Skocz do zawartości
serek10

PC do odbróbki zdjęc do 2500

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

 

Jako iz cenie sobie ten serwis, pozwoliłem sobie (w moim 1 poście) zapytać was o konfiguracje komputera stacjonarnego głównie do obróbki zdjęć.

Co dać a czego nie, dlaczego to a nie to itp(jak w temacie do 2500zł).

 

Prosze o łagodne traktowanie i z góry dziękuje za pomoc wszystkim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego potrzebujesz wydajnego procka i dużo ramu , zależy jak duże zdjęcia będziesz obrabiał i czym/jak .

 

Do tego  SSD i pojemny HDD ( jak będziesz pracował na plikach RAW lub TIFF/BMP/OpenEXR ) . 

 

Ew. dodatkowa karta graficzna jak soft będzie korzystał ze wspomagania CUDa / OpenCL . 

 

Na razie proponuję coś takiego :

 

CPU : Xeon E3 1245V3 - 1 022 zł 

 

MB : MSI B85-G43 - 299 zł 

 

RAM : Goodram 8GB DDR3 1 333 mhz CL9 - 269 zł 

 

VGA : Integra z CPU . 

 

SSD : Plextor M5S 128GB - 359 zł

 

HDD : Seagate Baracuda 1TB - 225 zł 

 

DVD-RW : Samsung SH-224DB - 79 zł 

 

Buda : SPC Brutus M23 - 139 zł 

 

PSU : Corsair VS450 450W - 149 zł 

 

Razem : 2 541 zł , ceny z morele.net .

 

W zestawie masz wydajny , 4 rdzeniowy procesor wspomagany HT ; dobrą płytę , 8GB dobrego i polskiego ramu , szybki dysk SSD oraz markową budę i zasilacz . 

 

Potem jak będziesz miał więcej kasy i ew. będzie taka potrzeba możesz dołożyć więcej ramu i pojemniejszy HDD .

 

1TB na razie powinno ci starczyć .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze raz tym razem bez oferty sprzedaży, sorry ;)

 

Cześć,

Mam w sumie podobne pytanie ale nieco mniejszy budżet bo muszę dorzucić jeszcze monitor za jakieś 650zł Dołączona grafika Mam pytanie o procesory Xeon - czym różnią się od serii "i"? bo widzę, że tutaj polecony został właśnie Xeon. Tak roboczo złożyłem sobie taki zestaw z i5 4570 dorzucę może do niego właśnie SSD. W podobnej cenie do i5 4570 jest Xeon E3-1220. A więc pytanie - i5/7 czy Xeon? jaka jest różnica?

 

EDIT: Doczytałem, że ten procesor (Xeon E3-1220) nie ma GPU więc musiałbym koniecznie dokupić kartę grafiki... ale tak poza tym - co przemawia za Xeonem?

 

--

Pozdrawiam,

Kuba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xeon to odpowiednik I7, tylko tanszy. No i ewentualnie bez mozliwosci OC.

 

Kolega pyta o Xeona E3-1220 a ten nie jest jak i7, bo też nie ma HyperThreadingu. 4 rdzenie, 4 wątki, więc żaden interes. 

 

Ten Xeon ma więcej cache, ale jest starszą konstrukcją. Ja bym brał i5 4570 z tych dwóch. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xeon E3 1220 istnieje w 2 wersjach - starsza Ivy Bridge ( V2 na końcu oznaczenia CPU ) i nowsza Haswell ( V3 na końcu ) . Lekko wolniejszy ( 100 mhz niżej taktowany ) i pozbawiony iGPU .Tak po za tym to to samo .Odpowiednikami I7 są Xeony E3 1230/1245 , ten pierwszy także nie ma iGPU .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Właśnie miałem zakładać podobny temat  .... komputer dla fotografa

Posiadam obecnie

intel E8200

gigabyte p35-ds3r

4gb patriot + 2 goodram

geforce 9600gt

dyski black caviar

zasilacz fractal 700w

 

Mając do dyspozycji około 2tyś co proponujecie wymienić i na co, by przyśpieszyć działanie programów typu photoshop

na 100% wiem że chcę dokupić ssd to już jest 400-500zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja propozycja:

 

http://www.morele.net/procesor-intel-core-i5-4440-6m-cache-do-3-30-ghz-box-bx80646i54440-603033/

http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-b85-g43-sc-lga1150-intel-b85-4xddr3-vga-gblan-atx-haswell-581506/

http://www.morele.net/pamiec-kingston-hyperx-8gb-1600mhz-ddr3-non-ecc-cl9-dimm-anniversary-series-khx16c9x3-8-545520/ Dokupić druga kość jak znajdą się fundusze.

http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-gtx-650-ti-boost-1gb-ddr5-192-bit-hdmi-dvi-dp-box-gv-n65tboc-1gd-585532/

http://www.morele.net/dysk-ssd-plextor-2-5-128gb-sata-iii-520-200mb-s-9-5mm-px-128m5s-506401/

 

Razem ok 2100 zł Troszkę ponad bużdzet, ale całkiem dobry sprzęt do tych zastosowań

 

Możesz złożyć na razie zestaw bez karty graficznej i dołożyć do np ramu i procka i5 4570.  Potem zebrać fundusze na wspomnianego 650Ti lub ew. 660.  Na razie w Morele tej pierwszej nie ma, ale można zadzwonić i zapytać się kiedy będzie lub złożyć zestaw bez tej karty a tą kupić np tu (wyjdzie nawet taniej niż w Morele):

 

http://www.agito.pl/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx-650-ti-boost-1gb-ddr5-pci-e-box-84-865597.html?utm_medium=Feed&utm_source=ceneo.pl&utm_campaign=wszystkie&utm_content=865597

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej to żeby w zestawie był Xeon E3 1230V3/1245V3 ( lub inny Xeon 4C/8T ) albo I7 .

 

Xeon dużo tańszy niż I7 .

 

Choć i sam I5 powinien starczyć , w końcu to 4 mocne rdzenie .

 

Z tego co widzę to dysk i zasilacz oraz DVD-RW są nie potrzebne nowe .

 

Więc zostaje trochę na resztę , zestaw z postu nr. 2 po odjęciu tych 3 części wychodzi jakieś 2 088 zł .

 

Ew. zestaw @Devil , PS dość chętnie korzysta z CUDA - ten GTX może być lepszy niż Xeon . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wziąłem to pod uwage. Myślałem o tym by wział też i7 + został GT 9600 GT. Ale  i5 + GTX 650Ti powinien wystarczyć i przyspieszyć znacznie pracę na PS. Xeon z HT to też niegłupi pomysł, ale to już są większe koszta. Jakby dysponował 2500 jak autor tematu to starczyło by i na Xeona i na 650 Ti Boost.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady

Najprawdopodobniej skożystem z opcji i5 .... doszukałem się takiego  i5 4570 plus płytę zawsze miałem gigabyte i raz asusa (nieznam msi oraz asrocka)  msi to dobry wybór ?

ssd - plextor m5p

grafika ... nie gram w gry ale jakąś tam trzeba by wymienić, z tym że chciałbym coś co nie będzie miało wiatraków (zależy mi na ciszy)

ddr - coś się wymyśli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma potrzeby brać 4570 , I5 4440 wystarczy spokojnie a jest tańszy .Płyty MSI są dość dobre , Asrock też ma dobre konstrukcje ( to już nie ta sama firma-krzak co kiedyś ) .Z kartą będzie problem - nie znajdziesz GTX-a chłodzonego pasywnie , pasywne to będą raczej karty lowend pokroju GT620 etc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...