Skocz do zawartości
alepajonki

Blokada reklam na poziomie systemowym

Rekomendowane odpowiedzi

Może metoda znana niektórym, mnie do wczoraj nie była. Otóż tak samo jak w Androidzie, tak i w Windowsie (choć chronologicznie raczej na odwrót) można blokować reklamy za pomocą pliku HOSTS.

Więc jeśli ktokolwiek używa przeglądarek Internet Explorer albo Maxthon (albo jeszcze innej, która nie ma porządnej blokady reklam) polecam mu pobrać i uruchomić ten jeden plik:

http://www.multiupload.nl/3SPCCFW8S8

Ten plik to spakowany hosts z dzisiejszej listy androidowego AdAway. U mnie na W8x64 działa (wymagane przywileje admina), ale afaik powinno działać na każdym windowsie.

Edytowane przez rawyolks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działa na wszystkim, metoda stara jak świat. Działą wszędzie, ale ma jedną wadę: bardzo trudno selektywnie włączać i wyłączać reklamy na stronach - przeglądarka nie widzi zmian wprowadzonych przez hosts, więc nie można po prostu kliknąć "wyłącz adblock".

Poza tym same zalety - bezobsługowe, bezpieczne, nie wymaga instalacji żadnego softu ani nie obciąża kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Nie widzi zmian, ale rozgarnięta przeglądarka widzi to:

ipconfig /flushdns

 

Z widzeniem zmian chodzi mi o to, że jak coś wytniemy w hosts, to przeglądarka nie jest tego świadoma i nie da się z jej poziomu tego odkręcić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...