Skocz do zawartości
hibari

Komputer dla programisty - ok. 3500zł

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym prosić o zweryfikowanie poniższego zestawu.

 

http://www.morele.net/inventory/info/4cevBG/

 

Zastanawia mnie zwłaszcza karta graficzna - czy nie jest za mocna i czy nie warto by jej kosztem zwiększyć innych komponentów. Jedynie wacham się na ile np. takie OpenCV umie korzystać z GPU w celu odciążenia procesorea (programuje trochę na Kinecta) i czy będzie się dało podpiąć dwa (w marzeniach trzy Dołączona grafika) monitory.

 

Bez zamierzeń Overclockingu.

 

Pod biurkiem stoi Xbox, granie na kompie to raczej tylko okazjonalnie Indyki.

 

Mam dysk SSD na którym postawie system.

 

Przesiadka będzie z laptopa 3 letniego, więc moc pewnie i tak się uda poczuć. Ale chciałbym się upewnić że dobrze wydaje pieniądze bo przyznam nie siedze w sprzęcie za bardzo.

 

Programowanie raczej lżejsze technologie (bez 2GB serverów Javy, choć lżejsze pewnie tak) typu Android, JS, Scala, Groovy, oprócz tego trochę Augumented Reality.

 

Byłoby fajnie jakby w miarę płynnie dało się pojedynczy system uruchomić jako VM - jeszcze nie wiem czy miałby to być linux czy raczej wylądowałby tam Windows, choć raczej pierwsza opcja.

 

Będę wdzięczny za pomoc i doradę.

Edytowane przez hibari

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pod geforce'a 660 spokojnie 2 monitory podepniesz natomiast do tej pory nie rozgryzlem dlaczego przy 2x dvi + hdmi + dp nie da sie podpiac 3 monitorow (chyba ze sie da? zawsze spotykalem sie z opinia ze da sie max 2, z czym to jest zwiazane? i jak to dziala w koncu?)

 

tutaj moja propozycja, nowsza platforma, kase ktora zostala z tanszych ramow i tanszego zasilacza wrzucilem w lepsza obudowe, natomiast wysylke i zlozenie zestawu masz za 1zl dla uzytkownikow purepc (jesli jeszcze ta promocja obowiazuje Dołączona grafika):

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Nav17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za rady :) Poprzerabiałem zestaw w oparciu o Wasze opinie.

 

Mam jeszcze dwa pytania:

 

  • Jakie są realne zalety procesorów 4770 i 4771 nad 3770? bo z tego co rozmawiałem z kumplem z pracy i patrzyliśmy na specyfikacje to główni widzieliśmy problem wyższych temperatur pracy i boje się że może to wpłynąć na awaryjność.
  • @Nav17 Jakie są zalety tej obudowy Fractal Design :) Bo jest dość droga.

I takie boczne pytanie jak jest z kwestią tej witualizacji :) Czy taki zestaw pozwoli na dość sprawne dzialanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. realna zaleta jest to ze sa nowsze, troche szybsze (~~5%) od 3770 wiec jesli mozna miec sprzet chociazby troche szybszy za praktycznie te same pieniadze to dlaczego nie? :) jesli boisz sie wyzszych temperatur to mozna ew dokupic chlodzenie do procka.

 

2. zalety obudowy: dobre blachy, przestronna, calkiem niezlej jakosci wentylatory fabrycznie zamontowane, fabrycznie wyciszona (z tego co pamietam to ma maty wygluszajace).

 

3. procesory bez literki K posiadaja sprzetowe instrukcje wirtualizacji VT-d takze mysle ze bez problemu maszyna wirtualna bedzie smigac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...