Skocz do zawartości
Eladril

[post #7]Wybór grafiki do mego zestawu (cpu - g2120)

Rekomendowane odpowiedzi

Na razie czysta spekulacja, ale spojrzałem do polecanych zestawów żeby zobaczyć jakie SSD do tej ceny jest polecane, w tym momencie jest to Plextor M5P 128gb za 465zł (morele), i gdy porównałem cene z konkurencją to troche się zdziwiłem ponieważ OCZ Vector 128gb jest 50zł tańszy. Jaki SSD polecacie do 500zł? Dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra porada, cóż może masz racje, ale dysk ma posłużyć długo.. no i jednak sensowność ma to jakąś, jednak różnica jest duża, vertex 4 gdy jeszcze był do 450zł super sie sprzedawał. Teraz sytuacja sie troche zmieniła. Jeszcze nie zdecydowałem i może przystane przy któres z tańszych wersji, szczególnie że przepłacać mi sie jakoś nie uśmiecha. Inne opinie? Dzięki.

Edytowane przez Eladril

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecę Plextora M5S lub Samsunga 840 EVO, a tak w ogóle to polecę pierwszy post tego wątku...

 

Dzięki przydatne info, ale bardziej niż cokolwiek ciekawi mnie ten fenomen przepaści w cenie, w tym samym faq napisali że vector oferuje tą samą wydajność (minimalnie mniejsza) co samsung 840, a różnica w cenie 10-15%

 

@

OCZ oferuje 5 lat.

Edytowane przez Eladril

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

/ktoś tu wsadził tego posta, wg. mnie zasługiwał na nowy temat ale ok
 
Hej cześć. No więc kupiłem zestaw bez grafiki, by dokupić ją gdy wpadnie kasa - taki moment nadszedł. Teraz, spędziłem troche czasu orientując się w cenach, gtx660 potaniał i moge go dostać za troche ponad 600zł - super cena. Gdzie tkwi problem.. w procesorze, mianowicie g2120 - to g2020 szybsze o 200mhz.
 
Z początku myślałem że problemu nie ma bo widziałem do tego procesora dobieraną karte pokroju HD7850, tamta niewiele szybsza. Natomiast jak patrze na testy, gtx660 przy mocniejszym procesorze, w grze jak wiedźmin2, w 1080p ust. high ~60fps; g2020 w 1080p na medium osiąga.. 30fps. To z tego co rozumiem mija sie kompletnie z celem bo taki wynik osiagnal na duzo mocniejszej grafice - znaczy taki jest jego limit, i ta karta będzie już overkillem. Z drugiej strony myslałem o wymianie cpu na i5 ale szanse na to są marne więc nie chce myślec o zakupie w tej perspektywie.
 
Ta gra pewnie jest po prostu cpu-intensywna, natomiast ten test jest już dla mnie wystarczajaco reprezentatywny. Wyniki z testów na ppc. Przynajmniej pamięci mam 1600mhz
 
Pytanie więc sie nasuwa jaką max. kartę mogę do tego procka dołączyć. Czekam na przemyślenia, dzięki.
Edytowane przez Eladril

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z początku myślałem że problemu nie ma bo widziałem do tego procesora dobieraną karte pokroju HD7850, tamta niewiele szybsza. Natomiast jak patrze na testy, gtx660 przy mocniejszym procesorze, w grze jak wiedźmin2, w 1080p ust. high ~60fps; g2020 w 1080p na medium osiąga.. 30fps.

 

Tym mocniejszym procesorem był pewnie proc 4-rdzeniowy lub co najmniej 4-wątkowy a G2020 ma dwa rdzenie i dwa wątki. Od kilku już lat znany jest problem zbyt mocnego obciążania procesorów dwurdzeniowych przez sterowniki Nvidii. Dlatego odradzam zakup Geforce'a. Do Twojego zestawu lepszym wyborem będzie Radeon w opcji ekonomicznej HD7770, w opcji bardziej wypasionej HD7850.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W porządku to sensowne, dzięki. Czyli wg. Ciebie HD7850 nie będzie jeszcze bottleneckować? Ponoć HD7790 nie jest na moment opłacalne, dlatego zapewne go pominąłeś, natomiast będę kupował zagranicą/w euro i moge go dostać za 100 euro (asus direct cu 2), gdzie 7850 jest za 130+ . Chyba w takiej sytuacji stanowi fajną opcje. Po prostu chce wydać dobrze pieniądze, jakby droższa karta graficzna nie przyniosła zysku na tym CPU to kompletna strata, z drugiej strony jeżeli sie oplaca to jestem gotów dołożyć. Gram w 1600x900 i ceny kart które podałem są w wersji 1GB

Edytowane przez Eladril

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak właściwie to na wstępie powinienem zapytać jaki masz zasilacz w komputerze a później proponować karty graficzne. Jak masz dobry, markowy o mocy min. 450W i wtyczkami dla kart graficznych to nie ma tematu, ale jak masz "produkt zasilaczopodobny" to najpierw poszykaj odpowiedniego zasilacza a potem grafiki.

 

RAMu też masz pod dostatkiem tzn. minimum 4GB?

 

Zaproponowałem HD7850 ponieważ wyżej pisałeś że zastanawiasz się nad GTX660 a to mniej więcej ta sama półka cenowa, czyli 550-600 zł.

HD7790 to też dobra opcja, szczególnie że piszesz, że nie grasz w fullHD a karta jest wyraźnie tańsza od HD7850.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...