Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Siema wszystkim!

 

Mam takie pytanie ponieważ przymierzam się do złożenia sobie komputera do ogólnego użytkowania pisanie prac , korzystanie z neta , oglądanie filmów i jakieś gry ;) i teraz prośba o opinie czy taki zestaw będzie do tego odpowiedni ?

 

Procesor: Intel I5 3550 ( dlatego ten bo mam okazje na prawde tanio kupić)

 

Mobo: MSI Z77A-GD55

 

Pamięć : 2x 4gb Kingstone HyperX 1866mhz CL9

 

Dyski Twarde: 1x Maxtor 7200rpm (320GB) i Seagate 1 TB 7200 rpm  ( w przyszłości ssd ale póki co te już mam)

 

Grafika : Gigabyte Radeon HD7850 2gb wersja Oc

 

Zasilacz : XfX Core 550w

 

Obudowa : Corsair 300r ( + jakieś wentylatory 120 mm )

 

Za wszystkie opinie i wskazówki z góry dziękuje

 

Pozdraewiam bzykuk19

 
 
 
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płytę zmień na taką z H87 lub B75 - i tak masz procka nie do OC. Ramy daj 1600, a kartę zmień na gigabyte'a GTX 660. Zasilacz wystarczy 450W.

 

Taki zestaw spokojnie starczy Ci na większość nowych gier w fullHD, choć nie na najwyższych detalach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płytę zmień na taką z H87 lub B75 - i tak masz procka nie do OC. Ramy daj 1600, a kartę zmień na gigabyte'a GTX 660. Zasilacz wystarczy 450W.

 

Taki zestaw spokojnie starczy Ci na większość nowych gier w fullHD, choć nie na najwyższych detalach.

H87 do tego procka się nie nadaje, jak już H77

Na Z77 można kręcić turbo o dodatkowe 400MHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ,

 

Chciałbym się Was poradzić jaką karte kupić w kwocie 1000-1100 zł

 

Oto mój zestaw wiem że jest pare mankamentów ale taki juz zostanie jedynie karte chce zmienić .

 

Procesor :Intel i5 3550

 

Mobo : Msi Z77 Gd55

 

Ram : 2x 4gb kingstone hyper X 1866mhz

 

Grafika : Asus Radeon 7770 1gb OC ( do wymiany)

 

Dyski : Maxtor 320 gb 7200Rpm (system) i Seagate 1TB 7200 rpm (magazyn)

 

Zasilacz: XFX Core 550W

 

Obudowa : Corsair Carbide 300r

 

 

Myslalem nad 7950 i r9 280 z tym ze ta druga przekracza budżet póki co a te karty mają 3gb co według mnie jest przyszłościowe ale wole dopytac poradzic się Was czy wszystko bedzie pasowało czy zasilacz da rade i od jakiego producenta ewentualnie karte wybrac

 

Pozdrawiam bzykuk19

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HD 7970 (minimalnie poza budżet, a jak za drogo, to 7950) lub GTX 760. Tylko pytanie, czy jest sens cokolwiek zmieniać przy grafice. Procek nie kręcony, system na dysku 320GB. Ja bym prędzej wyłożył kasę na SSD 256GB, a odczujesz różnicę w działaniu całego systemu, a nie tylko w najbardziej wymagających grach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy - MSI mają kiepskie warunki gwarancyjne i głośne chłodzenie (no chyba, że kupisz wersję TF), ale masz pewność, że działa regulacja vcore - do porządnego OC to konieczność. :) No i mnie się np trafiła też sztuka na hynixach, a to ostatnio też niełatwe - coraz więcej sztuk jest na elpidach, których możliwości są raczej niewielkie. Ogólnie szukaj karty z autorskim chłodzeniem, unikając VTX, Club3D czy XFX (karty XFX są dobre, ale ich cooler DD raczej nie zgarnia dobrych recenzji).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.
Ostatnio zastanawiałem się jaką grafikę kupić do mojego zestawu i padło na Gigabyte x280x dokładnie "Gigabyte producent zaleca zasilacz 600w oczywiście zdaje sobie sprawę ze sa to zawsze wymagania zawyżane ale czy mój xfx core 550 da sobie spokojnie rade z ta karta i czy nie będzie za bardzo obciążony co skróci jego żywotność?

Mój cały zestaw wygląda tak:

CPU: i5 3550 + Silenciumpc fera pro

MOBO: MSI Z77 GD55

Dyski: Maxtro 320gb 7200rpm i seagate 1TB 7200 rpm

Ram: 2 x 4gb Kingston hyberx 1866mhz cl9

GPU: Gigabyte r9 280x

PSU: XFX Core 550w

Obudowa: Corsair 300r + 3wentylatory 120mm i 1 140mm

Bardzo proszę o odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@HeathenCzy ja wiem. Osobiście mam corsaira hx520, do tego 3570k 4.7Ghz i 7870XT (na stock bierze tyle prądu co 7950) wykręconą do 1200 na rdzeniu i zasilacz działa bezproblemowo. Producenci piszą o zalecanych mocniejszych zasilaczach, bo taki No name 600w może przyjąć na siebie tyle samo albo i mniej niż firmowe 520-550.Tapatalk 4 @ SGS 3

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam stareńkiego seasonica co ma ledwo 400w na linii 12V, i jest zimny jak lód podczas grania, przy wentylu chodzącym na granicy prędkości startowej (puszczony na stałe spoza zasilacza). Ten model nie ma nawet certyfikatu bronze :D (jeszcze nie było w tych czasach)

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...