Skocz do zawartości
TheEgo

Gigabyte GA-945GZM-S2 nie widzi dysku SATA

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Ostatnim czasem otrzymałem od ojca dziewczyny dysk SATA do konsoli Playstation 3, który był tam wykrywany, jednakże konsola ma problemy z GPU przez co jej praca była niemożliwa.

Postanowiłem wykorzystać ten dysk przy moim komputerze - niedawno postawiłem Windowsa 8.1 zamiast Ubuntu, którego używam od ładnych paru lat, jednak okazało się, że płyta główna nie czyta dysku - lecz ten wiruje. Próbowałem podłączać dysk jako jedyny, próbowałem kombinowania w Biosie - nadal dysku nie czyta - choć czytnik dysków pod USB go wykrywa. Pytanie brzmi - co zrobić, aby to ruszyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko dwa porty SATA biegnące z kabla od zasilacza. Jest to zasilacz, obudowa jak i chłodzenie firmy Cooltek ( lub jakoś tak)

Dociskanie kabla nic nie daje, próbowałem nawet przedłużacza SATA

 

Wysłane gołębiem pocztowym Nokia Lumia 800.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po kolei .

 

Dysk używany był poprzednio w PS3 ?

 

Widoczny jest w biosie czy zarządzaniu dyskami ?

 

Pracuje w ogóle - sprawdź to organoleptycznie tzn. przyłóż ucho do dysku lub dotknij go palcem i sprawdź czy są świadectwa pracy dysku - wibracje i dźwięk pracujących talerzy i głowic .

 

Jak buda i PSU masz od Coolteka to też może być jego wina , zalecam sprawdzić działanie dysku na innym zasilaczu . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk był poprzednio używany w Ultrabooku, został wyjęty do PS3, jednak konsola nie działa, wiec postanowiłem podłączyć go do PC.

Tak, dysk działa, wiruje, talerze się kręcą.

 

W biosie i w zarzadzaniu dyskami nie wykrywa dysku, choć nie wiem jak w przypadku Ubuntu czy Debiana - czasami Linuksik wykrywa mi napędy, a bios nie.

 

Wysłane gołębiem pocztowym Nokia Lumia 800.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko dwa porty SATA biegnące z kabla od zasilacza. Jest to zasilacz, obudowa jak i chłodzenie firmy Cooltek ( lub jakoś tak)

Dociskanie kabla nic nie daje, próbowałem nawet przedłużacza SATA

 

Wysłane gołębiem pocztowym Nokia Lumia 800.

"Dwa porty SATA biegnace z kabla od zasilacza". To jest zasilanie dysku SATA, nam chodzi o kable od plyty glownej do dysku (to czerwone na obrazku ponizej):

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...