Skocz do zawartości
BananeG

Kupno nowej karty graficznej.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

W przyszłym tygodniu chciałbym kupić nową kartę graficzną, w sierpniu już pisałem na tym forum temat, jednakże doszedłem do wniosku, że poczekam jakiś okres czasu, popatrzę co się będzie działo na rynku, i wtedy podejmę decyzję... ale przejdźmy do sedna sprawy.

Otóż mam dylemat którą z kart: MSI GTX 770 Gaming/MSI R9 280X Gaming - wybrać.

 

Obejrzałem wiele benchmarków, recenzji, jednak nie jestem w stanie wybrać tej odpowiedniej karty (biedny ja >.<).

Prosiłbym o Waszą pomoc, w doborze tej karty.

Nie będę podawał specyfikacji kompa, bo poza nieszczęsną kartą komputer jest na prawdę dobry, a płytka i zasilacz, będą odpowiadać karcie.

 

Samą kartę chciałbym używać w grach typu (Ultra/High):

- Battlefield 4,

- Assassin's Creed IV,

- Batman: Arkham Origins itp.

 

Wiem, że karty są zbliżone do siebie, jednak jak mam zaoszczędzić 200 zł na minimalnie bardziej/mniej wydajnej karcie, to raczej skieruję się ku temu, jednakże jak napisałem MINIMALNIE! 

Dodatkowo: chciałbym aby to był MSI (chodzi o Radka), ale jeżeli lepiej wychodzi np. Toxic bądź Sapphire, to też jestem gotowy na zmianę firmy Dołączona grafika

 

Nie podawajcie innych kart, gdyż cenowo jestem w stanie wydać tylko do 1400 (i ileś) zł, czyli cena GTX'a 770 (na agito chociażby).

 

Prosiłbym o dość szybką odpowiedź, w miarę możliwości Dołączona grafika

Z góry dziękuję za każdą wypowiedź Dołączona grafika

 

Pozdrawiam!

Edytowane przez BananeG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj, cenny kart nVidia spadną, a 280X otrzyma nowy odświeżony chip http://www.purepc.pl/karty_graficzne/amd_przygotowuje_radeona_r9_280x_z_rdzeniem_tahiti_xtl.

 

Moja rada: kup za jakiś czas tańszą lub kartę z lepszym chłodzeniem. Mocy nie zabraknie żadnej z kart od zielonych czy czerwony.

Edytowane przez KaszaWspraju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, ja rozumiem, tylko już czekam parę miesięcy (jak wspomniałem pisałem w sierpniu), w lipcu też mi kazali czekać, niestety karta już nie ta i się sypie, jedyny podzespół którego nie wymieniałem od dłuższego czasu, i jej czas nadszedł, czekanie kolejne miesiące jest trochę (ładnie ujmując) "denerwujące".

Rozumiem Twój punkt widzenia, ale czas już nie ten ;p

 

A gdybyś miał wybrać na ten moment, z tych co podałem? 

 

P.S Tak szczerze mówiąc, nV wiele razy obiecywało zmniejszenie cen, nigdy nie miałem AMD zawsze byłem przy nV, ale jakoś wydaje mi się, że w "BAMBUKO" robią, a ich technologia niedługo pójdzie *papa*, pomijając Physx i CUDA. W sumie obie firmy wtykają byle wetknąć, ale jak się w tym odnaleźć?

Edytowane przez BananeG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat teraz czekać jest warto, przez kolejne dwa miesiące dużo może się wydarzyć. Teraz kupowanie pod wpływem impulsu może się skończyć jak u użytkowników Titana Dołączona grafika. Ja tez czekam i zbieram kasę właśnie na jedna z kart 770 lub 280x, może nawet 290, a jak głos rozsądku dotrze do mnie to okaże się, że wystarczy używany 760, 670 czy może 7970Ghz.

 

Co do wybory między 770 a 280x, BF4 to AMD, Batman to nVidia. Wybrać naprawę będzie trudno i tylko czynnik cenowy powinien tutaj zadecydować, a kupno 280x ze "startym cipem" pozostawi jednak niesmak.

Edytowane przez KaszaWspraju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hahaha, masz w pełni rację Dołączona grafika

Raczej nie nazwał bym tego "impulsem", sytuacja trwa od kilku miesięcy i jak już w/w czas nadszedł i nie zmienię tego.

Karta w każdej chwili może odmówić posłuszeństwa, a praca na karcie graf. mob'a przez 2-m nie za bardzo mi pasi XDD

 

Wiem, że Batman ma technologię Physx, i tam będzie się sprawowało lepiej, a zaś AMD wspiera BF4, w sumie to dlatego do Was piszę, bo z tym mam duży problem...

A zastanawiam się jaka różnica byłaby fps'ów (w BF4), bo jeżeli to jest 3/4 fps, między kartami to płakać nie będę, gra tak czy siak płynnie będzie chodzić na Ultra/Wysokich na obu kartach, tylko która tak serio będzie lepiej się sprawowała.

 

Na zagranicznych forach wielu pisze o 280X, tutaj wiele osób poleca nV, wiesz, ciężko się zdecydować cholercia :/

Czyli "sondzisz", że lepiej wypadłby 770? 

Edytowane przez BananeG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej, wybacz, myślałem, że temat został zamknięty na moja prośbę.

Nie gdyż nie widzę takiej potrzeby + nie znam się na OC... + tak nie zmieniłem płyty bo również nie widzę takiej potrzeby...

 

Po premierze BF4... różnica w optymalizacji nie będzie raczej przeogromna (tak mi się wydaję przynajmniej), ale na pewno będzie.

Jaka Twoim zdaniem karta by wpadła? (tak na oko, w takim bądź razie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...