Jump to content
KAX_

Zanikający obraz podczas grania.

Recommended Posts

Panowie mam "mały" problem, pytałem już kiedyś o to w temacie HD6850 ale odpowiedzi nie otrzymałem więc ponawiam tutaj Dołączona grafika Problem występuje u mnie od dłuższego czasu. W niektórych grach po jakimś czasie grania robi mi się czarny ekran. Blaszak się nie zawiesza i pomaga minimalizacja do W7 i po ponownej maksymalizacji okna obraz pojawia się z powrotem. Czasem tez w windowsie wywali w oknie powiadomień komunikat "sterownik ekranu przestał odpowiadać bla bla bla" nie wiem czy to ma jakiś związek z powyższym. Sterów przerobiłem już kilka różnych wersji bo dzieje się tak u mnie już od ponad roku. Ostatnio nawet przy okazji przesiadki na SSD stawiałem nowy system z najnowszymi sterami i nadal to samo. Czasem mogę pograć kilka godzin, a czasem co kilkanaście minut czarny ekran. Karta nie kręcona, katowanie w furmarku przechodzi bez problemu. Tylko w niektórych grach jest problem (na szybko to Wiedźmin 2, którego przez to do dzisiaj nie ukończyłem oraz z nowszych Call of Juarez Gunslinger). Nie mam kompletnie pomysłu co może być grane. Karta na gwarancji niby mogę odesłać ale jak znam życie wróci z serwisu Gigabyta jako "sprawna" ;] Jakieś pomysły?

Edited by KAX_

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ten model gigabyta GV-R685OC-1GD jest tak ułomny, że nawet nie można zmieniać napięcia dlatego tez karta śmiga na seryjnych taktach, które są lekko fabrycznie podniesione.

Edited by KAX_

Share this post


Link to post
Share on other sites

Seryjne tzn. z takimi standardowo chodzi karta w wersji OC od Gigabyte'a, GPU 820MHz i pamięci 1050MHz. Zwykła wersja bez OC w nazwie miała 775/1000 o ile dobrze kojarzę.

Edited by KAX_

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wgrywanie innego biosu chyba nic nie da bo ZTCP w tej wersji gigabyte zastosował inny kontroler napięcia. Trixx niby daje możliwość podniesienia napięcia z 1.1 na max 1.15 ale od razu sypie krzakami.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oddaj na gware, nic z tym nie zrobisz.

Sam miałem takie same objawy jak miałem pierwszego 6850 od msi, wer oc, następna nie sprawiała takich problemów.

Nakręć najlepiej film jakby były wąty i poka w serwisie.

Udokumentuj, poszukaj info na stronach (google, 6850, black screen) ze to powszechnie występujący problem w pewnych modelach kart i tyle.

To że się wyłącza u mnie spowodowane było złym kontrolerem napięc dla memów, zapodawał za mało zdaje się...juz nie pamiętam

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oddaj na gwarancję, ja miałem podobny problem z moim GTX 660 od MSI. Obraz nagle znikał, robił się albo czarny, albo kolorowy (fioletowy, zielony, biały), dzwięk się zacinał i najczęściej konieczny był restart. Czasem wywalało do pulpitu z informacją, że sterownik odzyskał sprawność po błędzie itd. Na gwarancji wymienili na sprawną i tyle. U mnie było o tyle "lżej", że puszczenie Fire Strike Demo gwarantowało BSoDa. U ciebie niekoniecznie z tego co widzę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

Aktualności

Artykuły×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.