Skocz do zawartości
Noirr

Tablet do 1.5-2k zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

 

potrzebuję tablet na zajęcia. 

 

 

Najchętniej zmieścił bym się w 1.5 mogę pomyśleć o czymś (jeżeli będzie duża różnica w jakości) do 2000zł.

 

 

-> Najchętniej z możliwością włożenia karty SIM i korzystania z niego jako z (ale nie wymóg)

-> Żeby się nie przycinał, funkcjonalny.

-> Poproszę o odrazu link do ewentualnie klawiatury

 

 

Ma służyć do pisania, WIFI(www), jakiś pierdół.

 

Widzę że polecane są Samsungi, Ipady(chyba nie ta półka cenowa), Lenovo?  

 

 

p.s

 

Chcę go zakupić w listopadzie, taki przedwczesny prezent choinkowy i tutaj od razu chciałbym ująć, że nie robi mi zbytniej różnicy(jeżeli coś na tym rynku ma się zmienić niedługo) czy kupię go na początku, czy za miesiąc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka moja rada: sugeruję kupić coś o większej rozdzielczości niż 1024x768 9,7" / 1280x800 10,1" - bawiłem się takimi i jednak przydałoby się nieco więcej.

 

Zdecydowanie nowy Nexus 7 i karta aero2.

 

Zdecydowanie nie kupiłbym mniejszego tabletu niż 9,7". Takie ~10" i tak jest bardzo mobilne (~600g ... no w porównaniu do laptopów ważących kilka razy tyle to jest nic).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Galaxy tab 2 10.1 z 3g, można kupić od 1100zł, udana konstrukcja, nie muli, internet obsługuje średnio do 22mbit/s, głośniczki wbudowane ciut milsze w odsłuchach.

A właśnie ze nie udana konstrukcja... muli, ma slabego proca. Dopiero na coustom romie nieco przyspiesza.

 

Moze jakiegos asusa, note 10.1, nexus 10

 

Wydrapano z mojej X8 :trollface:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tablet Sony Xperia S Tegra3 9,4 1GB 16GB WF GPS A4

 

Można na allegro znaleźć na niego fajne promocje, idealnie na zajęcia Dołączona grafika

 

 

Lepiej kupić model z większą rozdzielczością ekranu - na prawdę lepiej się czyta. Teraz testuję Kiano Elegance ( 2048x1536 ) - obraz brzytwa, czcionki rewelacyjne, a zdjęcia ostrzejsze niż odbitka z niejednego labu.

Bawiłem się Samsung galaxy GT-8000, jeśli nazwy nie przekręciłem, 10,1" 1280x800 i na prawdę przydała by się nieco większa ta rozdzielczość ... tzn. gorzej to wygląda niż na 9,7" 2048x1536

Przy proporcjach 16:10 ekran 9,4" jest dosyć mały - porównanie do 9,7" 4:3:

http://www.displaywars.com/9,7-inch-4x3-vs-9,4-inch-16x10

... przy panoramie to bym celował w 10,1"

 

 

Jeszcze odnośnie dźwięku, na przykładzie KIANO. Jedyna rzecz która mnie denerwuje w tym tablecie to jeden głośnik, w dodatku w takim niezbyt dobrym miejscu, że w grach/filmach zwykle promieniuje w lewo/prawo, która to niesymetryczność pola dźwiękowego jest nieprzyjemna. Tak że lepiej kupujcie STEREO, do tego poprawnie rozmieszczone* , a jeśli już głośnik jest jeden, to lepiej by był umieszczony tak, by użyszkodnik słyszał w miarę punktowe centralnie źródło dźwięku.

 

* - super są umieszczone w Samsung GT8000, natomiast w najnowszym iPad Air będzie tak samo "niefajnie" jak przy Kiano, bo głośniki są umieszczone na jednej krawędzi.

 

Zrobiłem bench AnTuTu 4 (chyba najnowszy) tabletu Kiano Elegance, z androidem w wersji 4.2 - 18077 punktów (ekran 2048x1536) - nie wiem jak się to ma do jakiegoś iPad z retiną.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...