Skocz do zawartości
devil162

czerwona kontrolka obok przycisku POWER

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z komputerem. Wczoraj wieczorem wlaczylem komputer i tak jakby normalnie dzialal ale ekran czarny i swieci sie czerwona dioda na obudowie obok przycisku power. Po odlaczeniu komputera od zasilania i ponownym uruchomieniu normalnie sie wlaczyl. Ale dioda nadal swieci na czerwono. Dotychczas zawsze jedna dioda się świeciła na zielono. Mam dwie diody nad przyciskiem POWER. Co to moze byc ?

 

Konfiguracja komputera:

 

System: Windows 7 x64 SP1

 

Procesor: Intel Core 2 Extreme X6800

 

Płyta główna: Asus P5W DH Deluxe

 

Pamięć: 2x 2 GB DDR2-800 GoodRam GR800D264L5 i L6

 

Karta Graficzna: Ati Sapphire Radeon HD6850 1 GB

 

Dysk: Seagate ST3500630AS ATA Device  (500 GB, 7200 RPM, SATA-II)

 

Zasilacz: Seasonic 500 W

 

Obudowa: Tsunami Dream ( mozna zobaczyć te dwie kontrolki i obrazki obok nich, ŚWIECI SIĘ KONTROLKA PO LEWEJ STRONIE, obok niej jest rysunek czegoś w rodzaju pojemnika )

 

Dołączona grafika

Edytowane przez devil162

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niemozliwe, ostatnio tylko odkurzałem komputer w śroku ale nic przy kablach nie ruszałem, poza tym przez kilkanaście dni było wszystko ok a wczoraj takie cyrki się zrobiły

 

wiem że ta czerwona dioda nigdy nie świeciła tylko ta zielona od zasilania, a teraz zielona nie swieci a czerwona tak

 

co z tym dyskiem ? z programu mozna cos wyczytac ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze zauważyłem takie coś że jak daje komputer w stan uśpienia to ta  zielona lampka od zasilania mi migała na zielono sygnalizując że komputer jest w stanie uśpienia, teraz jak go dam w stan uspienia nic nie miga. Może lampka się spaliła ? nie wiem, musze to wyjaśnić bo mi nie da spokoju to

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przypomniałem sobie że wczoraj mi wyskoczyło podczas uruchamiania komputera

 

"New CPU installed! Please enter Setup to configure your system. Press F1 to run Setup. Press F2 to load default values and continue"

 

kilkanaście minut temu zauważyłem właśnie że podczas uruchamiania komputera pisze mi że dostępne mam 3,2 GB pamięci a powinno być 4 GB

 

ustawiłem sobie remapowanie w biosie i wyłączyłem Kontrolery hosta magistrali IEEE 1394

 

na początku dioda od dysku cały czas się świeciła na czerwono pozniej zaczela migać az wreszcie zgasła, a kontrolka od zasilania ( która świeci na niebiesko a nie na zielono ) odżyła i świeci się teraz tak jak wczesniej caly czas :P

 

chyba problem rozwiązany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...