Skocz do zawartości
Masserati

Monitor 27" 1440p czy może 3x 24" 1080p czy 29" 2560x1080?

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

nie potrafię się zdecydować w którą stronę iść, bo w każdym z wariantów się coś traci:

 

W triple FPSy, w Ultra Wide wysokość obrazu, a w 27" fizyczną powierzchnię ekranu.

 

Chodzi tylko o gry, co byście wybrali?

Ja się skłaniam do 29" Ultra Wide, bo mamy tam już spore większe pole widzenia, co daje ogromną przewagę w np. CSS (gdzieś była nawet wypowiedź z ostatnich targów znanej persony), w którego gram czasem jeszcze mecze ESL ze znajomymi z tamtych czasów , z drugiej strony triple  daje dużą zabawę, ale do poważnego gamingu to się nie nadaje w sumie, podczas gdy 1440p to ogromna powierzchnia robocza (gram w mmo, w którym 4 okna gry to standard : ), której szkoda mi "tracić".

 

Proszę o Wasze opinię,

pozdrawiam.

Edytowane przez Masserati

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ból, ból, ból. Tak można opisać poszukiwania odpowiedniego monitora. Uniwersalności niestety brakuje w technologii lcd i ciężko wybrać jedno i tylko jedno rozwiązanie.

 

Najważniejsza kwestia, co jest dla Ciebie priorytetem,w co najwięcej grasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem stycznosc z ultra wide i jest to fizycznie za niskie. Do fpsow sie nadaje, jezeli to obsluguja, ale to co dostaje sie na 2560x1440  to prawdziwa uczta.

 

LG jaki kupilem to 27EA83-D, ktory sposrod wszstkich testow jakie znalazlem mial najmniejszy input lag i tak tez jest, a raczej go nie ma, mozna grac na 300 fps w cssa i jest ladnie.

 

//brak pl znakow sorry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma ktoś Dell'a U2713HM? prosze o opinie, sugestie... 

gdzieś ktoś pisał że monit nie daje pełnej rozdzielczości przez HDMI?

 

dla 27" 2560 x 1440 WQHD w przedziale cenowym 2K sa tylko 2 opcje:

1. Dell UltraSharp U2713HM -> http://www1.euro.dell.com/content/products/productdetails.aspx/dell-u2713hm?c=pl&l=pl&s=dhs&cs=pldhs1&baynote_bnrank=0&baynote_irrank=1&~ck=dellSearch

2. Asus PB278Q -> http://www.asus.com/pl/Monitors_Projectors/PB278Q/

 

... nie wiem na który sie zdecydować,

gdzie/w jakim sklepie można było by je na żywo zobaczyć, jeszcze lepiej porównać oba?

Edytowane przez Carno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma ktoś Dell'a U2713HM? prosze o opinie, sugestie... 

gdzieś ktoś pisał że monit nie daje pełnej rozdzielczości przez HDMI?

 

 

Potwierdzam. Przez HDMI max co uzyskasz to 1080 (ponoc model bez M na koncu co jest o polowe drozszy pozwala na uzyskanie max rozdzielczosci przez HDMI, ale nie dam sobie nic uciac jesli to nie jest prawda). Ja uzywam displayport i nie mam problemu z wlaczeniem natywnej rozdzielczosci.

 

Monitor jest totalnie zarabisty, bardzo podoba mi sie w nim to, ze stojak pozwala na dowolna manipulacje nim - mozna go znaczaco podnosic, opuszczac, przeginac w kazda strone, robic pivot...

Edytowane przez tukamon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...