Skocz do zawartości
kompas

łączna wydajność w grach procesor + karta graficzna

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się jaki układ będzie wydajniejszy w grach  (rozdzielczość 1680x1050). Chodzi mi o średnią wydajność w wysokich ustawieniach (4xAA/16xAF lub lepiej) bez preferencji gier produkowanych pod karty graficzne AMD czy Nvidii oraz rodzaju gier.

Mam na myśli takie popularne obecnie opcje: 

1. i5-4570 + GTX 660

2. FX-6300 + GTX 760

3. i3-4130  + GTX 760

Różnice w cenie (kilkadziesiąt złotych) możemy pominąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam wybór pierwszy

Z prostej przyczyny, łatwiej wymienic karte niz procka/mobo/ram

Dlatego osobiscie szarpnalem sie (2 lata temu) na i5 2500k, dzieki czemu mam spokoj narazie. A kartę zmieniłem już 2 razy (GTX 460=>6870=>7870)

Imho proc/mobo/ram trzeba kupic jak najlepsze by starczyły na jak najdluzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wszystko szczera prawda. Jednak z ciekawości, wracając do pierwotnego problemu, który zestaw jest wydajniejszy? Trzeba pamiętać, że FX 6300 może też mieć przyszłość, z uwagi na 6 wątków. Chociaż moim zdaniem, w aktualnej sytuacji gry nie wykorzystują jeszcze tak wielowątkowości, aby zestaw FX-6300 + GTX 760 dorównał zestawowi  i5-4570 + GTX 660. Pytanie brzmi jednak, czy ten ostatni ma aktualnie podobną wydajność jak zestaw i3-4130  + GTX 760 ? Jak uważacie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...