Skocz do zawartości
Shadow275

SSD i Karta Graficzna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam zamiar zmodernizować komputer o dysk SSD i kartę graficzną.

Aktualna konfiguracja:

- i5 750

- Gigabyte P55-UD3R

- 8 GB Ram DDR 3 1600

- Radeon Power Color HD4890 1024MB DDR5 /256bit/

- OCZ ModXStream Pro 600W

 

Jeśli chodzi o SSD to pytanie, który z tych poniżej mam wybrać:

http://www.agito.pl/dysk-kingston-hyperx-3k-sh103s3120g-2-5-120gb-sata600-83-576102.html

http://www.agito.pl/dysk-ocz-vertex-450-vtx450-25sat3-128g-2-5-128gb-sata600-83-861375.html

 

A jeśli o kartę graficzną to mam spory dylemat bo nie mam zupełnie pojęcia na co się zdecydować. Myślałem nad  GeForce 660 OC bo jest teraz w dosyć ciekawej cenie albo już zaszaleć i brać 760. Na kartę w ostateczności mogę wydać ok. 900 zł. Tylko nie wiem czy ta i5 uciągnie 760.

 

Dzięki za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk to albo plextor m5s, albo samsung 840 Evo. Oba tańsze od podanych przez ciebie i lepsze pod każdym względem.

 

@szybkibc

Akurat zapis liniowy to nie wszystko. Co więcej nie jest on aż tak ważny jak reszta parametrów.

 

Tapatalk 4 @ SGS 3

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lanc możesz powiedzieć pod jakim każdym? Rozumiem, że pewnie chodzi o bezawaryjność albo małe ryzyko takowej ale coś jeszcze?

 

A co do kart graficznych to zależy mi też na poborze mocy. Chcę go zmniejszyć bo ten 4890 ciągnie jak smok i jest zarazem koszmarnie głośny... czasem go słychać 2 pokoje obok.

Może jednak coś doradzicie. Co będzie aktualnie najlepszym zakupem... Czy oszczędzać i brać 660 OC od Gigabyte czy może brać 760, który jest 300 zł droższy. Duży jest skok wydajności?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dyski takie jak napisał Lanc. Wydajność kontrolera SandForce (kingston HyperX) jest zmienna w zależności od rodzaju danych (łatwo kompresowalne, trudno kompresowalne), wszystkie inne kontrolery nie mają tej wady.

Z tych co pokazałeś lepszy Vertex 450.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...