Skocz do zawartości
miras19

Windows 8 preinstalowany na HDD, na SSD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

a więc mam pytanie, jak to zrobić? Czy jedyne wyjście zapłacić dodatkowe dolary dla MS za płytkę?

 

Przeniesienie systemu z HDD który jest tam preinstalowany na SSD można zrobić jak się dowiedzialem jedynie sklonować, ale do tego potrzebuje taki "pokrowiec HDD" aby go móc podłączyć pod USB komputera...

 

Wiec recovery Win 8 podobno nie ma, jak w windows 7, jest tylko backup najważniejszych plików.

 

Wiec postanowiłem wgrać nie dokońca legalnego z nadzieją, że mi wyczyta sam klucz z biosu i przypisze windows, ale tak się nie stało.

 

no i teraz siedzę z windowsem złym, pomimo że zakupiłem z oryginalnym.

 

Mam jedną opcje jeszczę, ale jak to zrobić? Bo mam starego laptopa i tam podłącze dysk z oryginalnym 8 i da rady slonować go do nowrgo laptopa z dyskiem SSD?

jakies porady?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ok, chyba tak będe musiał zrobić w ostateczności.

Spróbuje jeszcze jedną rzecz, mam dysk na USB zewnętrzny,

 

jakbym na niego sklonował Windows 8, uruchomił z niego system pod USB, a potem sklonował spowrotem na SSD?

 

Udałoby się? Czy systemu nie można klonować jak się z nigeo używa.

 

i drugie, jaki najlepszy program do tego użyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra to jeszcze jedno, kupiłem ten case sata - usb, mam go podlaczonego pod usb. TZN HDD jest w case i podlaczony jest pod USB.

SSD jest w laptopie.

 

HDD z USB się nie włącza, wyskakuje błąd a repair nie działa...

 

czy moge w takiej sytuacji klonować, czy nie ma sensu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...