Skocz do zawartości
IceMan75

Przesiadka z AMD x4 965 @4GHz na i5 - jakie i5 ?

Rekomendowane odpowiedzi

Na początku przyznam się bez bicia że na intelach się nie znam, bo od kilku lat pracuję na amd :)

Którą i5 obecnie warto kupić ? Komp do grania, OC wymagane.

Procek musi być nowy, bo potrzebuję fakturę, więc propozycje starszych używanych modeli niestety odpadają.

Wstępnie wybrałem i5-3570K, ale rozważam też i5-4670K.

Który z nich będzie lepszy i dlaczego ?

Może jakieś inne propozycje ?

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, poczytałem.

Czyli lepiej 4670k głównie dlatego bo to nowsza platforma ...

Ale z podkręcaniem i temperaturami jest już chyba ciut gorzej niż 3570K ?

Mam DUUŻŻYYY cooler który używałem z phenomem, więc on powinien pasować, ale czy wystarczy do odpowiedniego schłodzenia 4670 ? Tego się boję najbardziej i trzeba będzie inwestować kolejną kasę w chłodzenie i w tym wypadku zdecydował bym się jednak na starszy model.

Jeszcze jedno pytanie, czy koszt płyty głównej pod obydwa procki jest porównywalny ? Czy może ta starsza platforma była by jednak tańsza ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy duży cooler? Pakowanie się w starą podstawę jest bez sensu, po co skoro ceny nowej są praktycznie takie same? A temperatury nic nie poradzisz bo podobnie jak w serii 3 tak i 4 intel używa silikonu do połączenia rdzenia z osłona ihs stąd wysokie temperatury wiec wychodzi na to samo. i5 4670kAsrock Z87 pro 3 Tapatapatap i9001

Edytowane przez GeMtin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jeśli faktycznie cenowo jest podobnie i temperatury również to jasne że masz rację.

Ale w każdym teście 4670k wszyscy zwracają uwagę na te b. wysokie temperatury, gdzie wcześniej raczej aż tak wielkiego halo nikt nie robił ;)

Jeśli chodzi o moje chłodzenie to jest to arctic freezer extreme: http://pclab.pl/art38203-8.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z ivy tez sa problemy z temperaturami. takze wychodzi po rowno ivy vs haswell. bierz haswella jak dobrze trafisz to podkrecisz go do 4,5 na rozsadnym napieciu ktore nie bedzie zbyt grzalo procka. zawsze mozna zdjac ihs i wymienic gluta na cos lepszego... a jezeli krecic nie zamierzasz bo mozna trafic na sztuke co nawet 4.2 nie robi i jest to dosc powszechne (wiedza z neta) to moze 4670 lub 4770 tansza plytana b85 jakies ramy i lecisz

 

Wysyłane z mojego GT-S6500 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto wspomnieć że nawet jeśli trafi Ci sie kiepski Hans max OC 4,2 GHz to i tak bedzie wydajny tak samo jak Ivy 4,5 GHz. lub Sandy 4,7 GHz Dołączona grafika wiec IMO koło sie zamyka.

Jakieś potwierdzenie tej tezy masz czy tylko tak z [gluteus maximus] wartości wziąłeś? Chętnie bym zobaczył gdzie Hans 4.2 jest szybszy od Ivy 4.5.

 

Tapatalk 4 @ SGS 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za porady.

Zakupiłem 4670k i Asrock H87 Fatality.

Procek szału nie robi jeśli chodzi o podkręcanie, wstępnie wyszło 4.4GHz na 1.25V, ale i tak nie jest źle i jestem zadowolony, chociaż mam problem z odpalaniem oszczędzania energii po OC, a podobno da się, ale to już do poruszenia w innym temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...