Warrior zamienia go w maszynę do zabijania)

Scarlet Crusader (przeciwko niektórym klasom sporo wnosi do rozgrywki)

Shattered Sun Cleric (klasyka)

 

4 mana - plejada gwiazd Dołączona grafika

Chillwind Yeti (żadnych specjalnych umiejętności, ale statystyki załatwiają sprawę)

Dark Iron Dwarf (świetny bonus, ale jeżeli nie mamy żadnego sługi, to jesteśmy zmuszeni dać go przeciwnikowi)

Defender of Argus (jedna z kart typu must have)

Sen'jin Shieldmasta (solidny taunt)

Spellbreaker (silence + dobra jednostka)

 

5 mana:

Abomination (dla postaci ze słabymi czarami aoe)

Azure Drake (4/4, karta, spell damage - król piątek)

Stranglethorn Tiger (5/5 i stealth daje nam niemal pewność, że przeżyje do następnej tury)

Venture Co. Mercenary (7/6 za 5 many = tani grubas)

 

6 mana:

Argent Commander (król szóstek)

Sunwalker (ciężko się przez niego przebić)

 

7 mana:

Stormwind Champion (świetny bonus)

 

 

Oprócz tego wszystkie jednostki dające karty są ok (Novice Engineer, Loot Hoarder, Gnomish Inventer; Azure Drake w szczególności).

Wszystkie karty dające dwie jednostki też dają radę (Murloc Tidehunter, Razorfen Hunter, Dragonling Mechanic, Silverhand Knight) - przy takim decku dodajemy też Frostwolf Warlorda i wszystko co daje jakiś bonus wielu sługom (jak Stormwind Champion np.).

Niektóre jednostki pasują tylko niektórym klasom jak np. Dread Corsair, który może zostać zagrany nawet za darmo jeżeli mamy odpowiednio silną broń.

Sługi, w które nie da się celować są szczególnie dobre przeciwko czarowi Cone of Cold Maga. Jeżeli mamy dwie jednostki na planszy i pomiędzy nie włożymy np. Faerie Dragona, albo coś ze stealth, to Mag może zamrozić tylko dwie z trzech (bo w środkową nie może wycelować).

 

Niestety o poszczególnych klasach już nie chce mi się pisać. Może kiedy indziej :P

Edytowane przez Modd
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...