Skocz do zawartości
KAX_

Zanikający obraz podczas grania.

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam "mały" problem, pytałem już kiedyś o to w temacie HD6850 ale odpowiedzi nie otrzymałem więc ponawiam tutaj Dołączona grafika Problem występuje u mnie od dłuższego czasu. W niektórych grach po jakimś czasie grania robi mi się czarny ekran. Blaszak się nie zawiesza i pomaga minimalizacja do W7 i po ponownej maksymalizacji okna obraz pojawia się z powrotem. Czasem tez w windowsie wywali w oknie powiadomień komunikat "sterownik ekranu przestał odpowiadać bla bla bla" nie wiem czy to ma jakiś związek z powyższym. Sterów przerobiłem już kilka różnych wersji bo dzieje się tak u mnie już od ponad roku. Ostatnio nawet przy okazji przesiadki na SSD stawiałem nowy system z najnowszymi sterami i nadal to samo. Czasem mogę pograć kilka godzin, a czasem co kilkanaście minut czarny ekran. Karta nie kręcona, katowanie w furmarku przechodzi bez problemu. Tylko w niektórych grach jest problem (na szybko to Wiedźmin 2, którego przez to do dzisiaj nie ukończyłem oraz z nowszych Call of Juarez Gunslinger). Nie mam kompletnie pomysłu co może być grane. Karta na gwarancji niby mogę odesłać ale jak znam życie wróci z serwisu Gigabyta jako "sprawna" ;] Jakieś pomysły?

Edytowane przez KAX_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten model gigabyta GV-R685OC-1GD jest tak ułomny, że nawet nie można zmieniać napięcia dlatego tez karta śmiga na seryjnych taktach, które są lekko fabrycznie podniesione.

Edytowane przez KAX_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seryjne tzn. z takimi standardowo chodzi karta w wersji OC od Gigabyte'a, GPU 820MHz i pamięci 1050MHz. Zwykła wersja bez OC w nazwie miała 775/1000 o ile dobrze kojarzę.

Edytowane przez KAX_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgrywanie innego biosu chyba nic nie da bo ZTCP w tej wersji gigabyte zastosował inny kontroler napięcia. Trixx niby daje możliwość podniesienia napięcia z 1.1 na max 1.15 ale od razu sypie krzakami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oddaj na gware, nic z tym nie zrobisz.

Sam miałem takie same objawy jak miałem pierwszego 6850 od msi, wer oc, następna nie sprawiała takich problemów.

Nakręć najlepiej film jakby były wąty i poka w serwisie.

Udokumentuj, poszukaj info na stronach (google, 6850, black screen) ze to powszechnie występujący problem w pewnych modelach kart i tyle.

To że się wyłącza u mnie spowodowane było złym kontrolerem napięc dla memów, zapodawał za mało zdaje się...juz nie pamiętam

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oddaj na gwarancję, ja miałem podobny problem z moim GTX 660 od MSI. Obraz nagle znikał, robił się albo czarny, albo kolorowy (fioletowy, zielony, biały), dzwięk się zacinał i najczęściej konieczny był restart. Czasem wywalało do pulpitu z informacją, że sterownik odzyskał sprawność po błędzie itd. Na gwarancji wymienili na sprawną i tyle. U mnie było o tyle "lżej", że puszczenie Fire Strike Demo gwarantowało BSoDa. U ciebie niekoniecznie z tego co widzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...