Skocz do zawartości
shakal84

i5 4670K automatyczna zmiana napiecia

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie dzisiaj bawiłem sie troche OC procka. Podkreciłem go delikatnie na 4 GHz. Vcore ustawiłem na 1.020 v mnożnik na 40 i git. Z tym że zauważyłem że napiecie w ogóle nie spada czy procek ma taktowanioe 800 MHz czy 4 GHz napiecie cały czas wynosi 1.020 v, jaka opcja w biosie odpowiada za automatyczne obniżenie napiecia bez obciązenia procesora ? domyślam sie zę bede sie musiał pobawić opcją off set ? a może ustawić napiecie na "Adaptive" a nie na "Overide"  ?

Edytowane przez shakal84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem juz nic  :( ustawiam napiecia Vcore i CPU cache voltage z opcją Adaptive i nic ! płyta nie reaguje na te ustawienia czy dam 0.850 v czy 1,200v  płyta ustawia je sobie automatycznie spoczynek 712v obciązenie 1.157v przy 4.2 GHz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz tam opcji w stylu napięcie auto a mnożnik max?

Ja tak muszę na MSI krecic... napiecia auto, mnoznik dla poszczególnych rdzeni ustawiony na max 45.

Jakiekolwiek ruszenie napięcia powoduje że jest ono stałe, a płyta nie zrzuca mnożnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to sie ma do nowej plyty na z87 ale ja na z77 extreme4 mam czasami takie dzwine zwisy, ze UEFI dziala normalnie ale nic sie nie zmienia po zapisaniu. Wtedy robie Clear CMOS i wszystko smiga. Sprobuj zrobic ClearCMOS i zobacz czy dziala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...